1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Yakıt Tüketimi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ceykips1988 tarafından 16 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Genellikle sol şeritte basarak sürüyorum. Yakıt tüketimi 50lt/100km'nin altına hiç düşmüyor. :)

2. Mci61

Mci61
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mercedes-Benz Yeni Actros 4x2 625 BG ile WOT'tan iş alıp teslimat yaptım. Maksimum 90 km hız , gerçek otomatik viteste 100 km'de 35 litre yaktı. Aynı şekilde fakat bu sefer manuel sıralı viteste aracı bağırta bağırta gittim , orda da 53 litre yaktı...

3. Mustafa Kadir

Mustafa Kadir
    Plaka

251
    324
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Volvo ile 31 Litre- 50 Litre Mercedes ile 29 Litre- 40 Litre Scania ile 60 Litre- 130 Litre yaktığımı hatırlıyorum ortalama :D (Beygir güçleri Volvo 750 Mercedes 625 Scania 730 Euro 6 V8)

4. avcitalip

avcitalip
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

27
    197
    106
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar 460 HP Euro 6 Volvo FH ile ekonominin dibine vuruluyor :) Araç normal-yüksek devirli kullanımda 38-40 LT yakıyor 100 KM 'de :)

5. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Deponun ufak olması daha fazla yakıt yükettiği anlamına gelmez. 100km'de hangisi daha az yakıt tüketiyorsa o daha az yakıt tüketiyor demektir.

6. ALAYINAISYAN

ALAYINAISYAN

46
    35
    6
    60
    Volvo
    TruckersMP Profili
    düşük devirde kullanırsanız herzaman fazla yakarsınız, devir saatine bakıp devirli kullanırsanız çok iyi tasarruf edersiniz, devirsiz kullanmak herzaman fazla yakıt demektir, bu gerçektede böyledir

7. Kaptan59

Kaptan59
    Plaka

29
    52
    22
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar bu km'ye göre bu yakıt normal midir?

8. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    @Dc_Down,
    Kullandığın çekiciye, hızına, sürüş tarzına göre yakıt tüketimi değişebilir. Yanlış hesaplamadıysam ortalama 36lt/100km tüketimin var. Bence normal sayılır. :)

Dc_Down bunu beğendi.
  9. Kaptan59

Kaptan59
    Plaka

29
    52
    22
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yorumun için teşekkür ederim.ben de hep düşünüyodum acaba çok mu yakıyor falan diye :D
    bu çekicimin teknik raporu

10. Tufan

Tufan
    Plaka

39
    6
    1
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar şuda var bazı araçların 6x4-6x2-4x2 oranlarınıda çok ince hesapladığınızda epey kafa yoruyorsunuz :D dedim de ben ne dedim aman gazlayalım gitsin :))

Dc_Down bunu beğendi.