1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Yakıt Tüketimi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ceykips1988 tarafından 16 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. ceykips1988

ceykips1988
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

35
    30
    7
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Gerçekçi yakıt tüketimini kullanıp, kilometrede ne yakıyor diye dikkat eden arkadaşlar özellikle, kullandıkları çekicileri de belirtetek tüketimlerini yazabilir mi? En az yakan en çok yakan hangisidir?

fatih20 ve opel57 bunu beğendi.
  2. opel57

opel57
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    aslında abi teknik olarak şöföre bağlı bence boşta mesela daha az yakar ve belli bir kmnin üstünde araçlarda mesela turbolularda çift silindir yakıyor tırlardada vardı sanırım.Ayrıca bence her şehirdende almamak gerek ben hep bir ülke belirlerim ya ondan yada garajımdan alırım ama ucuz ve kaliteli :D nedense maviler hep bana kaliteli geliyor :D ama sorarsanız en az hangisi yakar bence scania çünkü daha seri olduğundan ve yedek deposu genişliğinden iyi dayanıyor bir türlü bitirememiştim mazotu :)

3. Tamer Çakır

Tamer Çakır
    Plaka

28
    64
    18
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Sürekli EU2'de tırın gidebiliceği üst limitlerde oynadığım için daha ortalama %70'in altını göremedim :vaayy:. (Daf ve Scania için)

4. coskunozc

coskunozc
    Plaka

70
    10
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Sürücüye bağlı bence

5. SakirtEscobar

SakirtEscobar
    Plaka

26
    184
    100
    100
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Motoru bağırta bağırta vites değiştirirsen çok yakar.Ama seri seri vites değiştirirsen (en ideali otomatik bu konuda) az yakar.Tabii dorse ağırlığıda var 15 - 25 ton arası motoru bağırtmadan sürersen 1 e 3 oranını yakalayabilirsin.Ama devir göstergesi kırmızıdayken değiştire değiştire sürersen seni şirketten kovarlar :D o derece çok yakarsın.

6. Bosswolf19963

Bosswolf19963
    Plaka

28
    56
    38
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Diğer araçları fazla kullanmadım ama scania 4x2 730 v8 110 KM/h geçmeyip 9-22 ton aralıgında G 27 direksiyon için konuşuyorum 32 LT - 36 LT
    gerçekçi yakıt düketimi açık bir şekilde bu verileri yakaladım şu anda 35.1 LT dir ...

7. BlocKing

BlocKing

597
    285
    230
    Scania
  8. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    aslında abi gerçekçi yakıt tüketimini açmayıp ve hızlı ve yüksek devirde sürerseniz bence biraz daha fazla oranlarla tasarruf edebilirsiniz :)

Bosswolf19963 bunu beğendi.
  9. Vüsal [AZ]

Vüsal [AZ]
    Plaka

26
    356
    196
    180
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Abi MAN-in FULL deposu 450lt. SCANIA ise 700lt full depo. yani MAN -da cabuk tukeniyor yakit

10. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    Açılın ben cimri şöförüm, ben bir ara test yapmıştım aynı mesafeyi farklı çekilerle gitmiştim, 460hp'de 80/km sabit, manuel vites düşük devir gidersen en az yakan Premium en çok yakan Volvo idi ama aradaki fark %1 veya 2 gibi düşük orandı, aradım bulamadım test sonuçlarını silmişim.

ismail55 bunu beğendi.