1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Yabancı İsim Kullanmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ozmoz tarafından 3 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. palaz06

palaz06
    Kayıtlı Kullanıcı

44
    54
    4
    0
    Türkyıldızı,ismini kullanıyorum ve bundanda gurur duyuyorum. Bence her Türk Türkce kullansa, oyundaki şeklimiz daha bi ses getirir. Ruslara bakın hepsi nasıl rusca kullanıyor veye arkasına rus diye ekliyor.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Ocak 2016
  2. bluesbass

bluesbass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Yukarıda pek çok arkadaşımız açıklamış; bazısı kişisel sebeplerle(kendi hayatında yaşadığı bazı anılar, anımsattığı kişiler, vs.), bazısı da yabancı ismin daha az dikkat çekmesinden faydalanmak istiyor.
    Ne zaman multiplayer desteği olan bir oyuna girsem Türkçe nickname kullanan birisi denk gelse, önce "Türk var mı?" şeklinde seslenip, sonrasında da kendisinin rezil oynayışını fark etmeyip takımdaki diğer kötü oynayan Türk'e ağza alınmayacak küfürler saçması olayına denk geldim. Kişi de 7 sülalesine küfür yemek istemediği ve keyfinden olmamak için yabancı isim kullanmayı tercih ediyor.

Bir diğer olay da takımda Türk olduğunu öğrenince o Türk'ü trollemeye çalışıyorlar. Bu olaylardan dolayı yabancı isim kullanan arkadaşımız çok.

Yukarıda bahsettiğim sebeplerin üzerine kendi kişisel sebebim de liseden beri bas gitar çalıyorum bu yüzden "bass" yazıyor. Ayrıca en sevdiğim müzik akımı da "Blues" olduğu için bu iki kelimeyi birleştirip liseden beri bu nickname'i kullanırım.

3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

42
    2.337
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyunlarda yabancı isim kullanmak tamamiyle özentidir. Benim nickim yıllardır bu. Hİç bir özelliği yok sadece NTVMSNBC den çalıntı. :D :D :D

4. Cracker

Cracker
    Plaka

28
    126
    78
    120
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Alışkanlıklar maalesef kolay bırakılamıyor. Bende istiyorum ancak Türkçe bir takma ad hala bulabilmiş değilim. :D

5. 01ThugLife

01ThugLife
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

35
    4
    3
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    yabancı isimler daha cazip geldiği için genelde yabancı isim kullanmayı tercih ederim

6. 24ciMin

24ciMin
    Plaka

36
    4
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Türkçe ama anlamını kimse bilmediği için yabancı gibi kalıyor nick :(

7. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Genelde isminize yazınca küfür ediyolar bende bunu kaldıramadığım için sildim ve adımı LegendClark yaptım bi anlamıda yok aslında ama hoşuma gitti bunu kullanıyorum

8. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    İsmimizin kaynağı benzer demek ki. Ben de solo gitarist olarak çaldım uzun seneler. Blues en sevdiğim tarzdır. Oradaki Adam da bildiğin adam işte :) Memnun oldum.

bluesbass bunu beğendi.
  9. SUPPORT

SUPPORT
    Plaka

25
    546
    344
    185
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Çoğunlukla kulağa hoş gelmesi sebebi ile yapılıyor. Anlamı saçma olsa bile