1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel The Long Dark / İncelemesi ve Detaylar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NiekHD tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. NiekHD

  NiekHD
  Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

  1.215
  2.256
  165
  [​IMG]

  "The Long Dark"

  Günümüzde Survivor yani hayatta kalma oyunlarının ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Dayz, Rust, The Forest ve bir çok hayatta kalma oyunlarına her gün bir yenisi ekleniyor.

  Oyunumuz (The Long Dark) biraz sinir bozucu çünkü çok ayrıntılı, tabi ki bu sinir bozucu tarafları oyunu daha da heyecanlı bir hale getiriyor.

  Peki nedir bu ayrıntılar?

  İlk önce yiyeceklere konserve veya geyik eti olarak bakamıyoruz ve her buldugumuz yiyecek hayatta kalmamız için dakika anlamına geliyor. Çünkü oyunda kalori sistemi mevcut.

  Uyku ihtiyacı, kondüsyon ve en önemlisi keskin soğukla yüzleşmek de bizi bir hayli zorluyor.

  [​IMG]

  Oyunu tanıtmadan önce neden bu oyunu seçtiğimle ilgili bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum;

  Oyunumuz Hinterland Studios tarafından geliştirildi, ancak oyun camiasında adlarını duyurmus ünlü isimler bir araya gelerek The Long Dark’ı şuan için erken erişilebilirlik ile bizlere Steam üzerinden sundu. Oyunun teknik yönetmenliği Saints Row serisinin teknik yönetmeni tarafından ve senaristliği ise herkesin duymus veya bir kez olsun oynamış olduğu God Of War serisinin senaristinden, yönetmenliği ise Far Cry 3’ün yönetmenliğiyle yapılmış The Long Dark tam anlamıyla hayatta kalma hissini bizlere yaşatıyor.

  [​IMG]

  Oyunun hikayesine gelecek olursak; William Mackenzie bir pilotun uçak kazası sonucunda bir adaya düşüyor, ve hayatta kalmamız için doğayla yüzleşmemiz gerekiyor.

  Ancak diğer hayatta kalma oyunlarından alıştığımız zombi veya mutant kurt ve ayılar yok, yani oyunumuz tamamen gerçek hayatta kalma simülatörü diyebiliriz.

  [​IMG]

  Eksi yönlerini ele alıcak olursak , şuan için sadece bir harita mevcut ve harita oldukça kısıtlı , ikinci harita ilerleyen günlerde bizlere sunulacak.

  Story yani hikaye modu da beklememiz gereken “şu an için” eksi yönlerinden biri. İnanıyorum ki hikaye modu oyuna eklendiğinde "The Long Dark" dünyada adını daha çok duyuracaktır.

  [​IMG]

  Sağ Kalma (Survival) / Sandbox türündeki The Long Dark, ekibini Elder Scrolls baş tasarımcısı ile güçlendirdi.

  Elder Scrolls: Morrowind ve Elder Scrolls: Oblivion oyunlarının baş tasarımcısı Ken Rolston, oyunun geliştiricisi Hinterland Games'in ortağı oldu. Ken Rolston'a ek olarak, God of War Üçlemesi'nin başyazarı Marianne Krawczyk, Far Cry 3'ten Raphael van Lierop ve Mass Effect 3 ve Borderlands 2'den bildiğimiz Sascha Dikiciyan da The Long Dark ekibinde bulunuyor.

  Bu kadar etkileyici ve güçlü bir ekibe Ken Roslton takviyesiyle birlikte, beklentilerin inanılmaz boyutlara vardığı kesin.

  [​IMG]

  Steam Store: http://bit.ly/thelongdarksteam
  The Long Dark: http://intothelongdark.com/
  Facebook: https://www.facebook.com/HinterlandGames
  Twitter: https://twitter.com/hinterlandgames
  Youtube: https://www.youtube.com/user/hinterlandgames
  "No Zombies! No B*llS*it!"
  NiekHD
   
  Daxtie bunu beğendi.
 2. Seyfo Dayi

  Seyfo Dayi
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  1.255
  2.991
  200
  The forest tarzı zombili oyunlar bıktırmıştı, bunda gerçekçilik çok daha fazla, yediğim etten zehirlendim, ilaç içtim yattım uykumda öldüm :) kalori olayı iyi olmuş işi biraz daha stratejiye döküyor, başka yerlere gitmek için stok hesabı yapıyorsunuz.