1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Teknopat'ın topladığı 15.780 TL lik bilgisayar.

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 16 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayar bileşenleri:

• Core i7 5960X – 3500 TL
    • ASUS X99-Deluxe – 1500 TL
    • AMD R9 295X2 – 4500 TL
    • Kingston HyperX Predator 16 GB – 1000 TL
    • Kingston KC300 240 GB SSD – 460 TL
    • Western Digital 2TB Black – 500 TL
    • CoolerMaster Hyper 212 EVO – 150 TL
    • CoolerMaster Scout 2 – 370 TL
    • Be Quiet Powerzone 1000W – 600 TL
    • ASUS ROG Swift PG278Q – 3200 TL
    • Toplam: 15.780 TL

Keyifli izlemeler...​

Induced bunu beğendi.
  2. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.255
    2.991
    200
    Adamların boş kasası benim bilgisayardan pahalı, core2duo'da sürünüyorum, yalnız bu ülkede bilgisayar toplanmaz, ets2mp'de adamlar 1500 dolara güzel sistemler toplarken biz aynı sistemi 3500 liraya toplayabiliriz, öğrenci hatta çalışan adamı aşar, fiyat düşmesi beklerken dolar yükseldikçe eski kartlar bile pahalandı.

FSWS bunu beğendi.
  3. BodyguardXP

BodyguardXP
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.541
    502
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    büyük çoğunluğunun asgari ücretle geçindiği bir ülkede adamlar 15 milyarlık pc topluyor - hadi ordan diyorum

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
    Induced ve Cemsnbc bunu beğendi.
  4. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Vay be. Allah daha çok versin.

5. AhmtKtc

AhmtKtc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

16
    2
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    gereksiz masraf o kadarı napcan o sistemle uzaya mı çıkıcan aklıma araplarla alakalı atasözü geldi birden töbe töbe ......

6. TiesTo

TiesTo
    Plaka

92
    98
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Güzel bilgisayar, hepimize birer tane verseler fena olmazdı. Oyunu kasmadan oynardık :)

7. Muhammed_Tzr

Muhammed_Tzr
    Plaka

28
    82
    32
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    La ben ona 10.000 TL Lik Doğan alir 5000 TL ye modofiye ederdim bee

Fatiko007 bunu beğendi.
  8. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    "Bu kadar para harcamaya ne gerek var, israf değil mi?" demeden önce adamların işinin teknoloji olduğunu unutmayın arkadaşlar. Bu tür işlerle uğraşırken 4k hatta 8k oyun gösterimleri yapmak sıradan bir iş haline geliyor. Pcgamer'ın da Large Pixel Collider adında buna benzer bir sistemi var yine bu tür işlerde kullandıkları. Adamlar keyif olsun diye değil işleri gereği böyle bir sistem topluyor.

Sistem konusunda da aklıma takılan tek bir parça var o da ekran kartı. 295x2 benchmarklarda iyi puan veren bir kart ancak kart aslında crossfire yapılmış iki adet r9 290x'ten oluşuyor ve crossfire birçok oyunda stabil çalışmıyor maalesef. Özellikle AMD kartlarda crossfire microstutter sorununu sıkça yaşatıyor. Faydadan çok zararını görebilirler. Daha güçlü tek bir kart kullanmaları daha mantıklı olabilirdi.

Güle güle kullansınlar diyorum, 4k kayıtları görmeyi de merakla bekliyorum :)

Edit: Large Pixel Collider'ı merak edenler şu adresten bakabilirler: http://lpc.pcgamer.com

Son düzenleme: 17 Mayıs 2015
    Eğinli bunu beğendi.
  9. Maxstar

Maxstar
    Plaka

309
    49
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Böyle bir sistemin asıl amacı zaten oyun oynamak değil, iş yapmaktır.
    Şu an youtube'a 4k video yüklüyorlar. Bu durum gerçekten güçlü bir sistem ve geniş bant ağ bağlantısı gerektiren bir iş.

Ekran kartı konusunda 295x2 iki adet 290x ile oluşmuştur. Bana kalırsa mantıklı olan 980 SLI yapmaktır.

295x2 benchmarklarda o kadar iyi sonuç veremeyen bir kart olduğu gibi zaman zaman 970SLI ın bile gerisinde kalmaktadır. 980SLI her türlü ezecektir aynı zamanda daha ucuz olacaktır.

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/20.html

10. LecheLon

LecheLon
    Plaka

127
    33
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayar bilgisayardır. Birisi üstün grafikle oynatır birisi biraz daha düşük. Hadi 5.000'i falan anlarım da 15.000 nedir ? Araba mı bu? Sen yatarken para mı kazandırıyor anlamadım gitti. İsraftan başka birşey değil.