1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi SCS Software ETS2 Planlarında Türkiye Haritası!

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Exor tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Exor

Exor
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

37
    43
    12
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bir sitede böyle bir konu gördüm ne kadar doğru bilmiyorum fakat paylaşmak istedim.

SCS Software, Euro Truck Simulator 2 Planlarında Türkiye Haritası!

Oyunun içinden bir ayrıntı…

Oyuna eklenebilmesi ihtimali olan yerler için base.scs’nin içindeki bir klasörde Avrupa haritası var bu dosyaları zamanında karıştırmış olanlar bilirler. Oyunun dosyalarına geçenlerde bakınırken bir değişiklik farkettim. Dosyanın boyutu eskisine göre artmıştı. Hemen gerekli programla açıp bakmayı denedim ki bu 2-3 dakika sürdü. Açtığımda güzel bir sürprizle karşılaşmış olmam beklememe değdi. Bu haritada eskiden bizim ülkemiz ve KKTC yoktu ancak ülkemiz ve KKTC tamamen olmasa da eklenmiş.

İşte SCS’in harita planında ülkemiz:

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Gerçek boyutta görmek için resme tıklayın. Orjinal Resim Boyutu: 1727 x 1459

Haritamıza göre Yunanistan’dan geçişte SimülasyonTurk sizi karşılayacaktır. The Viper’ın ev şu an için Karadeniz’de son durak (Fatsa). Güneyde ise Antakya son ilimiz gibi gözüküyor. Ancak bizim ülkeye yaklaştıklarında haritayı büyütebilirler. Ayrıca şu anda bu haritada gözüken her yeri eklemeleri gibi bir durum yok yani ileride sıra bize geldiğinde her ilimizi eklemeyebilirler ayrıca harita daha da genişleyebilir yani tam olarak kesin bilgi sahibi olmanıza bu resim yardımcı olmaz şehrim eklenecek, memleketim niye yok diye şimdiden sevinip üzülmeyin derim. Göz kırpma

En özenli yapacakları şehir İstanbul olacaktır. Boğaziçi Köprüsü’nün üstünden geçeceğimiz için özenle bu köprü SCS çalışanları tarafından modellenecektir. Ayrıca şehrin mimari görüntüsünü yansıtmak için Türk mimarisine uygun ev modelleri yapılması gerekecek. Bunun yanında dini yönden de İstanbul’u oyuna tam olarak yansıtmaları gerekecek. Şehrin büyüklüğüne göre camii sayısı 1’den daha fazla olabilir.

KKTC’yi eklediklerinde geçiş için Antalya ve Mersin’e muhtemelen liman yapılacaktır. Kuzey Karadeniz’den geçiş için Samsun, Yunanistan’dan geçiş için de İzmir’de liman bulunacaktır. İstanbul’a illaki yapacaklarını düşünüyorum ayrıca İstanbul’un yeri ayrı buna bağlı olarak bu illere daha çok özeneceklerdir. Mimarimizi yapacakları/çizecekleri modellerle iyi yansıtabilirlerse haritamız gerçekten muhteşem olacaktır.

Ülkemiz yollarında gitme hissi çok mutluluk verici olacak ancak bunun yanında SCS ekibinin yapabileceği çok zorlu yollar bizi uğraştırabilir. Her yolun otoyol olmaması burda bizim için bir avantaj. Açık Ağızlı Gülümseme

Bir sonraki DLC İskandinavya olacak o kesin. Ondan sonraki için İtalya’da Roma’ya kadar olan eksik kısım planlarda işaretli, oralardan sonra İspanya taraflarına gidilmesi daha büyük ihtimal. Bütün bunlara rağmen ülkemizi bu oyunda yakın zamanda görebilmek dileğiyle. İyi oyunlar. Süper

IONTR – Can ERCAN

Kaynak: EuroTruck2

2. CEO

CEO
    Plaka

25
    140
    13
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bence Buna Biraz Hayal Gücü Dahil Olmuş, Bu Benim Görüşüm Ama Gavurlara Güvenmiyorum Türklere Karşı Her Zaman İçlerinde Besledikleri Kin Yüzünden Böyle Bir DLC Çıkarmazlar. Benim Görüşüm Yani Bu Ama Çıkarırlarsada GOİNG EAST VS. Onların Yerine Bunu Alırım. :) Yukarıdaki Haritada İnternetten Normal Bir Haritanın Kırpılmış Hali Gibi, Yapsalar Geçtiğimiz Günlerde İskandinavya'nın kini Çıkardılar. Bizimkinide Oyun İçerisindeki Bir Harita İle Gösterebilirlerdi. Açıkçası Hiç Olacak Gibi Bir şeye Benzemiyor o_O

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Aralık 2015
  3. onureiz

onureiz
    Plaka

199
    66
    115
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Yapılırsa çok güzel olur :)

4. CSB

CSB
    Plaka

29
    49
    6
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bence yapılır zaten son açıklamalara göre ETS2'de bütün Avrupa ,ATS'de ise bütün Amerika yavaş yavaş yapılmaya çalışacak demişler. Ülkemizi oyunda görmek çok güzel olurdu tabii Paint Job ile birlikte çıksın :rolleyes:

5. makinistfanlari

makinistfanlari
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Düşünsenize ETS2 ve ATS piyasaya çıkıyor, yapılacak olan heryer yapılıyor. Ardından World Truck Simulator diye ATS+ETS2 yapıyorlar. Dehşet olur :D . Sonra WTS de iran,hindistan,kazakistan tarafları filan ekleniyor. Ardından takvime bir bakıyoruz... Yıl 2058. :D

Mustafa Kadir ve ERKAN61 bunu beğendi.
  6. onureiz

onureiz
    Plaka

199
    66
    115
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Güldürdün :D

ERKAN61 bunu beğendi.
  7. Exor

Exor
    Plaka

37
    43
    12
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Valla hepsi eklenir mi bilmiyorum fakat 2058e kadar bu oyundan vazgeçmeyeceğimi garanti edebilirim. Tabii gözlerim görürse :D

8. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165
    İskandinavya'dan sonraki planları İtalya'nın tamamı olmasada Roma'ya kadar olan kısım olacak.

ClioCin bunu beğendi.
  9. ClioCin

ClioCin
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

177
    220
    165
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Abi bence Roma'ya kadar olan şehirler ücretsiz eklenecek, klagenfurt, graz vb. gibi, daha sonra Fransa için bir DLC yapacaklar, ondan sonra da doğuya doğru yeniden dönüp balkanlara kadar gidebilirler. Düşüncelerim ve umutlarım bu yönde :D

10. Exor

Exor
    Plaka

37
    43
    12
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Zaten hemen olacak diye birşey yok. Fakat ETS2'yi satın alanlarda Türklerin payı oldukça yüksek diye okumuştum bir yerlerde. Korsan oyun indirenler arasında dünyayla yarışıyoruz. Durum böyle olunca oyunun orjinal alınması önemli. Bence SCS'nin bunu görüp ona göre taktiksel ilerlemesi gerekmekte. Türkiye haritasını eklemek hala "oyuna para mı verilir?" mantığında olan korsancıları da orjinal almaya teşvik edecektir. Tabii bu tüm dünya için geçerli bir durum.

ERKAN61 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.