1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji OverClock

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve KadirhaNÖzer tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim Emektarın içinde Gtx 750 Ti ekran kartı Amd athlon x4 620 işlemci var ekran kartından tam performans alamıyorum araştırdım işlemcinin hızı yüzünden darboğaz yapıyormuş bilgisayarlarla aram iyidir ama hiç overclock yapmadım yapanlarınız varsa bi zararı varmı nasıl yaptınız anlatırsanız sevinirim

2. TR MUSTAFACAN

TR MUSTAFACAN
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

21
    335
    38
    70
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    soğutucun iyiyse yap yani işlemci soğutucusu markasını ver ben araştırıyim

3. Pro54

Pro54
    Plaka

29
    141
    30
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    stok fanlarla tavsiye etmiyorum iyi bir fanın varsa yap ancak işlemciyi fazlasıyla yıpratır.

4. TR MUSTAFACAN

TR MUSTAFACAN

21
    335
    38
    70
    Mercedes
    TruckersMP Profili
  5. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yıpratırsa Yıpratsın sistem 8 yıllık

6. gazomania

gazomania

160
    255
    180
    8 yıllık bir sisteme güç aşırma (overclock) yapmak size pek bir şey kazandırmaz. Başka bir konu başlığında sisteminizi az çok anlattınız bizde tavsiye bulunduk. Bence güç aşırma dan çok sistemi yenileme yoluna gitmelisiniz yoksa elinizde ki sistemi de kaybedebilirsiniz.

7. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Öncelikle overclock hakkında bilgin yoksa bu işlere girişmeni tavsiye etmem.
    AMD X4 620, 3.00GHz'e kadar stock soğutucu ile idare edebilir. 3.00'dan sonrası için muhakkak iyi soğutucu kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde yüksek ısıdan dolayı bilgisayar kendini kapatacaktır.
    Zararı konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Sıcaklıklar kontrol altında tutulabilirse işlemciye zarar gelme olasılığı düşük. Overclock yaparken iyi bir denge tutturulması gerekiyor. İşlemci frekansı arttırıldıkça ısı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Yüksek frekanslara çıkılmak istendiğinde fazla voltaj vermek gerekebilir.
    AMD'nin Overdrive adlı bir yazılımı mevcut. Bu yazılımla overclock yapmak mümkün, fakat işlemcine uyumlu mu bilemiyorum. BIOS'tan ayarlamalar yaparak da overclock yapılabilir. Buradaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsin.

KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  8. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    250
    TruckersMP Profili
    Valla yapmaya kararlı iseniz bilenine gidin.Patlama ihtmali bile var.

9. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Abartmayalım istersen. :D

10. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka