1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Multiplayer Hassas Park

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve UtkuTR tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. UtkuTR

UtkuTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

33
    11
    17
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba, Cümleten Selamun Aleykum.
    Forum da yeniyim arkadaşlar. Öncelikle kendimi tanıtayım, Adım Utku, 25 yaşındayım İstanbul da ikamet ediyorum. Oyunda yeni değilim ama multiplayerda yeniyim. Single modda oynarken hassas park gibi bir sorun yaşamıyordum fakat, multiplayerda zorunlu olduğunu farkettim ve uzun uğraşlarım sonucunda her acemi multiplayer oyuncusu gibi park edemedim :) Acaba bu konu da beni aydınlatacak, fikir verecek ya da yol gösterecek biri var mı? Multiplayer'a Youtube üzerinde izlediğim konvoy videolarından heveslenerek başladım ama bu park sorunu beni oyundan soğutmaya başladı :) Uzatmak istemiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim. Esen kalın.

2. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.272
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hoşgeldin,
    Aşağıdaki link sana biraz olsun yardım edecektir ,yinede fikir verim 3 tuşuna basıp kamerayı değiştir ve gaza bir kez bas yada yeteri kadar, daha da basma.
    Forumda ara butonuna yazarsan park etme falan diye daha çok fikir alırsın.
    http://www.ets2mptr.com/konu/dorse-park-etme.7219/

3. RaiglacheL

RaiglacheL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aslında çok basit veya biz uzun süredir oynadığımız için bize öyle geliyor.İlk başladığımda kullandığım yöntemi anlatayım, çok pratik ve basit bir yöntemdir.5 kamerasına geçtiğin zaman sol camdan sarkarak arkaya bakarsın, bu durumda şöyle düşünmeni öneririm; sağ arkadan bakıyorum.Direksiyonu sağa çevirirsen dorse sağa, sola çevirirsen dorse sola döner.Alışana kadar bu yöntemi kullanmanı öneririm.Zamanla kabin içerisinden park etmeye alışacaksın.Bol şans :)

Alicem_00 bunu beğendi.
  4. omerfaruk1453

omerfaruk1453

91
    15
    50
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Parketmeyi öğrenmen lazım. Ama olurda bazen hiç parkedemezsen, zor bir yere gelirse oyunu kaydedip SPye geçip otomatik parkede Mpye geçersin

5. Unique1992

Unique1992
    Plaka

32
    577
    474
    190
    Scania
    TruckersMP Profili
    arkadaşın taktiğini bende kullanıyorum çok rahat park ediyorum.klavye ile oynayıp çözdüm işi

6. KuraPie

KuraPie
    Plaka

27
    7
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aslında Çok basit ilk başta park ne tarafa doğruysa parkın şeklini alıyorsun direk ileri gidip sonra geri gelince oluyor :)

7. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Bir anda kimse öğrenemez zaten belki burada anlatılanları da deneyeceksin başarılı olamayacaksın günlerdir ama sürekli tekrar yapmanı tavsiye ederim sunucuda yoğunluk anları olduğu zaman beklersin ortalık durulduğunda park edersin hem bu saye de yoğunluk olmadığı için de tekrar yapma avantajı kazanırsın zaten istemesen de alışıyorsun en iyi yöntemi aslında sen kendin bulacaksın hangi açıdan doğru park yapıyor isen o şekilde devam edersin ölüme çare yok :)

8. Seddoo

Seddoo
    Plaka

37
    652
    567
    185
    Volvo
    Ezelden beridir kabin içinden park ederim tiri, tabi ki ilk zamanlar azıcık zorlandım ancak şuan en zor en parkedilemez yerlere bile 20-30 saniye içinde kabin içinden başka kameraya geçmeden park edebiliyorum.. Önerim kabin içinden hiç çıkmadan 3-5 kere deneyin zamanla bu işin prof.u olursunuz..

Son düzenleme: 6 Ocak 2016
    DarkBlueRZ ve cRPSy bunu beğendi.
  9. Apequitas

Apequitas
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

37
    377
    488
    220
    MAN
    TruckersMP Profili
    ayna kontrolü çok az insanda gelişmiştir. özellikle bayanlarda gelişmeye kapalıdır. ama nadiren erkeklerde de vardır. direksiyonu ne tarafa bükünce dorsenin ne yöne döneceğini iyice anlaman gerekiyor. direksiyona vereceğiniz açıyı minimumda tutun ve yavaş hareket edin. zamanla olur :)

AhmetF, DarkBlueRZ ve cRPSy bunu beğendi.
  10. UtkuTR

UtkuTR

33
    11
    17
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alıp biraz daha heveslendim :) Umarım becebilirim :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.