1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Monitor cozunurlugu

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve TayfunMkeml tarafından 14 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. TayfunMkeml

TayfunMkeml
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    Selamun Aleykum kardeslerim abilerim ben yeni bir kasa aldim
    i7 4790s
    ati radeon r7 240

fakat eski bilgisayar monitorum cozunurlugu az 350 tlye falan asusun 1920×1080 cozunurlukluusu var cozunurluk detayli ve hd gorunuyormus dogru bu videolardan Kisaca bu 1920-1080 cozunurlugu oynamak icin monitor iyi olmasi lazim dimi sagolun simdiden

2. Emre

Emre
    Plaka

225
    110
    160
    Peterbilt
    TruckersMP Profili
  3. TayfunMkeml

TayfunMkeml

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    iki bin lira abi biraz yardm edemran monitoru 1920 cozunurluklu alirsam oyunlar daha net hd olrmu

4. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Evet olur fakat bu görüntü kalitesi monitörden değil ekran kartından kaynaklıdır. Monitörün örnek olarak 720p dir. Ekran kartın 1080p destekliyorsa ve çözünürlüğü 1080 yaparsan oyunlarda tam ekran yapamama sorunu yaşarsın.Gelelim alman gereken monitöre. 1080 çözünürlüklü al tabi ama ucuza kaçma. 400-500 gözden çıkar. 300-400 arası monitörlerin genellikle renk kalitesi zayıftır.

5. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Öncelikle, R7 240 çok düşük seviye ekran kartlarından biri. 1080P çözünürlükte monitöre geçiş yaptığında, yüksek grafikli oyunlarda kasma yapması muhtemel. Elinde en azından 720P monitör varsa yenisini almanı taviye etmem. İlla alacaksan da 1-2MS gecikme değerine sahip monitör öneririm. Özellikle FPS oyunlarında faydasını görürsün. Bütçe kısıtlıysa çok da gerek yok tabii. :)

6. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Philips 227E LHA kullanıyorum. Söylenenin aksine oyunlarda gerçekten kaliteli görüntüler yansıtıyor. Tabi bunun en önemli yolu ekran kartından geçer. Ekran kartın gereken kaliteyi sağlayamıyorsa monitörün istediği kadar iyi olsun bir şeye yaramaz.

7. TayfunMkeml

TayfunMkeml

27
    284
    50
    75
    TruckersMP Profili
    240 da arkadasm 1920 de oynuyor kasmada yok tabi ultra da değil en fazla 400 tl butcem var 240 1080 p destekliyor dimi abi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
  8. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    2GB bilmiyorum ama 4GB destekliyor.Şahsen ben kullanıyorum.

9. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Kartında HDMI girişi varmış. Ve evet destekler. Ancak şunu belirteyim; ekran kartının performansı kadar görüntü kalitesi elde edersin..

10. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ekran kartının rami bu konuda tek faktör değil. Ben r9 270 2gb kullanıyorum ve her oyunu 1080p çözünürlükte oynuyorum. Ancak r7 240 biraz daha alt seviye bir kart. Saat hızı, ram hızı gibi değerleri pek yüksek değil, o yüzden her oyunu oynayabilir misiniz pek emin değilim ama çok fazla sistem istemeyen oyunlarda sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

TayfunMkeml bunu beğendi.