1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Kimkime Dumduma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Atmaca02 tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Atmaca02

Atmaca02
    Kayıtlı Kullanıcı

38
    2
    0
    0
    Evet arkadaşlar bu oyunun online modu için yapılacak en kısa ve net tanım bu "Kimkime Dumduma" sen yolunda güzelce gidiyorsun dorsen hasarsır, radyonu da açmışsın keyifle giderken arkadan da bir çekici güm diye bindiriyor aracına sebepsiz, nedensiz tamamen keyfi. Bir bakıyorsun hasar çekici ve dorsede %50. Ceza sistemi o kadar berbat olacak ki caydırıcılık koca bir sıfır adamın bir kaybı yok. Nasıl olsa para sıkıntısı yok hile ile paranın dibine vurmuş. Kendi dorsesi , çekicisi hasar almış mı almamış mı önemli değil adam için. Hal böyle olunca sen niye umrunda olasın ki. Canı sıkılan milletin oyununu baltalamak için elinden geleni yapıyor. Türk'ü de böyle Rus'u da diğerleride. Aptallık ırkla alakalı değil ya sonuçta aptal heryerde aptal işte. Report sistemine gelince yok videosunu al yok resmini çek idsini yaz tarihini, yerini yaz çileyi yine düzgün oynamaya çalışanlar çekiyor :))) Ceza sisteminde caydırıcılık ve aktif yöneticiler olmadan bu oyunun online modu keyif almak için oynanacak bir oyun değil.

2. Kaptani Derya

Kaptani Derya
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

712
    546
    210
    Kardesim rapor et. Eger sevmiyorsan da oynama MP. Bunun cozumu rapor etmekle oluyor.

3. Böyle bir durum yaşadığınızda otomatik kaydı yükleyin.

4. Aurora-TMP

Aurora-TMP
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

179
    148
    180
    Volvo
    Merhaba @Atmaca02 ,

-Ceza sisteminin şu anda zaten oldukça caydırıcı olduğunu düşünüyorum.Eğer siz, size rahatsız eden bir kişi görürseniz onu şikayet edebilirsiniz.Bunu alışkanlık haline getiren kişiler zaten 6.cezayı alarak uzun süre oyundan uzaklaştırılıyor.Ayrıca lütfen sizi rahatsız ettikten sonra küfür etmeyiniz.Size anlıyorum.Yolunuz bitmek üzere ve tırınız ve yükünüzde hasar yok.Birisi geliyor ve hepsini mahvediyor.Siz küfür ediyorsunuz ve onu şikayet etmiyorsunuz.O ise sizi şikayet ediyor ve ceza alıyorsunuz.(Siz olarak derken senden bahsetmedim.Genel olarak konuştum.)

-Adminler içinde lütfen böyle konuşmayınız.Onlar bu işi gönüllü olarak yapıyorlar.Bazıları sonuçta admin olmayı kendileri istemediler mi diyecek.Onların görevi sadece oyuna giriş yapıp hatalı kişilere ceza vermek değil.Ceza verdikleri kişilerin itirazlarını değerlendirmek, sizin göndermiş olduğunuz şikayetleri incelemek,başkaları tarafından verilen cezalar için çeviriler yapmak vs... şeklinde uzayıp gitmektedir.Bu yüzden eğer siz yardımcı olmak istiyorsanız sizi rahatsız eden kişileri şikayet ederek yardımcı olabilirsiniz.

-Daha fazla admin görmek istiyorsanız da forum üzerinden Clarkinator'a mesaj gönderebilirsiniz.Ülke farkı nedeniyle size gece cevap verecektir.

Teşekkürler.

MuhtarEmmi bunu beğendi.
  5. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    0
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    @Atmaca02
    Diyelim ki tüm cezalar ilk bandan perma oldu. Sonra siz yanlışlıkla birine çarptınız perma yediniz. O zaman da böyle ceza sistemi mi olur diye konular açılacak diye düşünüyorum. Bu olayı sadece kendinize bağımlı tutarak düşünmemeniz gerekir. Yapacak bir şey yok. Trolleyen varsa video çekip raporlayacak ve auto save alıp yolunuza devam edeceksiniz.

MuhtarEmmi ve serkant bunu beğendi.
  6. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Malesef yapacak birşey yok. Online için böyleleri olmazsa olmaz oldu :) Sabır çekeceksin...

7. Atmaca02

Atmaca02
    Kayıtlı Kullanıcı

38
    2
    0
    0
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Yalnız yazdıklarınıza tek tek cevap verip bunun bir polemiğe dönüşmesini istemiyorum birde yazılanların çözüme bir katkısı olacağını düşünmüyorum şöyle ki burda açılan konuların, oyuncuların şikayet ve önerileri ne kadar dikkate alınıyor bilmiyorum. Rapor etmeye gelince aldığım her yükte en az 2-3 kişiyi rapor etmem gerekiyor. Tek yükte 2 kişiyi rapor etmek o yükü alıp teslim edeceğim zaman kadar sürüyor. Hızlı kayıt içinde harici sözleşmede işe yaramıyorum sanırım onu denedim yada bir yerde yanlışlık yaptım ?. Serbest ve tek işte denemedim .

8. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    852
    3.025
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Harici sözleşmede hızlı kayıt işe yaramaz. En son ne ise word of truck a eşitleme yapıyor geri dönsende hasarın kalıyor. Serbest işte felan dönebilirsin eski haline hızlı kayıt onlarda işe yarıyor. Asıl soruna gelecek olursak; çözümü yok troll adamı durduramassın. Biryerde biri kaydını alır birkaç ban dan sonra perma yer bitarafı soğur. Yerine baska troll girer o da perma yiyene kadar misyonunu devam ettirir:) Ceza sistemine gelecek olursak gayet sağlıklı çalışıyor kendi düşüncem. Ama su ekonomi işini biraz zorlaştırsalar ve oyunun içinde (sp de sen çarpınca sana ceza yazıyor sistem) para cezalarını arttırsalar ve cheat engine ile para hilesi olmasa... Trollün benzin alacak parası kalmasa.... Bak çözüm çok meşakkatli:)

9. SerkanA

SerkanA

248
    216
    165
    Renault
    TruckersMP Profili
    Bu sebeplerden ötürü 600km den fazla yuk almiyorum. Neden mi: 2000km lik yolun 1700 unu gitmisim hasarsiz, ve trolun bitanesi geldi sollarken vurdu. Ne yapacan. Banlatsan ne olacak. Benim emegim gitmis banlansa ne yazar. Fps 10 ile gidiyorum ic kamerada, yaza bilgisayarimi degistirdigimde kayit acik olacak gun boyu :)

10. EliteGamer0611

EliteGamer0611
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

29
    106
    59
    55
    TruckersMP Profili
    Sanırım epey bir kişi "otomatik save" ve "tek tuşla save" kavramlarından haberdar değil.

Ben eğer karşıdan veya arkadan troll geldiğini görürsem anında save ediyorum. Epey de işe yaradı.

ACA34 bunu beğendi.