1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Kimkime Dumduma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Atmaca02 tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Atmaca02

  Atmaca02
  Kayıtlı Kullanıcı

  38
  2
  0
  0
  Evet arkadaşlar bu oyunun online modu için yapılacak en kısa ve net tanım bu "Kimkime Dumduma" sen yolunda güzelce gidiyorsun dorsen hasarsır, radyonu da açmışsın keyifle giderken arkadan da bir çekici güm diye bindiriyor aracına sebepsiz, nedensiz tamamen keyfi. Bir bakıyorsun hasar çekici ve dorsede %50. Ceza sistemi o kadar berbat olacak ki caydırıcılık koca bir sıfır adamın bir kaybı yok. Nasıl olsa para sıkıntısı yok hile ile paranın dibine vurmuş. Kendi dorsesi , çekicisi hasar almış mı almamış mı önemli değil adam için. Hal böyle olunca sen niye umrunda olasın ki. Canı sıkılan milletin oyununu baltalamak için elinden geleni yapıyor. Türk'ü de böyle Rus'u da diğerleride. Aptallık ırkla alakalı değil ya sonuçta aptal heryerde aptal işte. Report sistemine gelince yok videosunu al yok resmini çek idsini yaz tarihini, yerini yaz çileyi yine düzgün oynamaya çalışanlar çekiyor :))) Ceza sisteminde caydırıcılık ve aktif yöneticiler olmadan bu oyunun online modu keyif almak için oynanacak bir oyun değil.
   
 2. Kaptani Derya

  Kaptani Derya
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  712
  546
  210
  Kardesim rapor et. Eger sevmiyorsan da oynama MP. Bunun cozumu rapor etmekle oluyor.
   
 3. Böyle bir durum yaşadığınızda otomatik kaydı yükleyin.
   
 4. Aurora-TMP

  Aurora-TMP
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  179
  148
  180
  Volvo
  Merhaba @Atmaca02 ,

  -Ceza sisteminin şu anda zaten oldukça caydırıcı olduğunu düşünüyorum.Eğer siz, size rahatsız eden bir kişi görürseniz onu şikayet edebilirsiniz.Bunu alışkanlık haline getiren kişiler zaten 6.cezayı alarak uzun süre oyundan uzaklaştırılıyor.Ayrıca lütfen sizi rahatsız ettikten sonra küfür etmeyiniz.Size anlıyorum.Yolunuz bitmek üzere ve tırınız ve yükünüzde hasar yok.Birisi geliyor ve hepsini mahvediyor.Siz küfür ediyorsunuz ve onu şikayet etmiyorsunuz.O ise sizi şikayet ediyor ve ceza alıyorsunuz.(Siz olarak derken senden bahsetmedim.Genel olarak konuştum.)

  -Adminler içinde lütfen böyle konuşmayınız.Onlar bu işi gönüllü olarak yapıyorlar.Bazıları sonuçta admin olmayı kendileri istemediler mi diyecek.Onların görevi sadece oyuna giriş yapıp hatalı kişilere ceza vermek değil.Ceza verdikleri kişilerin itirazlarını değerlendirmek, sizin göndermiş olduğunuz şikayetleri incelemek,başkaları tarafından verilen cezalar için çeviriler yapmak vs... şeklinde uzayıp gitmektedir.Bu yüzden eğer siz yardımcı olmak istiyorsanız sizi rahatsız eden kişileri şikayet ederek yardımcı olabilirsiniz.

  -Daha fazla admin görmek istiyorsanız da forum üzerinden Clarkinator'a mesaj gönderebilirsiniz.Ülke farkı nedeniyle size gece cevap verecektir.

  Teşekkürler.
   
  MuhtarEmmi bunu beğendi.
 5. Memduh Başgan

  Memduh Başgan
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  0
  1
  230
  Kenworth
  TruckersMP Profili
  @Atmaca02
  Diyelim ki tüm cezalar ilk bandan perma oldu. Sonra siz yanlışlıkla birine çarptınız perma yediniz. O zaman da böyle ceza sistemi mi olur diye konular açılacak diye düşünüyorum. Bu olayı sadece kendinize bağımlı tutarak düşünmemeniz gerekir. Yapacak bir şey yok. Trolleyen varsa video çekip raporlayacak ve auto save alıp yolunuza devam edeceksiniz.
   
  MuhtarEmmi ve serkant bunu beğendi.
 6. Mci61

  Mci61
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  1.427
  744
  200
  Scania
  TruckersMP Profili
  Malesef yapacak birşey yok. Online için böyleleri olmazsa olmaz oldu :) Sabır çekeceksin...
   
 7. Atmaca02

  Atmaca02
  Kayıtlı Kullanıcı

  38
  2
  0
  0
  Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Yalnız yazdıklarınıza tek tek cevap verip bunun bir polemiğe dönüşmesini istemiyorum birde yazılanların çözüme bir katkısı olacağını düşünmüyorum şöyle ki burda açılan konuların, oyuncuların şikayet ve önerileri ne kadar dikkate alınıyor bilmiyorum. Rapor etmeye gelince aldığım her yükte en az 2-3 kişiyi rapor etmem gerekiyor. Tek yükte 2 kişiyi rapor etmek o yükü alıp teslim edeceğim zaman kadar sürüyor. Hızlı kayıt içinde harici sözleşmede işe yaramıyorum sanırım onu denedim yada bir yerde yanlışlık yaptım ?. Serbest ve tek işte denemedim .
   
 8. hackvita

  hackvita
  Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  31
  850
  3.010
  250
  Scania
  TruckersMP Profili
  Harici sözleşmede hızlı kayıt işe yaramaz. En son ne ise word of truck a eşitleme yapıyor geri dönsende hasarın kalıyor. Serbest işte felan dönebilirsin eski haline hızlı kayıt onlarda işe yarıyor. Asıl soruna gelecek olursak; çözümü yok troll adamı durduramassın. Biryerde biri kaydını alır birkaç ban dan sonra perma yer bitarafı soğur. Yerine baska troll girer o da perma yiyene kadar misyonunu devam ettirir:) Ceza sistemine gelecek olursak gayet sağlıklı çalışıyor kendi düşüncem. Ama su ekonomi işini biraz zorlaştırsalar ve oyunun içinde (sp de sen çarpınca sana ceza yazıyor sistem) para cezalarını arttırsalar ve cheat engine ile para hilesi olmasa... Trollün benzin alacak parası kalmasa.... Bak çözüm çok meşakkatli:)
   
 9. SerkanA

  SerkanA
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  245
  216
  165
  Renault
  TruckersMP Profili
  Bu sebeplerden ötürü 600km den fazla yuk almiyorum. Neden mi: 2000km lik yolun 1700 unu gitmisim hasarsiz, ve trolun bitanesi geldi sollarken vurdu. Ne yapacan. Banlatsan ne olacak. Benim emegim gitmis banlansa ne yazar. Fps 10 ile gidiyorum ic kamerada, yaza bilgisayarimi degistirdigimde kayit acik olacak gun boyu :)
   
 10. EliteGamer0611

  EliteGamer0611
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  29
  106
  59
  55
  TruckersMP Profili
  Sanırım epey bir kişi "otomatik save" ve "tek tuşla save" kavramlarından haberdar değil.

  Ben eğer karşıdan veya arkadan troll geldiğini görürsem anında save ediyorum. Epey de işe yaradı.
   
  ACA34 bunu beğendi.