1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü İtiraz etme hakkım varmı?

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve gokhankusmen tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. gokhankusmen

gokhankusmen
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    55
    27
    95
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Öncelikle merhabalar geçen hafta europortta sollama yaptığım için ban yedim.Ama oyunda bende öndeki tırda lag var çarpıp duruyordum sinirlendim ve solladım.Lag vardı muhtemelen yayın yapiyordu.Buda videosu.
    1:22:40'TAN SONRA İZLEYİN.SARI SCANIA BENİM.

Bende videoya yorum olarak 'F*ck your report,Bitch turtle yazdım'

Adamlarda bunu RUS bir admine göndermiş ve kalıcı ban yemişim.

Şimdi soruyorum sizlere, oyun dışı yapilan bir şey nasıl oluyorda oyuna yansıtılıyor.Bende bütün DLC ler var yazık günah tamam belk ihata yaptik 5 kere ban yedik.Ama son 2 ban resmen haksız yere atıldı.Oyunda bende önümdeki tır gitmiyo donmuş çarpıp duruyorum ne yapayim?Beklesem admin kicklicek*

Şimdi benim itiraz hakkım varmı?Buda adminin aldı kalıcı ban SS si

Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  2. ismail

ismail
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    @gokhankusmen
    Şuan banınız haksız değil, tamamen karşıdaki kişi haklı, eğer küfür etmeseydiniz siz haklı çıkacaktınız. Ama küfür etiğiniz için o hakkı kaybettiniz, para ödedim diyorsunuz, parama yazık oldu diyorsunuz.
    - Multiplayer Moduna üye olurken para ödediniz mi? ( Hayır ödemediniz > Sadece Singleplayer'e ödediniz )
    - Bu durum hakkında şikayetiniz varsa, resmi forumdan clarkinatör'e bildiriniz,
    https://forum.truckersmp.com/index.php?/profile/757-clarkinator/
    - İtiraz durumunuz hakkında, sanırsam ban itiraz yapsanız dahi, banınız kaldırılmayacak çünkü eskiden 10 ban olunca perma ban oluyordu ama artık 6.Banda perma ban mevcut.

Apequitas ve serkant bunu beğendi.
  3. gokhankusmen

gokhankusmen
    Plaka

27
    55
    27
    95
    Volvo
    TruckersMP Profili
    O adam sırf Türk'üm diye perma atmadıysa bende bişey değilim.Tamamiyle bu yüzden attı bu banı.O zaman bütün Facebook sayfalarını vb ss alip alip banlatalim nasıl olur?

4. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Geçmiş olsun , haksız durumdasın. Kurallar belli , orada sollamak yasak. Eğer orada bir 5-10 saniye çift şeride gelene kadar sabretseydin bunlar başına gelmeyecekti. Ayrıca küfürde etmişsin , iyice kötü hale düştün. Ban geçmişinde dolu dolu maşallah...

serkant bunu beğendi.
  5. ismail

ismail
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kardeşim, kimse haksız bir şekilde ban atmıyor, o türk ben ona perma ban atayım, artık multiplayer mod oynayamasın die ban atmıyor. Bunca zaman gördün mü? Haksız şekilde banlanan.
    Tamam bazı arkadaşlar var, forum içerisinde haksız şekilde banlandım die konu açıyorlar. Daha sonra gerekli kişiler arkadaşlara kanıtı veriyor ve teşekkür ediyorlar konu çözülüyor. Eğer biliyorsan varsa haksız banlanan arkadaşın söyle. Gerekeni yapsınlar.
    https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/25755-önemli-ban-sürecindeki-değişiklikler-23012016/
    Ve konu içerisinde sende kendin itiraf ettin, benim 5 bandan fazla banım var. Bu yukarıda verdiğim link seni ilgilendiriyor. Eğer inanmıyorsan oku.

Ek olarak sen takım üyesine küfür ediyorsun. Rested ETS2MP'de support.

serkant bunu beğendi.
  6. Express

Express
    Plaka

470
    492
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    Sollama tamamen hatalı yol çizgilerindende belli zaten bi kazaya sebebiyet yok ama ban atılmasınada gerek yok bence

7. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Kurallar linkleriyle başlayalım.
    Bu forumdaki kurallar linki(hem de Türkçe belediye iyi çalışıyor) : http://forum.wotmp.com/konu/oyun-kurallari-in-game-rules-tr-06-03-2016.8802/

Resmi forumdaki Türkçe kurallar linki: https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/5975-in-game-rules-tr-oyun-kuralları-11022016/

Resmi forumdaki İngilizce kurallar linki: https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/15-in-game-rules-en-11-02-2016/

İlk olarak Europort-Rotterdam arasındaki gidiş-geliş yolda sollamandan başlayalım. O bölge ekstrem bir bölge. O bölgede küçük bir alanda en az 20-30 kişi olduğundan FPS değerlerinde büyük düşüşler olabileceğinden sollama yasaklanmış. Sen ise sadece 5 sn sonra duble yola kadar sabredemeyip sollamışsın. Sen ya da başkası solladığı sırada bir anda donma durumu yaşandığı anda o yolda bulunan herkesi zor durumda bırakıyorsunuz.

İlgili kural:
    Inappropriate Overtaking - Kick / Ban
    Overtaking in an area of extremely low FPS or in areas with large amounts of traffic such as in Europoort or anything similar.

Sadece bununla kalsa idi durum o zaman derdik ki admin takdirine kalmış şekilde 1-5 gün civarında ban yer sonra toparlarsın derdik ancak zurnanın zırt dediği yer burası. Ban geçmişi. İlk 3 ban admin takdirine kalmış şekilde 1-7 gün civarında ihlale bağlı olarak. 4. ban ihlal ne olursa olsun 1 ay. 5. ban ihlal ne olursa olsun 3 ay. 6. ban ihlal ne olursa olsun kalıcı ban.

Senin ban geçmişinin tamamını göremiyoruz(sadece adminler ve profil sahibi görebilir). Biz sadece yediğin son 5 ban cezanı görebiliyoruz. Eğer sadece 5 banın olsa idi "Only owner of this profile can see longer history of penalties" demezdi. Demek ki en azından 6 adet banın var ki bu yazıyı gördük.

Bunların üstüne bir de rapor videosu altından adama küfür etmişsin.

İlgili kural:
    Bullying/Harrassment - Ban

Leaving abusive comments on report videos and otherwise continually harrassing users.

Bu kural der ki; rapor videoları altında yorum ile ya da farklı şekillerde rapor videosu sahibini rahatsız etmek, video sahibine hakaret etmeyin, cezası bandır.

Sen video altında baya sert dalmışsın cezanın açılma ihtimali, tüm dünyada barışın sağlanması kadar maalesef.

mAtt, serkant ve Apequitas bunu beğendi.
  8. EliteGamer0611

EliteGamer0611

29
    106
    59
    55
    TruckersMP Profili
    Ööööööffff şu saçma düşünceyi kafanızdan atın artık. Yok ben Türküm banlandım yok ırkçı admin yok şu yok bu... Kendinizde kusur aramayı bi öğrenin artık.

EP de ters yönden gittin mi? Evet gittin. Kurallarda bunu yasak olduğuna dair bir paragraf var mı?

Evet var. Kanıt videosunun altına küfürlü yorum yaptın mı? Evet yaptın. Peki kurallarda bunu yasak olduğuna dair bir paragraf var mı?

Evet var. Yani hocam siz %100 suçlusunuz. Yani lütfen başkalarına suç atacağınıza önce kendinizde suçu arayın.

EDIT: Resmi kuralların alıntısı konuldu

mAtt ve serkant bunu beğendi.
  9. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Plaka

0
    0
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    1- ) Europortta sollamışsın bu banın haklı.
    2-) Kanıt videosunun altına küfürlü yorum yazmışsın bu da haklı.
    3-) Sen Türk olduğun için perma yemişsin bu da haklı. ( Nasıl böyle düşünceye kapılıyorsunuz anlamıyorum.)
    4-) Ban geçmişinin maşallahı olduğu için perma ban yemişsin geçmiş olsun.
    5-) Boş yere itiraz yapma banın asla açılmayacaktır.
    6-) Geçmiş olsun.

serkant ve EliteGamer0611 bunu beğendi.
  10. Apequitas

Apequitas
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

37
    377
    488
    220
    MAN
    TruckersMP Profili
    arkadaş bir ara tab a bastığında pinginin 50 60 civarında olduğunu görüyorum. Yalan söylemeyin en azından.

serkant ve MuhtarEmmi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.