1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji İşlemci resmen yanıyor ETS2 donuyor

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve jokerjems tarafından 28 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. jokerjems

jokerjems
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    5
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar ben ETS2 aldım lakin oyuna girmemden 20-25 dk sonra işlemci çok fazla ısınıyor ee haliyle de oyunda kasmalar donmalar yaşanıyor bunu yok etmem ve sürükleyici bir oyun oynamam için ne yapmam lazım? Bilgisayardan çok iyi anlayanlar yardımcı olursa sevinirim. Bilgisayarın sistem bilgileri buradadır.

2. SLAUGHTEER

SLAUGHTEER
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    649
    398
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
  3. jokerjems

jokerjems

28
    5
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Grafikleri en düşükte kullanıyorum gene de işlemci 20 dk içinde ateş gibi oluyor bunla sorun çözüme kavuşur mu ?

4. muhammet61.67

muhammet61.67

23
    6
    1
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Leptopun altını yun gibi yerlere koyma bu iceri hava gitmesini kapar yada faninda sıkıntı vardır.(soğutma sistemininde)

jokerjems bunu beğendi.
  5. CanYigit

CanYigit
    Plaka

50
    15
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    1-2 yıldır temizlenmemiş / bakım yapılmadıysa bu yüzden ısınıyor olabilir.

6. jokerjems

jokerjems

28
    5
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Evet içini açıp hiç temizlemedim daha doğrusu nasıl temizlendiğini de pek bilmiyorum

Bakım derken ne tür bakımlar yapılabilir ? Normalde bilgisayar kasmadan bu oyunu yürütebilir mi?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Haziran 2016
  7. CanYigit

CanYigit
    Plaka

50
    15
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarın içindeki fan etraftaki tozları içine çekiyor bi avuç toz, kir bile çıkabilir uzun süre bakım görmediyse. Yani fan görevini yapamaz hale gelir tozlar yüzünden.
    Bir de işlemcinin üstündeki termal macun yenilenir. Termal macun da işlemci ile soğutmanın arasına sürülür. İşlemcinin ısısını soğutmaya aktarmasını sağlar.
    Bilgisayarcıya götürürsen yaklaşık 50 TL'ye yapar. Yaşadığın şehre göre değişirse bilemem geçen yıl 50TL 'ye yapmışlardı eski laptobumu

Isınmadan ötürü takılmalar yaşanıyorsa evet kasmadan oynatır

8. jokerjems

jokerjems

28
    5
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Dediklerini yaparsam kesin düzelir demi bilgisayar kötü değil sadece fanları kirlidir diyorsun ?

9. CanYigit

CanYigit
    Plaka

50
    15
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    https://www.youtube.com/watch?v=ZXE0-H-3e3A
    İnternette bu videoyu buldum adam aynı ekran kartıyla 1366x786 çözünürlükte yüksek ayarlarda takılmadan oynuyor oyunu. İşlemcileriniz farklı ama önemli olan ekran kartı. Senin dizüstü fanları tozlanmış mı bilemem bunu senin söylemen lazım laptop 1-2 yıllıksa temizlenmemişse tozlanmış olabilir ama yeni aldın da böyle bi sorun varsa başka birşeyden de olabilir ama genelde ısı sorunları yazdığım sebepten olur.

10. SLAUGHTEER

SLAUGHTEER
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    649
    398
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Fps de yükselme olur oyunda ve laptop altına soğutucu fan kullanmalısın. Laptop garantisi varsa teknik servise götür hallederler kendi kafana göre içini açtırma garanti dışı kalır.

CanYigit bunu beğendi.