1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İnternet Bina Altyapısı hk.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve furkan4650 tarafından 8 Aralık 2021 başlatılmıştır.

1. Ugur89

Ugur89
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    236
    128
    170
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben bizzat olayı bu yaz yaşayan biri olarak yazmak istiyorum.
    Dediğiniz gibi bizim de daha önceden apartmanımızda Turk Telekom alt yapısı mevcuttu. Bu yazda Turkcell Fiber alt yapısı geldi.
    Alt yapı her zaman olduğu gibi ilk mahalleye apartman kapısı önüne kadar geldi. Tüm işlemler(kazı, kablo döşeme, kapatma vs) bittikten sonra apartmana Turkcell den yetkili kişiler geldi ve apartmanınıza alt yapıyı çekmek istiyoruz sizde isterseniz dediler ve sadece apartman yöneticisinin imzası ile ücretsiz kablo ve kutu işlemi tamamlandı. Daha sonra işlem dairelere geldi ve yine bu işlemde Turkcell tarafından ücretsiz yapıldı. İsteyen dairelere abonelik başlatan dairelere kurulumu kendileri yapıyorlar.

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    umarım bizede öyle yaparlar :)

benim mevcut internetim vdsl 35 mbit vdsl internet 100 mbite kadar destekliyor diye biliyorum bakır kablo ile vdsl internet alabiliyorum aynı zamanda bu bakır kabloyu superonline kutusu ile bağlamayı düşünüyordum ben umarım öyle birsey vardır

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Aralık 2021
    hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Ugur89

Ugur89
    Plaka

35
    236
    128
    170
    Scania
    TruckersMP Profili
    Superonline bakır kablo kullanmıyor. Tamamen daireye modeme kadar fiber optik(cam) kablo kullanıyor.

hoca33 2 bunu beğendi.
  4. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Türk telekomun hattı en fazla 35 mbite denk geliyor ve kaliteli bir bağlantı sunmuyor bu nedenle turkcell e geçmek istiyorum
    Bugün binanın içinede o fiber kablosunu geçirmişler ama nedense ters bir yerden geçirmişler bizim evlerimize uzanan kablo kısmı binanın diğer tarafında bu is nasıl olacak onuda tam anlamadım ama sanırım geriye bir tek interneti bağlatıp kablo çektirmek olacak

5. Ugur89

Ugur89
    Plaka

35
    236
    128
    170
    Scania
    TruckersMP Profili
    Abonelik için satış açılmış ise başvurunuzu yapın gerisini onlara bırakın. Ama büyük ihtimalle kabloyu sıva üstünden çekecekler. Genellikle modemi kapı üstüne şalterden elektrik alarak takıyorlar. Bilgisayar masaüstü ise modemi bilgisayarın yanınada koydurabilirsiniz.

6. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    o zaman buyük ihtimalle elektrikçi tutup duvar icinden kabloyu cektiririm :)

7. Ugur89

Ugur89
    Plaka

35
    236
    128
    170
    Scania
    TruckersMP Profili
    Fiber optik kablo çektirin de bakır kabloyu kabul etmezler :)