1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Herkesi ETS2:MP'nin Türk Oyuncularına Katkı Sağlaması Adına Yardıma Çağırıyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Scarface34 tarafından 9 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. ismail

ismail
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    EuroTruck Radio var? Ordaki kişilerden konuşmalıyız Türk DJ olmak istiyorum vs gayet güzel olurdu .Aslında bir aralar işsizlikten düşündüm düşünmedim değil, ama evim müsait olmadığı için başvurmadım :D

Scarface34 bunu beğendi.
  2. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    bu sefer okudum baştan sonra :D haklısınız benim tavsiyelerim ise aracınız yokuşta kalırsa elfreni çekip gaz verin böyle provalar yapın virajlara hızlı girmeyin acemi kardeşlerime tavsiyem gerçek hayatta izleyip gözlemlemeleridir.İyi gözlemler sonucunda iyi şöför olunur kanaatindeyim.Bende yalan yok işin doğrusunu söylemek gerekirse 3 yıldır bu oyunu oynuyorum mpde ve steamda yeniyim çünkü 1-2 yıl mp nasıl oynarım diye araştırdım.Sonrada zamanla 1.13.1 ile başladım ve yollarda gittikçe kendimi geliştirdim.Ayrıca sinirli arkadaşlarıma söylüyorum atalarımızın dediği gibi:
    "Hiddet ile kalkan zararla oturur." ama bunuda fırsat bilip sataşan kardeşlerimede atasözüm:"Yavaş atın çiftesi pek olur." yani zamanla gözlemle onlarda tecrübeşirler.Bende %100 profesyonel değilim.Ama benim gelişmemdeki en büyük etken bence :D araba sevdamdır veya 12 yıl otomobilimizin olmaması yada babamın göbekbağımı eski aracımızda unutması olabilir :D ama özetlemem gerekirse hiddete gerek yok.Ama her zaman dediğim gibi Koltuğa oturmakla şöför olunmaz.Sürüşünle,Sabrınla,Beyfendiliğinle olur.Mesela ben yabancı kardeşlerimide görsem iyi sürüşler nasılsınız gibi şeyler diyorum :) rotterdamda hızlı da gitsem yol veriyorum.Çünkü biliyorumki "iyilik eden iyilik bulur." atasözündede dediği gibi.Tabi mesela yeni başlayan kardeşlerimize kol kanat germek tecrübeli şöförlere bence vazifedir.Bilgi paylaştıkça çoğalır.Ets2 de harita,ülkeler çok hepimize yeter.Yani herkez doğuştan tecrübeli olmuyor.:) usta şöför kardeşlerime sabır ve saygınlık,acemi kardeşlerime,azim ve iyi niyet diler.İyi forumlar dilerim :)

Scarface34 bunu beğendi.
  3. Scarface34

Scarface34
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Güzel yorumun için teşekkür ederim. ETS 2:MP her ne kadar başlangıçta olsa da SCS firmasına bayağı bir yük düşüyor. Neden bilmem fakat SCS'nin elinden çıkan bütün tır oyunlarını hep bu tarzda çıkardığını görmek çok üzücü. Yıllardır aynı mantık aynı sistem. Tek fark grafik motoru gelişti yıllarca. Onun dışındaki her şey aynı. Neden her yıl kuru bir oyun çıkartıyorlar ki diye düşünmeden edemiyorum. Gerçekçiliği arttırmak için eklenen fren gibi özellikleri ise büyük bir değişim olarak göremiyorum maalesef.

Bu fikrine bayıldım. Aslında bunu forum yöneticileri ya da bunu yapmayı kabul edebilecek gönüller olduktan sonra bunu yapmak hiçte zor değil. Team Speak'ta bile yapılabilir ya da bir site kurulabilir. Oyuna radyoların eklendiği o ufak paket nasıl hazırlanıyor bilmiyorum fakat onun içine radyoyu port numarasıyla beraber url uzantısıyla ekleyebilirsek bile çok güzel olur.Bunun için ücretsiz programlar dahi mevcut. Şahsen birisi böyle bir girişimde bulunsa gerçekten çok güzel olur.

Okuyup yorumladığın için sağ ol Erdi. Yorumun çok güzel memnun ettin beni.

opel57 bunu beğendi.
  4. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    rica ederim abi :) umarım güzel oyunlar nasip olur bize inşallah :)

Scarface34 bunu beğendi.
  5. serknky

serknky
    Plaka

34
    71
    30
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yazını ve tum yorum yazan arkadaşların yorumlarının tamamını okudum :) bende yıllardır SP oynayıp MPye yeni adım atmış birisiyim ikisi tamamen çok farklıymış her haliyle :) bazı arkadaşların dediği gibi oyun yapımcısından başlıyor aslında sorun belli birşeyden sonra yani yeteri kadar paran olduktan sonra oyun tamamen bir döngüye dönüyor bu sistemi geliştirmeleri gerekiyor bence ve Türk oyunculara yönelmeleri gerektiğini düşünüyorum türkiye haritası yaparak turkçe radyo kurarak daha çok çekim olabilir ve oyunu satın alan kişi sayısı da rahatlıkla artabilir.şirketlerde stajyer sürücü olabilir site tüm şirketlere kural getirerek bünyelerinde stajyer sürücü bulundurmak zorunluluğunda olabilir ki böylelikle yeni başlayanlar işin mutfağında öğrenmiş olurlar.aklıma geldikçe ekleme yaparım benden bu kadar:)

hocam bir sorum olacak ?? Öte yandan, oyunda ekonomi olmadığı için, belli bir yerden sonra oyun kendini tekrarlar hale geliyor. (Volvo FH16 750hp al, bütün garajları al, tüm şoförlere yine Volvo tahsis et. cümlesi. oyunu %100 tamamladığımızda ve her şehirde garajımız olup içine volvo alma zorunluluğumuz var mı her garajda farklı marka çekici olabilir mi? volvo olmasının bir avantajımı var yoksa ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Aralık 2015
    Scarface34 bunu beğendi.
  6. SARAJ

SARAJ

16
    0
    185
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Volvo olmasının bir avantajı yok. En pahalı TIR şu an için Volvo olduğundan öyle bir örnek verdim. Tabi ki, farklı marka, farklı modellerden oluşan bir filo kurabilirsin.

7. Scarface34

Scarface34
    Plaka

27
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Harikasın, okuyup yorumladığın için sağ ol. O özellikleri keşke firma çıkartsa. Türkiye için bir dlc çıkartacaklarmış bakalım nasıl olacak.

8. serknky

serknky
    Plaka

34
    71
    30
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    aynen öyle bir duyum forum dada geçiyor en kısa zamanda gerçekleştirmeleri dileğiyle artık :) stajyer işi güzel olabilir ama adminlere bence iletmelisin :)

Scarface34 bunu beğendi.
  9. ÜmiT48

ÜmiT48
    Plaka

28
    81
    20
    135
    Scania
    TruckersMP Profili
    arkadaşa sonuna kadar katılıyorum ellerine sağlık :D