1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel hat değeri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Romeo tarafından 6 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Romeo

Romeo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

38
    5
    35
    TruckersMP Profili
    Selamün Aleyküm , ttnet sınırsız 16 mbps'ye kadar kullanıyorum.İnternetim ortalama 2 saat aralıklarla gidiyor. Modemdeki dsl ve internet ışıkları gidiyor. İnternet hat değerleri şu şekilde :

============================================================================
    ADSL Port Details............Upstream...........Downstream
    ........... Line Rate:............. 0.807 Mbps.........16.415 Mbps
    Actual Net Data Rate:.........0.797 Mbps .........16.383 Mbps
    ......... Trellis Coding..............ON .............ON
    ............ SNR Margin:............18.2 dB..........20.6 dB
    .......... Actual Delay:........0 ms ............ 0 ms
    ........ Transmit Power: 12.6 dBm.......15.0 dBm
    ..........Receive Power: 4.7 dBm....... 4.7 dBm
    ...........Actual INP: 0.0 symbols .......0.0 symbols
    .........Total Attenuation:....... 3.3 dB ...... 2.0 dB
    Attainable Net Data Rate:......1.148 Mbps.......24.744 Mbps
    ============================================================================

Bendeki kablolardan dolayımı yapıyordur yoksa ttnet santralden mi kaynaklanıyordur. Sorun 1 haftadır var.

opel57 bunu beğendi.
  2. Scarface34

Scarface34
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Öncelikle modemini değiştirme imkanın varsa değiştirip bir deneme yapmaya koyulabilirsin. Her şeye reset ve en baştan ayarlarsın. Eğer sorunun yine devam ederse telefon edip konuşmalısın. Sorun büyük ihtimal modemden değilse ttnet tarafındandır.

3. opel57

opel57
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    benzeri benimde başıma geldi internet sürekli gidip geliyordu ttnet aradık baktılar 2-3 kere sorun bizden dolayı değil dediler servise gönderdik 3 kere modemi onlarda aynısını gönderdiler sonra yeni modem gönderdiler o yapmıyordu bayadır ama bu kış gene başladı 10-15 dklık bir kesinti oluyor o da kapalı havalarda onun dışında iyi gibi yani ilk ttnet ile iletişime geçmenizi öneririm onlarda bizden kaynaklığı değil ise modemi arızaya gönderin oda olmazsa yeni modem öneririm :)

4. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bir zamanlar benide bu ADSL kesintisi çok başımı ağrıtmıştı. Daha sonra teknik servisi aradım , beni bir yere bağladılar ordan hat kontrolü yaptılar ve bir değerin çok düşük olduğunu söylediler ve o değeri ordan arttırdılar. Sonrasında kesinti yaşamadım.

5. Greybeard

Greybeard

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Daha dün gittiğim bir akrabamın evinde 3 dk. kullanıp, 5 dk. giden bir internet vardı, şaka değil. TTnet'i aradık, bağlantı sorunlarınızın olduğunu görüyorum dediler arıza kaydı aldılar. Belki de genel de bir sıkıntı olabilir.

6. Romeo

Romeo

38
    5
    35
    TruckersMP Profili
    aynen banada aynısını söylediler sistemde kesintiler yaşadığınız gözüküyor falan , arıza kaydı aldılar arayan olmadı daha bekliyorum

7. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Şu sıralar herkeste aynı problem yaşanıyor. Durduk yerde bağlantı kopuyor, hız düşüyor ve saçma sapan sorunlar baş gösteriyor. TTNET Müşteri Hizmetleri'ni aradığınızda birkaç kere hattınızı güncelliyorlar, düzelir gibi oluyor. Telefonu kapatır kapatmaz TTNET Pratik Çözüm sayfasına yönlendirmeye başlıyor ve tekrar arayıp yardım isteyene kadar düzelmiyor. Sözleşme süresi bitince kapatmayı düşünüyoruz.

8. Oguzmedia

Oguzmedia
    Yönetici Owner
    Plaka

806
    3.098
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    @Romeo Genelde bir seneden eski modemlerde bu tür sorunlar görünür, değiştirmenizi öneririm.