1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji gtx 760mı yoksa gtx 960

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve SedaT2626 tarafından 24 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Hedefurkan

Hedefurkan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

303
    58
    120
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Bu Bağlantıyı Kurma Nedenim ; Ekran Kartın Müthiş Bir Ekran Kartı Fakat hdd ve ssd olmadan bunu almamasını tercih ederim hdd pcyi hızlandaırdıgı ıcın ssd de pcde ek bir yer açtıgı için bu sistemler daha iyi yapacaktır diye soylemiştim :/ + Senin ekran kartın örneğin onboard ise misal ets de kasma yapar her oyunda bilgisayarına faydası olur ssd ve hdd nin ama onlarsızda güzel FPS Alabilirsin. o_O

2. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    HDD'in bilgisayarı hızlandırmak gibi bir görevi olmadığını, sıradan bir depolama birimi olduğunu belirteyim. Eskiye nazaran SATA III teknolojisi ile performans arttı ancak yeterli değil. Bilgisayarı hızlandırmak için aslında SSD kullanılmalıdır. SSD, ek yer açmaktan ziyade içinde HDD gibi mekanik parçalar bulunmayan, tamamen elektronik bileşenlerden oluşan, yüksek performanslı depolama birimidir. Fakat yine de bunun ekran kartıyla bir ilgisi yok. Çünkü FPS'e etkisi olmaz, bilgisayarın genel performansını arttırır, oyunlar daha hızlı yüklenir, böylece "Loading" ekranlarında daha az zaman harcanır ve yine oyunlardaki ara videolar daha hızlı yüklenir.

3. RHE4K

RHE4K
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

100
    165
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    GTX 960 Tabikide.

halil32 ve Baranonen34 bunu beğendi.
  4. kadir190357

kadir190357

31
    28
    3
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaslar 2 quad 8300Q islemcim var pc de. ekran karti asus gt 730. ekran kartini evga gtx760 alsam islemci ile darbogaz olurmu yardiminiz icin simdiden teskkurler.

5. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Bildiğim kadarıyla Intel Core 2 Quad Q8300, NVIDIA GTX750Ti'ye kadar rahatlıkla çalıştırıyor. GTX760'ı tercih ederseniz yetersiz kalma ihtimali var, bu konuda tam emin değilim. İşlemcinin durumu, anakart(çipset) uyumu ve yazılım(sürücüler) vb. sebeplerden dolayı darboğaz ihtimali olabilir. Şayet darboğaz olursa ekran kartından tahminen %80-85 performans alırsınız. Daha düşük sınıf bir ekran kartı almaktansa önce işlemci ve anakartı değiştirmeniz gerekiyor.
    Bütçe varsa yeni nesil işlemci, anakart ve ekran kartı tercih edilmeli. Bütçe düşükse, temiz olmak şartıyla ikinci el Intel Sandy Bridge veya Ivy Bridge serisi işlemcilere ve destekleyen anakartlara göz atabilirsiniz. Benim favorim, her ne kadar eski de olsa Intel Core i5 2500K'dır veya muadili Intel Core i5 3470 olabilir.

AhmetArkboa44 bunu beğendi.
  6. kadir190357

kadir190357

31
    28
    3
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Anladim fakat benim anakart yeni nesil islenci desteklemiyor yani tamamen eski nesil bir pc ets2 yi 1400x900 da olcekleme % 100 de diger ayarlar en düşükte 49 fps filan veriyo ama kalabalikta cok kasiyo. Bende fazla masraf yapmadan sadece ekran kartini degistirsem yani gtx760 alsam olurmi diye dusundum cunku değişim yapmaya kalksam tum sistem degismesi gerkck :) gtx 760 ile fps durumu yukselirmi acaba az bisey darbogaz olsa bile

7. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Yükselir elbette. Ama kalabalıkta kasma olayını herkes yaşıyor. Normal şartlarda 49 FPS ile rahat oynuyorsanız bence masraf etmeyin. Ben GTX970 kullandığım hâlde kalabalığa girince oyun müthiş kasıyor. Bu tamamen donanımla değil, biraz da oyun optimizasyonuyla alâkalı.

8. kadir190357

kadir190357

31
    28
    3
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    hm dediğin gibi masrafa gerek yok o zaman mecbur yeni bir pc o zaman

9. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Şu anda kalabalık şehirler hariç 49 FPS ile rahatlıkla oynayabiliyorsanız masrafa gerek yok. Beklentiniz neyse ona göre karar verin. Düşük grafikle oynamak sizin için dert değilse bu şekilde devam edin. Yüksek grafik ve düşük kasmayla oynamak istiyorsanız mecburen sisteminizi geliştirmeniz gerekecek. İster mevcut sisteminize eklemeler/değişiklikler yaparsınız, isterseniz de yeni bir bilgisayar -mümkünse toplama kasa- satın alırsınız. :)

10. kadir190357

kadir190357

31
    28
    3
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Anladım sagol. Bi gün bu oyunu hd oynucam inslh :D