1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi ETS2 MP Ping Ve TTNET

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve EmreYavuz tarafından 9 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. bluesbass

bluesbass
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    TTNET'i aradığınızda da alacağınız çözüm önerileri:

1-Modeminizi kapatın, 10 sn sonra tekrar açın.
    2-Eğer 1 ile çözülmedi ise modeminizi splitter'dan ayırın.

2'ye zaten yalın internet kullanıyorum duvardan gelen hat direk modeme bağlı dediğinizde mavi ekran veriyorlar hıııı o zaman arıza kaydı oluşturuyorum hemen diyorlar ve sonuç ertesi gün aynı ritüel tekrar. Teknik ekip gelene kadar minimum 1 hafta geçer ve sorun var ise BELKİ çözülebilir.

2. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şu anda TTNET'ten kaynaklı genel bir sorun var. Ben de 15-20 gündür bu sorundan muzdaribim. Counter Strike'da 80 olan pingim neredeyse 20 gündür 160'tan aşağı inmiyor.

Speedtest yaparsanız, İstanbul Bahçelievler sunucusunda ve onun batısına gittikçe pingin 80'in üzerine çıktığını görürsünüz. Bazı yerlerde sıkıntı var, muhtemelen yurtdışı çıkışlarına da yansımıştır bu durum.

Müşteri hizmetlerini aramayın, yalnızca hızınızı düşürüyorlar. Geçene kadar beklemekten başka bir çözüm yok gibi şimdilik.

Ek bilgi:

Aklınızda "sorun belki bilgisayarındandır" gibi sorular olabilir. Denediklerim şunlar:

1- Temiz format attım
    2- Chipset sürücüsünden ethernet sürücüsüne kadar hepsi güncel olarak yüklendi
    3- Modem firewallını kapatmayı denedim
    4- Yeni ethernet kablosu aldım
    5- Başka bir modem ile deneme yaptım
    6- Bina içindeki kutuyu kontrol ettim
    7- Evin içine giren kabloyu yeniledim, iki saate yakın en iyi değerleri alacak şekilde ayarlama yapmaya çalıştım. SNR değeri download için 17db ve upload için 15db'i geçmiyor. Alınabilir maksimum download hızı 15.500 ve maksimum upload hızı 1.220. Yani 16mbit hızımın tamamını karşılayabiliyor.
    8- Dört kez müşteri hizmetleriyle temasa geçtim. Tek yaptıkları download hızımı 8mbps'ye düşürmek oldu ve inatla 16mbps'a geri arttırmıyorlar
    9- Tüm Türkiye sunucularında tek tek speedtest yaptım. İstanbul Bahçelievler sunucusuna kadar 15 ile 30ms arasında ping alıyorum. Bahçelievler sunucusunda 70-85ms arası ve Edirne sunucusundan da aynı şekilde 80 küsür ms ping alıyorum.

Sorunun benden kaynaklanmadığına eminim. Yurtiçinde 80ms ping kesinlikle kabul edilebilir bir değer değil. Sanırım Şubat ayında kaldıracaklarını söyledikleri upload sınırı için yenileme yapıyor olabilirler. Dediğim gibi, yapabileceğimiz tek şey beklemek.

İstanbul Bahçelievler Speedtest Sonucu: [​IMG]

Adana Speedtest Sonucu: [​IMG]

Son düzenleme: 10 Kasım 2015
    corbanez27 bunu beğendi.
  3. Asfaragas

Asfaragas
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    13
    1
    30
    Scania
  4. corbanez

corbanez
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.292
    1.905
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    Bende de bağlantı ve modem ile alakalı hiç bir sorun bulunmazken 85ms civarında olan gecikme sürem 150ms 'lere çıkıyordu aynı şekilde Youtube videolarına erişmekte de güçlük çekiyordum. Servis sağlayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.