1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Egzoz Fren Sesinin Duyulmama Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve AlaturkaGamers tarafından 1 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. AlaturkaGamers

AlaturkaGamers
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

52
    7
    85
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Oyunda egzoz fren sesini duyamıyorum ve etki etmiyor. Sizde Böyle bir sorun var
    mı ? Oyun sürümü 1.22.2.3s, Bir önceki sürümde hiç bir sorun yoktu.

2. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Egzoz freninin sesi olduğunu hatırlamıyorum. Belki de hiç dikkat etmemişimdir. Genellikle retarder'ın sesini duyarım, çınlamaya benzediği için daha rahat anlaşılıyor. Yeni çıkan sürümde Volvo için ses konusunda çalışmalar yaptılar. Motor ve korna gibi önemli seslerde değişiklikler oldu. Bunun sonucunda bazı kabin içi seslerde hatalar meydana gelmiş olabilir. Şahsen herhangi bir ses problemiyle karşılaşmadım. Konuyla ilgili şu iki maddeyi denemenizi tavsiye ederim;
    • Steam penceresini açıp oyun listesinden Euro Truck Simulator 2'ye sağ tıklayın, Özellikler'i seçin. Açılan pencerede Yerel Dosyalar sekmesine geçin. "Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula" seçeneğine tıklayın. Bu sırada Steam, oyununuzda herhangi bir problem olup olmadığını kontrol edecek. İlerlemeyi açılan ufak pencereden takip edebileceksiniz.
    • Oyun içerisindeki ses ayarlarınızı kontrol edin. Ses efektlerinin açık olduğundan emin olun. Aynı şekilde Multiplayer'da TAB penceresinin altında yer alan [​IMG]Settings'e tıklayıp ayarlar penceresine ulaşın. Sounds sekmesindeki "Sound effects" ve diğer ayarların seçili olup olmadığını kontrol edin.

GaramanLee bunu beğendi.
  3. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Egzoz fren sesi hırıltılı vuzzz diye ses çıkartır... :)

4. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.272
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Klavye ayarlarından buraya tuş atamanız lazım. Tuşa bir kere basınca açık kalıyor ona göre dikkat edin.
    Videodaki ses gibi olsa gerek diğer tırlarda da..

ERKAN61 bunu beğendi.
  5. AlaturkaGamers

AlaturkaGamers
    Plaka

52
    7
    85
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    İlgi için teşekkürler.
    Sorunu çözdüm çok basit bir değişiklik sonucu böyle olmuş. Debriyaj eksen türü ile alakalı. Normal deki halinde debriyaj'dan hızlı ayak çekince dişli sesini duymayım diye ''Ortalanmış'' dan ''Normal'' e alınca böyle oluyormuş. Belki arayış içine giren olur küçük bir video ekledim.

ERKAN61 ve CumaliBzdmr bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.