1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Değerlendirme

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve burakekker tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. burakekker

burakekker
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

66
    12
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyonudur. 19 Ekim2012'de çıkmış[1] olan oyun günümüz Avrupa'sını temel almıştır. Oyunda Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes- Benz olmak üzere 7 adet lisanslı kamyon markası bulunmaktadır. Ayrıca SCS Software'nin oyuncular için yayınladığı güncellemeler ile yeni model çekiciler oyuna dahil edildimekte, oyun dinamikleri daha da geliştirilmektedir. Buna örnek olarak 1.4.8 güncellemesi ile Iveco Stralis Hi-Way, 1.7.0 güncellemesi ile Yeni Volvo FH, 1.14.2 güncellemesi ile de DAF XF Euro 6 ve Mercedes-Benz Actros MP4 çekicileri oyuna dahil edilmiştir. [kısa bilgi ] gelmek istedim oyuna kısa aralıklarla güncelleme gelmiştir hala gelceğini bilcezmiz güncellemeler vardır .Bu güncellemelrin oyunlarda kasma ve takılma sorunlarına neden olmaya başlamıştır oyun ilk çıktığı zamanlarda sistem gereksinimleri şunlardır :

Minimum Sistem Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
    • İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHz
    • Bellek: 2 GB RAM
    • 256 MB’dan fazla grafik kartı GeForce 7600 GT-class ve ya daha üst seviye olmalı
    • Boş Alan: 4 GB HDD kullanılabilir alan
    • DirectX: 10
    • Ses: Direct-X uyumlu ses kartı
    Önerilen Sistem Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Windows 7/8
    • İşlemci: Dual core CPU 3.0 GHz
    • Bellek: 4 GB RAM
    • Grafik kartı: 1024 MB Bellek GeForce GTS 450-class ve ya daha üst seviye ekran kartı olmalıdır
    • Boş Alan: 10 GB HDD kullanılabilir alan
    • DirectX: 10
    • Ses: Direct-X uyumlu ses kartı
    şimdi ise minimum sistem gerksimi oyunu karşılayamıyor ilerde American Truck Simulator gelceğini biliyoruz ve http://www.ets2mptr.com/ sitesinde American Truck Simulator 32 bite çalışmıycağını söyledi ets2 de gelen güncellemler artık bence son gelmesi gerekmeli eğer güncelleme gelcek isede küçük ama dikkat çekmesi gereken olmalı

2. OkanK23

OkanK23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

350
    284
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    ''gelceğini bilcezmiz'' yazmışsınız :)

3. Euro Truck Simulator 2 Singleplayer'la Multiplayer'ı birbiriyle karıştırmayın. Eğer Singleplayer'da oyununuz takılıyorsa bir şey diyemem. Singleplayer'ın 64 bit desteği mevcut. 64 bit duyurusu Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator Multiplayer içindi. American Truck Simulator Singleplayer sadece 64 bit destekleyeceği için böyle bir duyuru yapma gereği duydular. Multiplayer ekibi Euro Truck Simulator 2 için 32 bit desteğini bir süre sonra kesecek. Euro Truck Simulator 2'yi sürekli geliştirdikleri için güncellemelerin son bulması uzun bir zaman alacak.

4. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eğer oyunların "önerilen gereksinimlerini" ciddiye alıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. DayZ'yi ya da Arma serisini önerilen sistemlerle bir oynayın bakalım neler oluyor. O sistem özellikleri yalnızca referans olması amacıyla verilir. Oyun zaman geçtikçe eklenen özelliklerle tamamen değişebilir. Nitekim ETS2'de de öyle oldu, 64 bit eklendi, grafik motoru yenilendi vesaire vesaire. Bunların olması normal.

Ayrıca Kaan BATU'nun da dediği üzere, multiplayer resmi bir mod değil, oyunun gereksinimlerini tamamen alt üst edebilir, onu hesaba katmamak gerekir. Dediğim gibi önerilen sistem gereksinimlerini ciddiye almayın. Çoğu zaman tutarlı olmuyor çünkü.

Ayrıca "şu şöyledir bu böyledir" temalı yazılara da hasta oluyorum, akademik makale yazar gibi.

İyi oyunlar.

Ekleme: ETS2'ye gelecek olan güncellemelerin küçük olması ya da bitmesi için bir sebep yok. Daha kapsamlı yamalar, eklentiler de gelebilir. Bunun olmaması için bir sebep göremiyorum. ETS ve ATS aynı ağacın iki dalı, birini diğerinden "daha eski" ya da "vakti geçmiş" olarak görmek yanlış olur.

Tamer Çakır bunu beğendi.
  5. Oguzmedia

Oguzmedia
    Yönetici Owner
    Plaka

806
    3.098
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Amacınızı anlayabilmiş değilim. Wikipedia'daki yazıları buraya kopyalamak size ne kazandırdı acaba ?
    - Foruma yararlı bir üye olmak istiyorsanız gereksiz konular açmaktan kaçınıp, dilerseniz yardım isteyen üyelere yardım edebilirsiniz.

Baranonen34, MuhtarEmmi ve CumaliBzdmr bunu beğendi.