1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Crash Hatası Alıyorum

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve yilmaz1 tarafından 25 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. yilmaz1

yilmaz1
    Kayıtlı Kullanıcı

39
    27
    0
    15
    oyunagiryim 5 dk oynuyom osana crahs oluyo kapalio

2. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Yardımcı olabilir belki -> Konu

3. 1453 FSM Emin

1453 FSM Emin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

33
    9
    0
    35
    TruckersMP Profili
    sorun bendede vardı çözdüm. Çözüm yolu eğer xp ise 7 yapın 32 bitse eğer imkanının varsa 64 bit yap ram artırrak.
    En önemli çözüm yolu grafik düşürmek ne olaka diceksiniz ancak oyunda gereksiz bir kasma var onun çözümü yok bu kasmadan dolayı oyunu kastırıyor kasınca oyun atıyor grafik düşüreceksin yada sistem güçlendireceksin ben şahsen en düşükte oynuyordum ram aldım ekran kartı değiştim orta yüksek karışık oynuyorum ve crash hatası hiç almadım

4. Mehmet Demir

Mehmet Demir
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    11
    30
    Bende bu hatayı alıyordum. 2 3 ay güncellenmesini bekledim düzeltmediler. Bilgisayarım Windows 8 32 bit sürümüydü 64 bitlik sürümü yükledim hata almıyorum.
    Ram 4 Gb Ekran Kartı 2 GB 1 Tb Harddisk var

5. Unique1992

Unique1992
    Plaka

32
    577
    474
    190
    Scania
    TruckersMP Profili
    benim pc nin özellikleri intel dual core 3.40 ghz 4gb ram 1gb ekran kartı 64bit.oyunu single playerda bir kere bile bu hatayı vermezken eu 1 serverında çok kalabalık şehirlerde fps düştükten sonra oyundan atıyor ve o hatayı veriyor.bence bu mp ile alakalı.ama çoğu kişide yok böyle bir kaç kişide karşılaşılıyor bu sorun aynı benim gibi.çözümleri okudum config dosyasını silip yeniden kurun diye ya da profili komple silin diye o da çözüm olmuyor ki.başka çözüm varsa aydınlatsınlar bizi.

6. 1453 FSM Emin

1453 FSM Emin

33
    9
    0
    35
    TruckersMP Profili
    ben ek bir sistem toplayarak çözümü buldum

7. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sorun multiplayerda kalabalık şehirlerde ram tüketiminin 3.5 gb ları (.exe ye ayrılan bellek boyutu) bulmasından kaynaklanıyor. Windows normal çalışmada 1gb ram tükettiği için 4gb ram olan sistemlerde hata verebiliyor. Denemedim ama multiplayer kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerden hedef yazan satırın sonuna bosluk bırakıp -mm_pool_size 512 yazın. Bu multiplayer ram tüketimini kısıtlayacaktır. Takılmalar ve donmalar devam edebilir ama büyük ihtimal crash hatası alıp oyun kapanmayacaktır.

8. Berkay

Berkay
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

28
    308
    315
    155
    DAF
    Ayrıca multiplayer modunun 64bit desteği olmadığı için bazı zamanlarda sorun yaratabiliyor.

9. 1453 FSM Emin

1453 FSM Emin

33
    9
    0
    35
    TruckersMP Profili
    onu yapacağımıza gamebooster gibi bütün rami oyuna veren programlar kullansak daha iyi değil mi ?

10. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Gamebooster ın işe yarayacağını sanmam bu sorun için normalde ram tüketimini 100-200 mb azaltıp performansı önemli ölçüde arttırır.Sürekli crash hatası alıyorsanız ram ağzına kadar doludur ve windows exe yi kapatmak zorunda kalır. 4gb ram varsa yanına bi 4 yada 2 lik almak en kesin çözüm.