1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji CPU kaç olmalıdır?

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Serci tarafından 11 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Serci

Serci
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

32
    0
    50
    DAF
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar benim bilgisayar işlem yapmıyorken 70 derece ETS2MP'de yarım saat sonra 99 derece oluyor sizce ne yapmalıyım
    Bilgisayar: Casper TW9
    i7 İşlemci 1.73Ghz
    6gb ram
    4gb ekran kartı
    Windows 10

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
  2. BulleTradek

BulleTradek
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    soğutucu alarak sorunu yarıya indirebilirisin ve pc nin içini bir süpüge ile çek toz kalmıştır :) benimde böyle sorun vardı hep pc kapanıyordu soğutucu aldım sorun çözüldü ve tozunu aldım

3. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hangi programla bakıyorsun ?
    SpeedFan İle bakıyorsan CPU göstermez GPU yani ekran bagdaştırıcısını gösterir. İşlemcini Cpu su okadar ısınırsa sistem kendini kapatır.
    Bendede TW8 var GPU boştayken 60C.
    @MelihRS Dediği gibi PC tamircisine götürüp temizletirsen derece ortalaman düşer,oyun içi ısınmaları düşürmen içinde soğutucu şart.

4. Serci

Serci

32
    0
    50
    DAF
    TruckersMP Profili
    Soğutucu var bilgisayarın içini kompresörle temizledim ve işlemciye sürülen ilacınıda sürdüm ama bilgisayar çalışmıyor sanki helikopter kalkıyor.

5. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    TW modellerı boyle aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Bilgisayarı sürekli soğutu üzerinde tutuyorsan arka kapagını açıp öyle soğutucu ustune koymanıda ayrıca tavsıye ederım

6. Serci

Serci

32
    0
    50
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hocam ağzınla bin yaşa bunu yazmadan önce dün açtım koydum en fazla 1 saat sonra cayır cayır oluyor yine :D

7. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Senin işlemci sıcaklığı uçmuş ya yakabilirsin işlemciyi böyle devam ederse. Benim sistem normal kullanımdayken 35-40 , oyun oynarken 55-60 arasında. Bilgisayarı servise götür kontrol ettir derim.

8. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    @Mci61 arkadaşımızın dediği gibi servise gönderebilrisin. pek birşey değişecegini sanmıyorum. daha öncede soyledığı gibi TW modellerinde aşırı ısınma mevcut.

9. Hardy

Hardy

306
    469
    185
    Bir bilgisayarcı olarak dikkatimi çeken birkaç konu oldu.
    Windows 10 kurulu bir casper yok TW9 yok diye hatırlıyorum. Yeni alınan bir notebook'u kendiniz açtıysanız zaten garanti dışı bırakmış oldunuz. Ki CPU ile soğutucu metal arasındaki termal macuna'da müdahele etmişseniz direk garanti dışı..
    Sorununuza gelecek olursak, cihazınızın Win 10 ile uyumsuzluğu (CPU veya CPU fan kontrolcüsü) sonucunda bu durumla karşılaşırsınız. Bilgisayarınız Win7 yi tekrar yüklediğinizde sorunun ortadan kalkacağını göreceksiniz...

10. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ghz dusuklugunden olabilir