1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji CD-ROM yardım

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve PoyraZTR tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. PoyraZTR

PoyraZTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar baya önceden bilgisayara format attım 3-4 ay önce Windows 8.1 e çevirdim bilgisayarın o zaman bir şeyi yoktu yanı bütün cdleri verileri falan okuyordu su an ise işte format attıktan sonra hani Bilgisayarı açınca orada bi E surucusu görünüyordu işte format attıktan sonra o gitti nedense hangi CD yı takarsam takayim okumuyor yani nedense

Yanı kısacası bilgisayara Windows 8.1 format attıktan sonra CD okumuyor su an Windows 10 ISO dosyasını DVD ye yazdiracaktim ama CD-ROM DVD yı okumuyor hiçbirşey yapamiyorum

Yardımcı olur musunuz bilgisayarda virus var format atacam yapamiyorum kafayı yicem lütfen yardım

2. Kasanın içini açıp CD-ROM'un kablosunu kontrol eder misin. Yerinden çıkmış olabilir.
    NOT: Önce bilgisayarı kapat ve prizleri çek. Elektrik çarpmasın ;)
    Bu arada DVD-ROM CD'yi okur. Ama CD-ROM DVD'yi okumaz.

3. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeşim böyle bir şey var ilk defa görünüyor aradım taradım ama takacak yer yok bunu da nasıl olacak ?

Sence bundan mı kaynaklanıyordur ?

Bu arada bilgisayarımın içi çok temizdir ;)

4. Gördüğüm kadarıyla SATA kablosu takılı değil. Siyah SATA(SerialATA) kablosunu anakartın üzerindeki SATA girişlerinden bir tanesine takacaksınız.

5. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ama takacak yer bulamıyorum ki,

Sorun ondan mı kaynaklanıyor diyorsunuz ?

6. 1. resimde en alt tarafta açık mavi girişler var. Oraya takacaksınız. SATA kablosunun mutlaka takılı olması lazım. Aksi halde CD/DVD-ROM çalışmaz.

7. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yok kardeşim o kablo senin dediğin yere yetişmiyor ve o küçük mavi yerlere zaten DVD-ROM dan gelen bir kablo takılı, benim tuttuğum kablo çok kısa yani

1. resime dikkatli bak, DVD-ROM dan uzun siyah bir kablo geliyor o oraya takılı işte

8. Mci61

Mci61
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Denetim masasından Aygıt Yöneticisine gelip ordan DVD/CD ROM Sürücüleri seçeneğinin başındaki işarete tıkla , sürücü gözüküyor mu orada ?

9. PoyraZTR

PoyraZTR
    Plaka

27
    281
    98
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet gözüküyor, sürümünü de denetledim son sürüm diyor dvd yi takıyorum okumuyor :(

10. Mci61

Mci61
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Devre Dışı bırak sonra aktif et öyle dene. Olmazsa sürücüyü kaldır , bilgisayarı yeniden başlat kendi yükler sürücüyü tekrar. Daha sonra tekrar dener yazabilirmisin ?

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.