1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü birini sollama serbest olmalı

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve Matrixlord13 tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Birini Sollamak Serbest Olmalımı ?

1. Olmalı

9 oy
    40,9%
  2. Olmamalı

13 oy
    59,1%
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Hardy

Hardy
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

306
    469
    185
    Paylaştığın videoya göre zaten hata baştan geliyor. Arkanda dorse olmadan Europort yolundaki viraja çok hızlı giriyorsun. Etrafında kimse olmasa bile bu hızla girdiğin bu virajda şeritlere bağlı kalarak düzgün dönemezsin. İçinde bulundun o durumda yapman gereken şeriti çok aşmadan duran tırı geçip sonra şeridine geri dönmen gerekiyordu. Bu şekilde yapılsaydı admin insiyatif kullanırdı. Ama dediğim gibi sedace çekici ile solayıp direk en sola geçip sonrasında arkadan gelen tırın önüne çıkarmışcasına yola geri dönmeye çalışırsan admin bunu troll durumu olarak değerlendirirki öyle yapmış. çok kısa bir mesafede birden çok hatan var. Uyarı niteliğinde 1 gün ban normal.

Alper34, Mikail T. ve SUPPORT bunu beğendi.
  2. Explorationx

Explorationx
    Plaka

34
    37
    15
    130
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben katılmıyorum şimdi ben arkadasın yerinde olsam steam iade ederdim oyunu 100 tl yakın bir ücret alıyorsun adamdan ve sollama yasak diyorsun buna hakkı yok etsmp yapımcılarının adam oyunu eğlenmek gerçek hayattaki gibi zevk almak için alıyor böyle saçma kurallar koyarsa tabi kullanıcıda kaybeder itibarda kaybeder yapıyorsa adam gibi yapacak en azından girilen bölgelerde nasıl şehir keşfedildi yazısı çıkıyorsa aynı yerde bu bölgede sollama yol kenarına park etme yol kesme vb yasaktır gibisinden yazı yazmalı bu kadarcık kolay bişey yapamıyorsa ben adminleri suçlu bulurum kardeş bana böyle bişey yapsalar oyunu direk iade ederim.

bu oyunda 3 tane kural olmalı

1- Hız Sınırı Otomatik 80 Düşmeli Bölge Bölge

2- Yol Kesme (Trolleme)

3- Yol Kenarına Park Etme

bu kurallar dışındaki kurallar bana göre yok hükmündedir.

Son düzenleme: 23 Eylül 2015
  3. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.272
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hangi hızda olursan ol tek şerit yerde yokuş çıkarken, viraj dönerken,düz yolda önünü görmüyorsan sollama yapılmaz.
    Gerçekte bu gibi kuralları bilen biri oyunda sıkıntı yaşamaz.
    Geçmiş olsun.

Alper34 ve Teyyare Nazo bunu beğendi.
  4. Greybeard

Greybeard

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Hız sınırı şehir içi bölgelerde EU #2 hariç tüm sunucularda otomatik 60 km/h'a düşer.

Bu kuralların dışında mesela, birine ana, avrat, soy, sop söven yaşı büyük/küçük ama akıl yaşı daha bebek olan insanlıktan yoksun kişiler var, bu yasak olmadı diyelim, kabul. Kalabalık ama dar yerlerde de sollamak serbest olsun o zaman, nasıl olsa herkes profesyonel, ayrıca herkeste de fps 60 sabit olduğu için o an manevra yapma durumu da yüksek. Hadi bunu da geçtik, iki arkadaş eğlenmek için biri normal şeridinde, diğeri ters şeritte yarış yapıyor, veya boşver yarışı direk otobanda heyecan olsun diye, eğlenmek için ters şeritten gidiyor ve bu oyunu eğlenmek için alan ve şeridinden giden birine çarpıp adamın bir yere sürtmemek için uğraştığı çekicisini, dorsesini mahvediyor. Bu da kural olmasın. Yanlış anlamayın beni kimseyi kırmak değil niyetim, ama sadece biz eğlenemeyiz bu oyunda. Kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.

Alper34, Baranonen34 ve Mikail T. bunu beğendi.
  5. opel57

opel57

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    bozkurt abi bende malesef size katılmıyorum.Kurallar ve kaideler toplumların huzurları için vardır.Bazen bende kuralları istisna etsemde ister bir sanal bireyi ister bi gerçek hayat yani real bireyi olarak kuralları zevkli buluyorum :) bence kurallar olmasa zevk olmaz.Ayrıca kurallar kötü şeyler değildir.Kurallar insanların daha iyi hayat ve yaşamını düzene sokmak için vardır.Kuralları kötü görmemeliyiz.Misal gerekir ise;
    Mesela yolda 145 km/h ile gidiyorsunuz.Sonra hız levhasını gördünüz 90 km/h yazıyor.Bu demek değildir ki 90 a inmek zorundasın.Zorunluluğu ise sizin hayatınızdır.Çünkü bunlar hep araştırılıyor.Mantıken düşünmek gerekir ise 90 km/h'lık bir olu 100 veya 110 km de alınamıyorsa 145 gibi bir km/h da nasıl alabilsin ? yani kurallar bizim içindir.Genede görüşünüze saygım sonsuz :) ama bu yazdıklarım benim şahs-i düşüncemdir.Saygılarımı sunar herkeze iyi oyunlar dilerim :)

6. Teyyare Nazo

Teyyare Nazo
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

33
    255
    399
    210
    Demek istedigim tamda buydu, kuralı doğru buluyorum ama ben kurala uymuyorum, önüm açık hızım var sollarım niye yavaşlim'ki yavaşlarsam öndeki araçta lag var bu seferde arkadan çarparım, tabi zamanı gelincede 2 şeritli yolda yanımdan sollamaya çıkan tır rahat geçsin diye emniyet şeridine giriyorum, öyle sollama delisi biri degilim her şeyin zamanı var.

CumaliBzdmr ve opel57 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.