1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Başkalarıyla iş yaparken birkez daha düşünün...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cRPSy tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. cRPSy

cRPSy
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

74
    28
    50
    DAF
    Öncelikle bu konuyu okuduğunuz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum, amacım konuyu uzatmak yada karşı kişiyi rencide etmek değildir ancak kimler ile iş yaptığımızı, yaptığımız bu işin maddi kayıplardan daha çok manevi ve geri gelmesi mümkün olmayan kayıplara yol açabileceğinin bilinmesinde elbetki fayda vardır.

Konuya gelir isek;

''******'' nickli arkadaş forumdan lojistik kuralım mı sende destek çıkarmısın diye bana bir teklifte bulundu, bende elimden geldiği kadar domain,host,teamspeak gibi masrafları aramızda paylaşım yaparak karşılayabileceğimizi ancak yoğun ve stresli günler yaşadığımı başında aktif olarak duramayacağımı, her ay sınavlara girdiğimi söyledim kendisi bunu kabul ederek gerekli düzenlemeleri yapıp konu açtı ve alımlara başladı. Aradan birkaç gün geçmesine ve başvuru yapılmasına rağmen herhangi bir şekilde aktif olarak gelen giden olmadı tabiki yeni bir grubun birkaç gün içerisinde aktif olarak tanınabilmesi ve katılımın yüksek olması beklenemez fakat arkadaşa yapılacakları söylediğim de hiç oralı olmadı, tamam kafasında birkaç düşünce vardır yada vazgeçmiştir diye pek oralı olmadım fakat baktım ki arkadaştan kesinlikle ses seda çıkmıyor sen bu işte ciddi adımlarla ilerleyeceğini düşünüyormusun ? dedim, her ne olursa olsun burası sanal bir platform olsa da karşımızdaki insanlara saygı göstermeli ve bir sorumluluk alıp o yükün altına giriyorsak olur yada olmaz orası ayrı konudur ama en azından birşeyler için çaba göstermeliyiz. Bu hem kendimize hem karşımızdaki insana saygıdır. Ben gece düzenli olarak çalışan bir insanım ara verdiğim sıralar da bu oyunu sıkıntıdan oynuyorum herhangi bir grup bünyesinde değilim lakin oldukça yoğunum ve vakit ayırabilecek zamanım yok o yüzden grup teklifleri tarafıma gelse de yük olmamak ve karşı grubun oynayışını olumsuz etkilememek için reddetmek durumunda kalıyorum, ben bunu yapıyor isem karşı tarafında bana saygı gösterip aynı inceliği yapması gerekir. Kendisi bana geri gelmesi,telafisi mümkün olmayan kendisi için önemli olmasa da karşısındaki insan için önemi büyük olan ''Zaman'' mefhumunu adeta yok etti. Eğer kendisi ilgili olsaydı birşeyler kararlaştırılabilseydi açılmasından büyük bir mutluluk duyduğum ve belki biryerlere gelebilecek olan bu oluşum' için en azından bunları yazıyor olmazdım. Olayın bir de iyi tarafından bakmak gerekiyor ki ‘’Hayat yediğimiz kazıkların bileşkesini oluşturur..’’ tarafıma bir deneyim olarak yazılması süreç içerisindeki en büyük kazancım oldu belki de, herkese iyi oyunlar iyi forumlar dilerim. Esen kalın…

Son düzenleme: 6 Ocak 2016
    mag339, ensclk ve ismail55 bunu beğendi.
  2. ismail

ismail
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaş konuyu Report ederse, bu konuda zarar'ı sen göreceksin, arkadaş'ın ismini " ****** " olarak değiştirmeni öneriyorum :)

Ek olarak ; Oyun içerisinde illa şirketinizin içeriği güzel olsun diye domain, hosting team speak 3 sunucusu vs boş para harcamayın bunlar için bazı Belli / Başlı siteler mevcut, ücretsiz vs açabiliyorsunuz. Sanal alemde fazla para harcamayın geleceğinize yaptırım yapın

01Yusuf ve cRPSy bunu beğendi.
  3. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Şahısın kullanıcı adın da ona olan saygım gereği düzenleme yaptım. Fakat dediğim gibi amacım kendisini rencide etmek değil birşeylerin farkına varabilmesini sağlamak görür,görmezden gelir bunun benim için bir önemi yok ama konuştuğumuz insanları iyi tanımak durumundayız ben kendi adıma kullanıcıyla olan sorunumu dile getirmek için en uygun yerin burası olduğunu gördüm ki en azından grup içerisine katılmayı düşünen arkadaşlar da ''Zaman'' maduru olmasınlar. Gene de rapor edebilir ve varsa ki tüm haklarını kullanıp benim bu oluşumdan uzaklaşmamı sağlayabilir ve bende bunun yapılması için kendisine yardımcı olacağımın bilincinde olmasını temenni ediyorum eğer azıcık yaptığının bilincinde ise durumun da farkına varacaktır değerli yorumunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar..

mag339 ve ismail55 bunu beğendi.
  4. Dede Bur@k

Dede Bur@k
    Plaka

139
    238
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    gönüllük esasında yapılan hepimizin bazen kafa dagıtmak, bazen ise hos muhabbet etmek ıcın oynadıgı bu sanal platformda yapılan her ne emek varsa zamansızlık arkasına sıgınmak hos karsılanmaz... sizi çok ıyı anlıyorum bu ısın ıcınde olan bırı olarak... ama sunu sakın unutmayın, bu ıs bu ortam tamamen gonulluluk esasıyla yapılan bır ıs o yuzden hem saygı hem anlayıs olmalı ınsanlarda...

5. BlocKing

BlocKing

597
    285
    230
    Scania
    Bence o kadar yazmışsınız Report etmeni tavsiye ederim :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ocak 2016
    truva ve enis6767 bunu beğendi.
  6. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Dediklerinize katılıyorum, en başında konuda da belirttiğim üzere kendisine yeterince zamanımın olmadığını söylememe rağmen kendisinin böyle bir işe niyet etmesinden ve ısrarcı yaklaşımından ötürü bize de destek olmak düşerdi fakat görüyorum ki birşeylerin yapılması için uğraşılıp daha sonradan hiçbirşey olmamış, hiçbirşeyin başlangıcı gerçekleşmemiş gibi bir durum içerisinde olunması bana göre yanlıştır ben her ne olursa olsun birşeylerden fedakârlık yapıyor isem karşımdaki insanın da birşeylerden fedâkarlık yapması gerekir.

7. Dede Bur@k

Dede Bur@k
    Plaka

139
    238
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    İşte bunu yapıyorsa karsınızdakı ıste o zaman gonlunuz rahat olur.. ama aksı olursa o bıraz cok kaba tabır olarak emek hırsızlıgına, zaman hırsızlıgına gırer...

cRPSy bunu beğendi.
  8. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Biz yeterince bu ortam üzerinde bulunduk ve iyisiyle kötüsüyle sizler gibi değerli insanlar ile tanışma şansına sahip olduk bizler gibi sürekli bu ortama yeni oyuncular katılacak ve bu topluluk gelişmeye devam edecektir ben artık zaman ayıramadığım için bırakacağım büyük bir ihtimal oynayan arkadaşlara başarılar dilerim kendinize iyi bakın.