1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Amazon İade Tecrübem

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TigerVolt tarafından 8 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. TigerVolt

TigerVolt
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Öncelikle selamün aleyküm,
    28 Ekimde CAD U37 Condenser Microphone satın aldım ve İNANILMAZ HIZLI bir şekilde kargoya verildikten sonra tam tamına bir hafta sonra kapımdaydı. İlk denemelerimde arkada beep beep şeklinde sinyal sesi tarzı bir şeyler duydum ve gidermek için bayağı uğraştım fakat sonuç hüsran. Amazonda Chat üzerinden bir yetkili ile konuştum ve ona kargo dahil 160-TRY ödediğimi fakat ürünü geri yollamaya çalıştığımda kargo ücretinin minimum 180-TRY tuttuğunu söyledim ve cevap şuydu:

Eğer kargo fiyatı üründen pahalı ise ürünü yollamanıza gerek yok. 2-3 iş günü içerisinde **** kartınıza 52.35 USD iade edilecektir dedi.

Şok olmadım de değil yani :) Ben böyle bir müşteri politikası görmedim :) İngilizcemin yettiği kadarıyla adamı övdüm övdüm bitiremedim :)

Merak edenler için altta chat kopyası

03:44 AM PSTFeroz(Amazon): Hello Ahmet, my name is Feroz. I'm here to help you today.
    03:44 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: Hello, I bought a condenser microphone. It costed 160-TRY with shipping. I want refund it because there are some problems like static noise in background but the cargo is too expensive in Turkey. The most cheap cargo in TR costs about 180-TRY. This is not sense. I know Amazon is paying up to 15 USD for shippment but at the best price it cost me 130-TRY and I lose lots of money.
    03:45 AM PSTFeroz: Just to confirm, are you referring to your order of this item "CAD U37 USB Studio Condenser Recording Microphone"
    03:45 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: Yes
    03:45 AM PSTFeroz: Thank you for confirming that.
    Please allow me 2 minutes while I help you with the refund.
    03:48 AM PSTFeroz: Thank you so much for staying connected, Ahmet. I appreciate your time and patience.
    I've requested a full refund of $52.35 to your original payment method.
    You'll see the refund on your credit card statement in the next 2-3 business days.
    Once processed, you'll also be able to see the refund request here:
    03:49 AM PSTFeroz: I hope this helps?
    03:49 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: What about shipment?
    Its very expensive
    Will amazon pay that
    Its about 50 USD
    03:49 AM PSTFeroz: As the return shipping would cost more than the cost of the item, you need not return the item.
    You're welcome to keep, donate or dispose of it--whichever option is most appropriate and convenient for you.
    03:50 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: Really?
    I dont understand
    Will i return the mic now?
    03:50 AM PSTFeroz: No Ahmet. No need to return the item.
    03:51 AM PSTFeroz: I have issued a return-less refund.
    03:51 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: Ow my god guys You are very good
    Thank you so much
    03:51 AM PSTFeroz: I'm glad to hear that! It was a pleasure to assist you today. Is there anything else I can help you with today? :)
    03:51 AM PSTAhmet Selim KAPLAN: I love all of you :
    Thanks for helping
    03:51 AM PSTFeroz: Thank you so much for giving me a chance to help you with this matter, Have a great day and thank you for being part of the Amazon Family. :)

2. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
  3. TigerVolt

TigerVolt
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Aslinda pazarlama teknigi ama yine de iyi. Belki bugun 5 10 kaybettiren kullanici ileride 20 30 kazandirabilir. Bunlar hep oyun:)

KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  4. Bunlar hep Amerika'nın oyunları. :)

KadirhaNÖzer, SUPPORT ve TigerVolt bunu beğendi.
  5. SUPPORT

SUPPORT
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    546
    344
    185
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ee böyle yaparak amazonu dolandıran olmuyor mu?

6. TigerVolt

TigerVolt
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Bilmiyorum fakat bunların da belli bir sınırı vardır. Belli bir şeyden sonra ceza kesildiğini duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bunlar onu da düşünmüşlerdir merak etme :)

7. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    Amazon güzel ama biz çirkiniz.

Eğer kargo parası az tutsaydı sana hemen yeni ürünü gönderip sana verilen kod ile bozuk ürünü göndermeni isteyeceklerdi, bil bakalım bizim akıllı geçinenler ne yapıyor? ürünü göndermiyor tamir ettirip veya o hali ile satıyor.

Yakında kargo kampanyası Türkiye'de geçersiz olacak, belirtilen süre içinde gelmeyen kargolardan ücret alınmaz gibi bir kuralları var, bizim akıllı geçinenler ise kargo geldiğinde kargoyu almayıp ertesi gün şubeden alacağını söylüyor, ertesi gün şubeden aldıktan sonra canlı yardıma "kargom geç geldi" diye yazıp kargo parasını iade alıyorlar, malum siteden 20 liralık ürünü 1 ayda iade etmekle aynı ilde 3 gün gelmeyen kargolarla uğraşmak bize müstehak.

opel57 ve TigerVolt bunu beğendi.
  8. Eğinli

Eğinli
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Dolandırdığını zanneden çok oluyor,fark ettiklerinde banlıyorlar,müşteriye güveniyorlar beyanlarını doğru kabul edip ona göre davranıyorlar,tersi durumda sizi banlıyorlar,çokta banlanan var,ayrıca ne yaparlarsa yapsınlar şehir bile değiştirseler banları devam ediyor,durumum müsait olduğu sürece içerden herhangi biryerden almaktansa amazondan alış verişi tercih ederim,fiatları aynı bile olsa enazından sıkıntı olduğunda cevap verebilecek birilerini karşımda bulabilirim.
    Düşünün TigerVolt'un başına gelen bizim mağazaların herhangi birinde olsaydı ne yapar,ne derlerdi.

TigerVolt bunu beğendi.
  9. TigerVolt

TigerVolt
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Sonuna kadar haklısın abi. Ben bu kadar hızlı ve anlayışlı bir hizmet görmedim. Bundan sonra alışverişler Amazondan :) Yukarıda bahsettiğim şeyin kurbanı oldum galiba ...

Eğinli bunu beğendi.