1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 5 Günde 75 gb internet

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Bruce Lee tarafından 17 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Bruce Lee

Bruce Lee
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

29
    397
    1.653
    240
    Renault
    İnterneti bu yaz tatili bitmesine yakın bağlattım. 11 tane cihaz bağlanıyor.(telefon,tablet,bilgisayar vs.) İlk bir iki ay sıkıntı çekmedim. Ama daha sonradan yani şu son iki ay internetim çabuk bitiyor. Ocak ayında 15 günde Şubat ayında ise 5 günde bitti ve doğal olarak yavaşlamaya başladı.İnternetin bu şartlar altında bitmesi normal mi yoksa dışarıdan kaçak bir bağlantı mı yapılıyor.Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

2. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Nodeminizde şifre yoksa başka birisi sizin internetinize rahatlıkla bağlanabilir.

3. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    11 cihaz için bence oldukça uygun bir kullanım oranına sahipsiniz. Bizde de kafadan 8 cihaz var, video izlenir, haberler takip edilir, yani sosyal medya tamamıyla kullanılır, 2 kişi cs:go oynar zaten cs:go yaklaşık 1 saatte 550mb veri transferi yapıyor, ets2 ise yaklaşık 1 saatte 80mb veri transferi yapıyor. Buna bir sürü oyun da eklersek... bizim kota kullanımız aylık 380gb'den aşağı olmaz. Zaten bulunduğum yer konumuyla Fiber altyapısı olmayan en fazla 6mbit kullanabildiğim yer. Kota da 75gb, 6 ile de 3'ün arasında pek fark yok gibi artık çünkü kota sıfırlama olduktan 4 saat sonra kotamız doluyormuş.

4. Bruce Lee

Bruce Lee
    Plaka

29
    397
    1.653
    240
    Renault
    Modemimde şifre var ama hiç değiştirmedim
    dediğim gibi sadece son 2 ayda sıkıntı yaşadım diğer aylarda gayet rahattı online oyun oynayan sadece ben varım oda çoğunlukla hafta sonu

5. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    o zaman arka planda çalışan bir program dosya indiriyor ya da youtube da 1080 piksel hd izlediğiniz videolardan kaynaklı olabilir.

Bruce Lee bunu beğendi.
  6. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    Modeminizin marka ve modeli nedir? Modeminizde şifre var mı? Şifre varsa güvenlik türü nedir?

Sizin ne kadar internet kullandığınızı öğrenmek için eğer Windows 10 kullanıyorsanız başlat menüsü > ayarlar > ağ ve internet > veri kullanımı > kullanım ayrıntıları yolunu izleyiniz.

Bruce Lee ve gazomania bunu beğendi.
  7. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    İnternet kullanımına bağlı olarak AKK'nın üç günde bile bitmesi mümkün. Önemli olan, modeme bağlı cihazların ne kadar veri kullandığıdır. Modeminin desteklediği en güçlü doğrulama türünü seç ve çok sağlam şifre oluştur. Cihaza kim bağlıysa az kullanması konusunda uyar. Buna rağmen kota çok çabuk doluyorsa, internet sağlayan firma bazı haltlar karıştırıyor olabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp fırça çekmekten zarar gelmez. :D

Bruce Lee bunu beğendi.
  8. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    11 cihazında aktif olarak kullanıldığını düşünürsek aşırı fazla bir değer değil. Siz yinede emin olmak için modemin şifresini tahmin edilemeyecek bir şifre ile değiştirin, en azından kafanız rahat olur :vaayy:

Bruce Lee bunu beğendi.
  9. Ayyildiz1905

Ayyildiz1905

36
    74
    27
    50
    TruckersMP Profili
    5 gunde 75 gb cok gibi yav hd film felan indirmiyorsan normal degil 5 gunde o rakam wifihack.exe olabilir

Bruce Lee bunu beğendi.
  10. Bruce Lee

Bruce Lee
    Plaka

29
    397
    1.653
    240
    Renault
    Teşekkürler
    Modemimin markası Zyxel evet şifre var güvenlik türünü bilmiyorum bakmam lazım Windows 7 kullanıyorum
    Teşekkürler iyi bir fırça çekeceğim :D
    Önerilerinizi dinleyeceğim herşey için teşekkürler
    HD film indirmiyorum sadece aydan aya oyun o da en fazla 6-7 Gb

DarkBlueRZ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.