1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 4.5G Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve LastStarDust tarafından 5 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. opel57

opel57
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

24
    1.074
    743
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    düşüncem şudur ki: herkezin elinde telefonla gezerken :( artık 1.5 kat daha fazla gezcekler ve telefonlar ellerinden düşmeyecek yani 1.5 kat daha radyasyon alıcaklar :(

2. frknyksl

frknyksl
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

116
    42
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hayır sen 2g kullandığımızı iddaa ettin. 3g kullanmadığımızı söyledin. Türkiye daha 3g ye çıkamadığını söyledin. Burda kıyaslama göremedim. Hem 3g konusunda gayet iyi durumdayız. Şuan benim hızım 3g nin verebileceği bir hız. Daha iyisi 3.5g dir, 43.2mbps kadar çıkar. Dahada iyisi zaten 4g, 4,5g dir.

3. Banshee

Banshee

23
    68
    18
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yalnız "kadar çıkar" demişsiniz peki hız kısıtı ne kadar tabiki 7mbps(3.5g,tahmini yakın rakam),ben bu anlamda dedim yani 2g,3g tut kaç g sine kadar varsa Türkiyede var fakat hız sınırıda var.

4. FourtyFour

FourtyFour
    Plaka

35
    267
    450
    200
    Renault
    TruckersMP Profili

Şehrin göbeğinde, baz istasyonlarının dibinde durarak bu veriye çıkabilirsiniz... Biraz kırsal'a gittiğiniz zaman bırakın 3g-2g EDGE görüyorsunuz! İcraat mı yapılıyor sanıyorsunuz? Büyükşehirlere 4 tane yeni baz istasyonu(yüksek hızlı) gerisi fiyasko.

Banshee ve opel57 bunu beğendi.
  5. SouL'Fly

SouL'Fly
    Plaka

24
    335
    66
    85
    DAF
    TruckersMP Profili
    Valla faturalardan çekeceğimiz var.

6. frknyksl

frknyksl
    Plaka

116
    42
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Benim hızım 2000kb. Aşağı yukarı 16mbps yapıyor. Daha fazla para verirsen daha hızlı kullanırsın. Örneğin Türkcell in internetten paketlerine bakarsan anlarsın. Parana göre sınırlama var.

Bu işler sende hızlı bende yavaşla olmuyor ki. Ortalamalar ile oluyor. Heryerde mükemmel demiyorum zaten. Ama belirli bir ortalama var. Bende memlekete gidince bu hızı göremiyorum. Ben diyorum belirli araştırmalar sonucu böyle olduğunu, sen diyorsun kırsalda çekmiyor. Öncelik herzaman bütün dünyada metropollerdir. Acı ama gerçek olan mudur. Daha 2 hafta önce İstanbul İncirli gibi merkezi bir yerde edge ye attı.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Eylül 2015
  7. FourtyFour

FourtyFour
    Plaka

35
    267
    450
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    İşte Edge ye attı diyorsun. Bir diğer taraftan da paraya göre hizmet diyorsun;Paraya göre hizmet değil bizim ülkemizde bize dayatılan sistem. İnternet için hizmet sağlayıcıma verdiğim bedel 69tl bu para karşılığında yurtdışında insanlar 50mbit-100mbit bağlantı kullanıyorlar ki adil kullanım kotası gibi bir üçüncü dünya ülkesi saçmalığı da yok.

Bizim ülkemiz sömürmeyi, halkımız da sömürülmeyi sever! 1950-1970 yılının altyapısı ile halen internet dağıtma çabası içinde olan sağlayıcıların hiçbiri hizmet demesin. Kimse de hizmet getiriyorlar diye savunmasın derim.

8. Millenn1um

Millenn1um
    Plaka

25
    83
    17
    80
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle haklisiniz.Avrupa ve Diger ulkelerden cok gerideyiz.

9. frknyksl

frknyksl
    Plaka

116
    42
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Fiyatların pahalı olduğunu en başta söylemiştim zaten. Merkezi yerlerde de internetin kötü olabileceğini soyledim. Dendi ya merkezde iyi kırsalda kötü diye. Ama demek istediğim ortalamadır. Istatistiklerdir. Biraz daha fazla para verirsen GENEL olarak daha hızlı olur. Tabikide yer yer yavaş olur. Dört dörtlük ne varki bundada hep hızlı olsun. Bende yavaş sende hızlı diye kötü diyemeyiz. Ben çok iyi demiyorum. Ama olanıda yok gibi konuşmak doğru değil. 2g kullanıyoruz gibi. Ben internetimiz süper demedim. Akk saçmalık biliyorum. Yetistiremedikleri hizmet için bizi kısıtlıyorlar. Bunun farkındayım. 200 tl veriyorsun akk ile uğraşmıyorsun. Pahalı derseniz anlarım ama internet yavaş yok 2g kullanıyoruz dersek olanı inkar etmiş oluruz. Ben interneti bana verilen hızlarda kullanıyorum ama süper demiyorum. Çünkü herkez de bu geçerli değil. Ama genel olarak 3g ye çok kötü diyemeyiz.

Son düzenleme: 7 Eylül 2015