1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Xbox 360 Controller İle Ets 2 Oynamak

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Doctor Pikachu tarafından 30 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese merhabalar. Elime xbox 360 controller geçti. Klavyeden farklı olarak gamepad ile oynamak biraz rahat geldi, fakat frenleme ve dönüşlerde biraz sıkıntısı var. Acaba gamepad ile oynayan varsa ayarlarını paylaşabilir mi ?

hoca33 2, Ghost ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  2. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Steam'i geniş ekran moduna girip Xbox Yapılandırma Desteği seçeneğini işaretlediniz mi? İşaretledikten sonra geniş ekran modunu kapatın ve ETS2'yi çalıştırın resmi kontrolcü yapılandırması olarak görecek

Razor3214, hoca33 2 ve Doctor Pikachu bunu beğendi.
  3. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayır bunu yapmadım, direkt olarak controller'ı bağlayıp girmiştim. Şimdi bunu yapayım teşekkür ederim
    Not: Dediklerinizi yaptım şimdi, galiba direk kendi ayarlarını yaptı çünkü dün ben yapmaya çalışırken LT RT tuşlarına atama yapamamıştım. Başka yapmam gereken bir şey var mı ?

Son düzenleme: 30 Kasım 2021
    hoca33 2 bunu beğendi.
  4. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Eskiden geniş ekrana girmeden kontrol ayarları yapılıyordu ama bulamadım. Geniş ekran moduna gir, kütüphaneden ETS 2'yi bul ve resimde görünen "Kontrolcü Yapılandırması" kısmına gir.

Bu ayarlar benim kendi yaptığım ayarlar, sen de istediğin şekilde tuşlara atayabilirsin. Oyun içinden bir şey karıştırma.

Yapılandırma ayarlarım, umarım çalışır. Sen de üstüne düzenlersin istediğin gibi.
    steam://controllerconfig/227300/2396667899

Ek olarak artık Steam'de diğer oyunlar örn: GTA V, Forza, FarCry serileri, Metro gibi diğer oyunlar resmi Xbox konsolu yapılandırmasını kullanacak. Steam dışı bir oyunu gamepad ile oynamak için oyunun kısayolunu Steam içinden gösterip oyuna girmen yeterli.

Örneğin ben Origin'den aldığım FIFA 20 oyununu Steam üzerinden kısayol gösterdim ve oyunu Steam'den açıyorum ayarları resmi olarak PlayStation 4 yapılandırması ile açıyor. Titreşim vs her şey konsol ile aynı.

Razor3214, hoca33 2 ve Doctor Pikachu bunu beğendi.
  5. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Evet yapılandırma ayarlarınızı direkt olarak kopyaladı. İçinden bazı kısımlarını değiştirdim, bu benim işime çok yaradı, çok teşekkür ederim. Aslında gamepad ile oyun oynamaya yeni alışıyorum. F1 2018'e başlamıştım sonrasında ets içinde rahat olabileceğini düşündüm. Gta 5 gibi oyunlara belki gamepad'e fazla alıştıktan sonra bununla oynamaya geçebilirim. Yardımcı olduğunuz için Teşekkür Ederim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Aralık 2021
    hoca33 2 bunu beğendi.
  6. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Ben de Logitech Force Driving GT var ama ben gamepad ile oynuyorum daha fazla keyif veriyor bana. Sürekli direksiyonu sök tak gına getirdi. Gamepadde titreşim vs her şey mevcut zaten gayet keyifli.

Doctor Pikachu ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende laptoptaki klavyeyle oynuyordum önceden. Fakat galiba laptoplardaki genel bir sıkıntı bu w tuşu fazla basmaya başladı. Harici klavye kullanmaya başladım ama masa kısıtlı olduğu için laptopun üstünde oynuyordum, birkaç gün önce de gamepad'e geçince biraz daha rahat olduğunu fark ettim

Razor3214, hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Laptop klavyeleri uzun süreli oyun oynamaya dayanıklı olmazlar pek (oyun laptoplarını hariç tutuyorum). Eski makinamın klavyesi iyiydi (hp compaq) ama üst katmanı (tam adını unuttum, şu klavyeyi, laptopu açma tuşunu tutan plastik) boyası attı bir süre sonra. Gittim harici klavye aldım. O günden sonra sürekli harici klavye kullandım. Hem laptop ekranından biraz daha uzaklaşmama yarıyor, hem de bozulursa yeni ürün istediğini alabiliyorsun.

Oyunları gamepad ile oynayamıyorum, futbol oyunları hariç. ETS için bir sürü tuş atadım klavyede, gamepad ile oynayamam sanırım.

hoca33 2 ve Doctor Pikachu bunu beğendi.
  9. Doctor Pikachu

Doctor Pikachu
    Plaka

22
    376
    1.118
    260
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarım oyun laptopu sadece w tuşunda sıkıntı var. Geçmiş yıllarda 1 defa değişmişti klavye kısmı ( Monster Abra a5 serisi ) Açıkçası bende oynayamam diyordum fakat dün biraz alıştım ETS'de, ama GTA 5 gibi oyunları gamepad ile oynayamam o fazlasıyla zorlar :D

Razor3214 ve hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.