1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji windows 7 yada xp 64 bit olurmi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Emre K tarafından 29 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Emre K

Emre K
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Merhaba bizim
    4 gb ramimiz var bi tanidigima sordum sistem 64 bit olmasi icin 8 gb ram gerekiyor diyorlar dogrumu cabuk cvp verirSeniz sevinirim eger oyleyse oyunu iade edecegim

2. Oguzmedia

Oguzmedia
    Yönetici Owner
    Plaka

806
    3.098
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hangi tanıdık bilemem ancak sizi yanlış bilgilendirmiş. 4 GB RAM'i olan bir bilgisayarın zaten 64 bit olması gerekir.

3. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    64 bit işletim sistemi kurmanız için herhangi bir ram sınırı yok. Size tanıdığınız yanlış açıklama yapmış.

32 bit işletim sistemleri en fazla 4gb ram görür, 64 bit işletim sisteminde ise teknik olarak sınır yoktur. Sıkıntı çıkmaz, gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz.

4. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Birde cok kasma cokmeler varmis dogrumj

5. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben en az 7 senedir 64 bit işletim sistemi kullanıyorum, henüz çökmeye rastlamadım. Ama şöyle bir durum var ki 64 bit işletim sistemleri 32 bit olanlara oranla daha fazla rame ihtiyaç duyar. Ram miktarınız çok az ise bir miktar daha yavaşlama ile karşılaşabilirsiniz.

Gerçi ben senelerce 2gb ram ile 64 bit Windows 7 kullandım hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Artık 64 bit standart hale geldi zaten, 32 bit işletim sistemlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

emrekoca2003 ve CumaliBzdmr bunu beğendi.
  6. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben bir baktim fiyatalra gercekten de pahali korsana karsiyim ama... link atarmisinz windows 7 ramim 4 gb fazla eklenemiyor slotu yok yani baska yeri yok

7. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    @BluesAdam Sen yetkili bir abiye benziyorsun, bende tarihi eser 2gb ram, dual core 2.60ghz E5300 işlemci var, buna 64 bit yüklesem fark olur mu? malum işlemci az ram az ayrıca format atmadan 64bit'e geçmek mümkün mü?

8. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Abi forumlarda okudum tavsiye edilmiyor

9. Nevzat G.DOĞDU

Nevzat G.DOĞDU
    Plaka

54
    92
    78
    100
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Merhabalar. windows 64 bit yüklemek için işlemcinin 64 Bit desteği olması gerekir. Senin işlemcinin 64 bit desteği mevcut. 32 bit kurarsan windows 4 Gb Ram'in tamamını görmez ve kullanamaz. Hangi windows sürümünü seçersen seç muhakkak 64 bit olanını kurmanı tavsiye ederim.

10. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    Teşekkürler, müsait bir zamanımda format atıp 64bit yüklerim.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.