1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Tırın Devirlenme Hızını Nasıl Düşürebilirim?

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve ByKayseriLi38 tarafından 24 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ByKayseriLi38

ByKayseriLi38
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    3
    0
    25
    Scania
    Arkadaşlar bu sorumun cevabını hiç bir yerde bulamadım. Bir bana mı rahatsız edici geliyor bilmiyorum konu başlığını da tam olarak yazamamış olabilirim kusura bakmayın. Oyunda ki bütün tırların hepsini de denedim. Hepsinde de aynı sorun var. Tırlar sanki yarış oyunu oynuyormuşum gibi çabuk devir alıyor ve çok hızlı bir şekilde hızlanıyor. Ben gerçek hayatta ki gibi tır kullanmak istiyorum oyunda. Yani tırlar ağır devir alacak yavaş yavaş hızlanmaya başlıyacak o şekilde yola devam edecek benim istediğim bu. Özellikle arkada dorse yok iken sadece çekici ile giderken motor bağırmasın diye sürekli vites yükseltiyorum 20 ile giderken 10.vitese kadar geliyorum resmen gerçekçiliği öldürüyor bu durum. Kendimce bir şeyler yaptım ama yine de tam istediğimi alamadım. Hangi tır olursa olsun en yavaş motoru seçiyorum o şekilde bir nebze de olsa istediğim şekilde oluyor ama tam olmuyor aslında. Bu sorunu çözecek bir mod falan var mı acaba yoksa böyle gücü en düşük motoru mu almam gerekiyor her seferinde? Şanzıman ile de alakalı olabilir mi acaba? Arka da boş bir dorse bile olsa yine de çok çabuk hızlanıyor tırlar oynayasım gelmiyor artık. Renault Magnum aldım en düşük motoru 440 mesela bunda bile çabuk hızlanıyor sanki yarış oyunu oynuyormuşum gibi hissediyorum. Umarım anlatabilmişimdir durumu. Yardımcı olursanız çok sevinirim inanın ki bu sorunu çözmeden oynamak istemiyorum çünkü.

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Kısa ve öz bir yanıt vericek olursam istediğiniz seviyeye gelene kadar dorseye tonaj atabilirsiniz.Önerim 50, 60 ton olabilir.

hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. ByKayseriLi38

ByKayseriLi38
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    3
    0
    25
    Scania
    Nasıl yani anlamadım? Bu yüzden zaten ağır yük modu falan vardı onu kurdum boyutu da epey yüksek ağır yük falan alıyorum tır yavaş gitsin diye. Şuan Scania aldım S370 biraz istediğim kıvama geldi gibi 14 Vites şanzıman seçtim biraz deneyeyim bakayım.

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Save dosyasını düzenleyerek dorse ağırlığını değiştirebilirsiniz.60 tonda istediğiniz hissiyatı alabileceğinizi düşünüyorum.

1. Oyun kapalıyken Belgeler > ETS2 > config.cfg dosyasını not defteri ile açın ve aşağıda yer alan kodun değerini uygulayın, kaydedin ve kapatın.
    • uset g_save_format "2''
    2. Oyuna girin hızlı kayıt alın (otomatik kayıtta sorun olabiliyor) ve ALT+TAB atarak masaüstüne dönün.
    3. Belgeler > Euro Truck Simulator 2 > profiles > "profil klasörünüz" > save > quicksave; içerisineki "game" dosyasını not defteri ile birlikte açın ve arama kısmına "cargo_mass" yazarak aratın.
    (Not defteri ile açtığınızda yazılar garip ise; Dosyayı indirin ve quicksave klasörünün içine atın. Sonrasında game dosyanızı sll_decrypt'nin üzerine sürükleyip bırakın ve game dosyasını tekrar not defteri ile açın).
    4. Bulduğunuz bütün "cargo_mass"ları 60000 yapın.
    5. Yaptıktan sonra kayıt edip çıkın.
    6. Oyuna dönün ve kayıt ettiğiniz hızlı kaydı yükleyin.
    7. Konvoyda uçmaya hazırsınız.. :cay2:

Daha detaylı bilgilere bu konudan ulaşabilirsiniz.

hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. Driven06

Driven06
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Manuel modda erken veya 2'şer olarak vites değiştirerek belki bunu yapabilirsin.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Bu hızlanmanın en temel nedeni klavye ile oynamaktan olabilir. Klavyedeki tuşa bastığında sürekli tam gaz veriyor fakat direksiyon setindeki gaz pedalı ile ne kadar gaz verileceğini ayarlayarak hem istediğin gibi devirlenebilir, hem de yakıt tüketimini düşürebilirsin.

HandCuff ve Razor3214 bunu beğendi.
  7. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.067
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    @ByKayseriLi38 Sanırım H-Vites (ingilizce bilgisi varsa H-Shifter) ya da o tarz bir özelleştirme imkanı vardı. Ona bakmak faydalı olabilir (hatta biri açmıştı konusunu burada).

8. RyuL

RyuL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

261
    230
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    En düşük beygirli motoru seçip, save dosyandan dorsenin tonajını 60-70 ton civarında yap o zaman.

9. ByKayseriLi38

ByKayseriLi38
    Kayıtlı Kullanıcı

26
    3
    0
    25
    Scania
    Valla arkadaşlar Scania S gibi canavara 370 yani en düşük motoru ekledim 14 Vites şanzıman ile oynuyorum şuan idare eder gibi. Şu h vites olayını tam olarak anlamadım ama onun için vites falan gerekmiyor mu?

10. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.067
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    H-Vites konusu.

Konu biraz eski ama incelemekte yarar var.

hoca33 2 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.