1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Steam Saldırı Altında! (Önemli Bilgilendirme)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BluesAdam tarafından 26 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Selamlar herkese.

Durum vahim, o yüzden kısaca yazıyorum.

Hiçbir Steam linkine girmeyin. Web tarayıcı üzerinden, mobil app üzerinden ya da bilgisayarınızdan Steam Mağaza'ya ya da herhangi bir Topluluk sayfasına GİRMEYİN. Eğer kart ya da paypal bilgileriniz Steam'de tanımlı ise, kaldırmaya ÇALIŞMAYIN!

Kaynak: https://www.reddit.com/r/Steam/comments/3y7r0b/do_not_login_to_any_steam_websites/

Steam cüzdanınıza tıkladığınızda farklı bir kullanıcının hesap bilgileri ve sahip olduğu para görünecektir, bu bilgiler size ait değil. Eğer Steam Guard aktif değilse etkinleştirin, telefonunuz destekliyorsa mobil aplikasyon ile onaylama sistemine geçin. Yapabileceğiniz başka bir şey yok.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Aralık 2015
    Charles, Oguzmedia ve DarkBlueRZ bunu beğendi.
  2. Patriot

Patriot
    Plaka

386
    113
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Valve’in digital oyun satış mağazası olan Steam, son zamanlarda Hackerların saldırısına uğruyordu. Ortaya çıkan son güvenlik açığı oldukça ciddi. Bu güvenlik açığından bahsedecek olursak Steam’in masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız uygulamanın sağ üstte yer alan üyelik isminize tıklayıp hesap detayları dediğinizde size ait olmayan bir hesap detayları ile karşılaşacaksınız.

Kişinin e-mail adresine direk ulaşabileceğiniz bu açık birçok can yakacaktır diye düşünülüyor. Hackerların saldırısı mı yoksa Steam’de oluşan bir hata yüzünden mi böyle oldu bilinmiyor umarızValve en kısa sürede bu hatayı düzeltir.

Eğer Sizin Hesap GG Olduysa Büyük İhtimalle Sizi Böyle Bir Görüntü Bekliyor Olacak :

-görüntü bana ait değildir-

Buradan ALINTI

Son düzenleme: 26 Aralık 2015
  3. AhmetAkbayir93

AhmetAkbayir93

30
    31
    18
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Aynen patladı steam geçmiş olsun

4. Ozmoz

Ozmoz

187
    43
    85
    Scania
    Hesap detayları sayfasına ulaşamıyorum :)[​IMG]

5. Patriot

Patriot
    Plaka

386
    113
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili

Bende de Siyah Ekran Çıkıyor Galiba :(

Ahmet Yasin TR bunu beğendi.
  6. Theodor

Theodor

26
    119
    18
    70
    TruckersMP Profili
    Banada fakir birisinni hesabı gelmiş 0.59 Eurosu vardı garibin.Allahtan benim hesapta para yada kart tanımlı değildi :)

7. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

3
    0
    200
    Arkadaşlar siyah ekran gelmesi normal, eğer saldırılar nedeniyle başka kullanıcıların steam hesap bilgileri görüntüleniyorsa elbette bir süre o bölümü kapatacaklar. Her ihtimale karşı hesap güvenlik seviyenizi arttırın.

8. 3211791

3211791
    Kayıtlı Kullanıcı

27
    12
    1
    0
    benim smörf hesabım vardı girdim içinde para olmaması gerekirken 0.99 euro vardı ve hesabım türkçe yani tl oolması gerekirdi hesaptayında ise almanca idi bende bunu çözmek istedim ama çözemediydim demekki bu yüzdenmiş.

9. EPPEK

EPPEK

11
    3
    50
    DAF
    TruckersMP Profili
    Euro,dolar falan mı geliyor?Hayret.Bende o şansta yok:(

10. EmreBozkurt

EmreBozkurt
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    680
    1.028
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    kredi karti kayitli ama zaten arkasindaki 3 haneli sayiyi her alisveriste soruyor.birde alisveris yapinca banka 5 sn sonra otomatik arayip dogruluyormusunuz bu islemi sizmi yaptiniz diye soruyor. sıkıntı yok şu anda. envanterler giderse de geri gelecektir

Alenqroo bunu beğendi.