1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji SSD Yüzde Yüz Sorunu!

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve MuslumcuDayi tarafından 8 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

1. UzmanCavus

UzmanCavus
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

371
    323
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Windows 10 kullanıyorsunuz sanırım, çalıştırı açıp services.msc yazarak servisler bölümüne girin, sırayla windows update, windows search , windows modules installer i kapatıp aynı durum başınıza gelecek mi dener misiniz ?

2. nameless23

nameless23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    4. yılına girecek hiç öyle bir sorun yaşamadım ne kadar bir süre sonra yaşayacağım acaba :D

3. saltukhancer

saltukhancer

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    SSD plus modeli değil mi? Ayrıca bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir.

nameless23 bunu beğendi.
  4. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hocam hepsini kapattıp yeniden başlattım ama hala aynı. Hdd tune ile 35 dakikalık arama yaptım sonuç bu. Daha fazla bekleyemedim kafayı yemek üzereydim. Harddiskimde bile daha hızlı tarama yapmıştı :/

Virüs bulamadı. Yüzde yüz disk kullanımını başka donanımlardan dolayı yapıyor olabilirmi ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Ağustos 2021
  5. saltukhancer

saltukhancer

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bozuk bloklar var. Verilerinizi yedekleyip diski çöpe atmaya hazırlanın. Çünkü ssd lerde bozuk block varsa düzletmek mümkün değil ve diğer blokları da bozar.

MuslumcuDayi ve ahmet91 bunu beğendi.
  6. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Yapacak birşey yok 1 sene ömrü varmış demekki bu saçma markayı birdaha almam.

ahmet91 bunu beğendi.
  7. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    @saltukhancer ’in de dediği gibi en iyisi yedek alıp yeni SSD alın. Ama ben yine şansımı denemek istiyorum derseniz format atabilirsiniz. Ancak %100 olma sorunu çözülse bile SSD’nizde bir arıza olduğu belli eninde sonunda bi yerden yine çıkacaktır.

MuslumcuDayi bunu beğendi.
  8. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Yakın zamanda 3 4 ay önce daha böyle olmuştu formatla işimi çözdüm ama sürekli böyle yapacaksa kullanmanın bi faydası yok.Depolama olarak kullanırım gittiği yere kadar. Teşekkürler zamanınızı ayırdınız.

saltukhancer ve ahmet91 bunu beğendi.
  9. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Depolama olarakta fazla güvenmeyin bence. Bir gün aniden fişi çeker verileriniz gider.

MuslumcuDayi bunu beğendi.
  10. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    3 yıl değişim hakkım duruyormuş. Değişim talebi gönderdim inşallah değişim yaparlarda dediğiniz gibi çöp olmaz.

ahmet91 bunu beğendi.