1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Siyah Ekran

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Murat 31 tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Mustafa Kadir

Mustafa Kadir
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

251
    324
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şunu diyorsanız bendede var aynı sorun : Oyunu Alt+Tab ile alta alıp 5-10 dakika sonra oyuna girdiğimde görüntü yok ama esc ye bastığımda tır gidiyor, Sinyal verdiğimde sinyal sesi geliyor ama GÖRÜNTÜ YOK. Bende çok olmuyor arada bir oluyor büyük bir ihtimalle oyun kaynaklı :)

ypemck bunu beğendi.
  2. Murat 31

Murat 31

38
    25
    13
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    abi bende aynısı var fakat goruntu burden donuyor sonra tanı alt tab vesaıre ıle gecıs yapmak zorundasın kurtulmak ıcın. sonrea kapkara bır ekran ses var goruntu yok bu sefer. auto save bıle alıyo o derece :):):)

ypemck bunu beğendi.
  3. Mustafa Kadir

Mustafa Kadir
    Plaka

251
    324
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yalnız, "Düşük seviyeye" derken ? Galiba ekran kartının MHZ'sini düşür demiştir. Ama bunu yaparsa oyun daha kötü kasar. Ben şahsen kendi ekran kartımı 100 MHZ'ye getirdiğimde ekran renkleniyordu :) Oyun grafiklerini düşür demişse bi alakası yok ki ? Sorun SCS kaynaklı.

ypemck bunu beğendi.
  4. nkorayyavuz

nkorayyavuz
    Plaka

27
    10
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    @Kantekinn

Ekran Kartı Performans Ayarlarından.

Düşürüp Güncelleyecek Ve Tekrar Yükseltecek.

5. Murat 31

Murat 31

38
    25
    13
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ben bunu scs ye yazarım aga :)

6. Mustafa Kadir

Mustafa Kadir
    Plaka

251
    324
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şimdi anlaşıldı :) En başta bana abi deme yaşım 13 :D Bir anda donuyorsa birşey diyemem HDD kullandığından olabilir. Çünkü bende kullanıyordum ve bendede donuyordu HDD :D SSD alman lazım :) Kapkara ekran olayı SCS den kaynaklı birşey diyemem :)

Düşürmesi birşey değiştirmez ki :) Çünkü HDD'si var ve okuma-yazma hızı çok düşük bunu bende yaşadım yoksa yazarmıyım :D Çözüm SSD alacak.

Türkiye skin DLC'sini, Türkiye haritasını bile yapmayan SCS senin (Türklerin) yazısına mı aldırıcak ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Eylül 2015
    ypemck bunu beğendi.
  7. Murat 31

Murat 31

38
    25
    13
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    arkadaş lar 7200 rpm sata hdd var. yanı bu cok buyuk bır oyun degıl kı hdd kassın. bnm arkadasım acıldıgında 30 40 gb yer kaplayan oyunları sorunsuz oynuyo bence ıs hdd ssd ayırımı degıl ...

yanı bu dlc yada skın olayı degıl kardes, bu bır oyun hatası olabılır. hd serısı amd tabanlı kartlarda. belkı bu problemı yasayıpta aldırmayan bınlerce kısı var. dlc ya da skınsız oyunu oynarsın ama oyun hıc acılmıyo yada yarıda patlıyosa sıkıntı

8. Mustafa Kadir

Mustafa Kadir
    Plaka

251
    324
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Çok büyük bir oyun değil mi ????? 2-3 GB lik bir oyun büyük görünmeyebilir ama aslında bu oyun 6 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 760 ve en önemlisi SSD isteyen bir oyun. Neden mi ? Bu oyunda kocaman bir harita var. Bu haritayı SSD bile kılpayı donmadan yüklerken, HDD mi donmadan yükleyecek ? Kardeş ben bunları yaşadım. 160 ile giderken oyun bir donuyordu, tır % 100 hasar... Al başına belayı :)

Zaten ben DLC falan demedim ki alakası bile yok :D Aynen de oyun hatası zaten. Aldırmayan tabiki çok kişi var. Ekran kartı ile alakası yok ben bu oyunu 2012 den beri oynuyorum niye hata şimdi geldi o zaman ? Senelerdir hata yoktu.

ypemck bunu beğendi.
  9. Eğinli

Eğinli
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Sorunun kaynağı bence ram yetersizliği,4gb ram ve 2.gb gtx 760 ile benzer (sizinki kadar olmasada) sorun yaşadım.Oyun açıkken alt tab yapıp görev yöneticisinden kullanılan ram'in 3.5 gb geçtiğini gördüğüm zaman sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünüp,ya sistem belleğini,yada ekran kartını değiştirecektim ben 2 sinide yaptım şimdi sorun kalmadı.
    Sorunun kaynağı ekran kartının ram'i yetmeyince sistem belleğini kullanması (yada kullanmaya çalışması) sisteminiz g41 üzerine kurulu en fazla 8 gb ram kullanabilirsiniz, tavsiyem deneme imkânınız varsa almadan önce denemeniz yönünde;Kolay gelsin.

Edit:Eğer imkânınız varsa windows 8.1 öneririm ram kullanımı daha düşük,windows7'den daha iyi ben windows 10'da oynadığım oyunları oynayamadım çok hata verdi hiç tavsiye etmiyorum.

10. Murat 31

Murat 31

38
    25
    13
    50
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ram takvıyesı bır cozum olabılır deneyecegım tesekkur ederım ...

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.