1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi Şirket Yönetimi / İpuçları / Bilgilendirmeler

Konusu 'Sanal Oyun Grupları / Sanal Lojistik Şirketleri' forumundadır ve NiekHD tarafından 19 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165

"Şirket Yönetimi / İpuçları / Bilgilendirmeler"

• Bilgilendirme
    Öncelikle farklı olun!: Var olan bir şirketi sanal platforma taşımak yerine kendinize ait ya da size has fikirler üreterek yeni bir sanal şirket oluşturun. Mevcut bir sanal şirketten kopya çekmek yerine oturun ve düşünün kendi fikrinizi ve tarzınızı ortaya koyun a lojistik bu şekilde yaptı diye sizinde aynısını kopyalamanıza ya da kısmende olsa benzetmenize gerek yok. Kopyaladığınız sistem ya da taslaklar zaten a lojistik'te kullanıyor sizin farklı olmanız gerekli-ki oyuncular sizi tercih etmesi için bir sebebi olsun.

Rekabet her zaman olacaktır!: Kalitenizi her zaman göstermelisiniz. Gerek şirket kurucusu, yöneticileri kendi kalitelerini ve kişiliklerini göstermeli ki şirketinizde bulunan üyelerinizde sizi örnek alsın ve kalitelerini bozmasınlar. Şöyle bir gerçek var siz nasıl olursanız, nasıl hareket ederseniz şirketinizde bulunan üyelerde bunları kopyalar ve buna göre hareket ederler.

Yukarıdan bakmayın, insan olmak önemli!: Son olarak hiç bir zaman ben şirket yönetiyorum havasına girmeyin bu havada ve yapıda olan bir çok büyük ve küçük şirket ya kapanmıştır ya da dağılmıştır. Siz ufak çaplı bir topluluk kurdunuz ve sanal platformda>sanal oyunda>sanal şirket (oyun arkadaş topluluğu) kurdunuz ve yönetiyorsunuz hepsi bu. Hiyerarşi olmasın demiyorum sadece eşit ve adaletli olun ve buna göre yönetin.

• İpuçları
    Özgün içerik üretin, kopyalamayın!: Sanal şirketinizin tanıtım konusunu hazırlarken özgün bir sunum yapın, kullandığınız içerik, materyaller tamamı ile size ait olsun. İnternetten bulduğunuz logoları kullanmak ya da editlemek yerine çok basit bir logo hazırlıyabilirsiniz, ek olarak şirketinizi tam anlamı ile ifade etmelisiniz tanıtım konunuzda oyuncuların şirketinize katılmak için heyecanlanması ya da istekli olması gerekli şirket hakkında ve tanıtımında yazacağız yazıları diğer bir şirketten kopyalamak değiştirmek yerine kendiniz birşeyler karalayın.

Şirket ortamınızda saygı, sevgi ve dürüstlük temel ilkeniz olsun!: Hiç kimse laubali tavırlardan hoşlanmaz, size nasıl hitap edilmesini istiyorsanız ve nasıl davranılmasını istiyorsanız, şirketinizde bulunan üyelerinize buna göre hitap edip bu duruma göre davranışlarınızı sergilemelisiniz.

Şirket ortamı ve eğlence!: Şirketinizde bulunan ortamı siz oluşturursunuz ve tüm şirket devam ettirir. Eğlenceli bir ortam oluşturmak, konvoylarda sıkılmadan yol almak, diğer bir konvoyu iple çekmek vb. herkesin istediği bir şeydir fakat bu durum armut piş ağzıma düş ile olmuyor, olmaz. Ortamı siz kurucaksınız sohbetinizle ve tavırlarınızla şirketinizde bulunan oyuncular ve misafir olarak gelen oyuncular sizinle takılmaktan vakit geçirmekten keyif almalılar.

Kalitenizi her alanda gösterin!: Tanıtım konunuzun dışında, iletişim sağlayabilmek ve rahatlıkla konuşabilmek için kendinize ait bir sesli sunucu (teamspeak3) alın, şirketinizin kitlesine göre kişi sayısını arttırabilirsiniz sıfırdan 100 200 kişi kapasitede bir sesli sunucu almak yerine ihtiyacınıza göre almanız sizin faydanıza olacaktır. Sesli sunucunuzdaki slota göre değil şirketinizde bulunan üye sayısına göre ilerlemeli. Başlangıç için 10 ya da 20 kişilik bir sesli sunucu oldukça yeterli olacaktır ve bu durumu sakız parasına çözebilirsiniz. Web alanında tek sayfalıkta olsa sanal şirketiniz için tanıtım sayfası olmalı bu durumu ister ücretsiz ister ufak bir ücret karşılığında çözebilirsiniz. Ek olarak facebook ya da steam gruplarınızın olması +puan olarak hanenize yansıyacaktır.

Diğer sanal şirketler ile dostluk ya da kardeşlik ilişkileriniz olsun!: Herşey sizin şirketinizde bitmiyor ya da sizin şirketiniz bu platformda tek değil. Eğer bu şekilde hareket etmeye devam ederseniz bir anda yok olursunuz veya kimse sizi tanımaz. Haftada bir ya da iki haftada bir diğer sanal şirketleri kendi ortamınızda ağırlayın ya da siz onlara misafir olun birlikte aktiviteler ya da konvoylar düzenleyin. Bu sizin kişiliğinizden eksiltmez aksine sizin kişiliğinizi ve şirketinizin kalitesini gösterir.

• Şirket Yönetimi
    Şirketizin hangi alanda faaliyet gösteriyor!: Oyunda bildiğiniz üzere kargo çeşitleri bulunmakta, şirketiniz bu kargo çeşitlerinden hangileri arasında faaliyet gösteriyor ? Tarım ve Gıda sektöründe taşımacılık yapabilirsiniz, Şirketinizde ağır nakliye çekicileri alarak ve düzenleyerek Ağır Nakliye ve İnşaat sektöründe faaliyet gösterebilirsiniz ya da Genel olarak anlık duruma göre taşımacılık yapabilirsiniz. Bunlar tamamen size bağlı.

Yönetim ekibi ve hiyerarşi sisteminizi oluşturun!: Kurucu ve üyeler şeklinde gitmez ve yürümez işler. Kendinizi padişah kostümüne bürümeyin! Örnek vermek gerekirse; Kurucu>Yönetici>Konvoy Şefi>WebAdam(Network)>Üye Alım Sorumlusu>Yeni Üye Test Ekibi>Üyeler şeklinde bir yönetim ve hiyerarşi sistemi olabilir bu tamamen örnek siz istediğiniz şekilde yapabilirsiniz ya da düzenliyebilirsiniz.

Anlaşılır olmak için kurallar koyun!: Şirketinizin kuralları olsun fakat bu kuralları üyelerinizin ya da size katılmak isteyen oyuncuların gözüne sokmak yerine anlaşılır dilde şirketinizi ifade edin sert bir imaj ile değil saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde kurallarınızı belirtin ve kurallara uyulmasını sağlayın. Anlaşılır olmak önemli gerek kurallarınızda gerek şirketinizde.

Yönetim paneliniz olsun!: Beraber yapılan konvoylarda ya da teslimatlarda kayıt alabilirsiniz, rol yapabilirsiniz yani bu durum oldukça eğlencelidir fakat abartmadığınız sürece.. MyVTC.net bu yönetim durumu için oldukça ideal mutlaka şirket sayfanız ve paneliniz olsun burada ve başvurularınızı buradan alabilirsiniz.

Rütbe sistemi oluşturun!: Hayır hiyerarşi ya da yönetim ekibi değil! Demek istediğim her üye sürekli aynı yerinde kalmak istemeyebilir şirket için birşeyler yapmak isteyen üyelerinize şans tanıyın herşeyi siz bilemezsiniz ya da bildiğiniz bir konuda sizden daha iyi olan üyeleriniz olabilir onların fikirlerini alın ve yönetim ekibinde onlar için yer ayırın gerektiğinde kendisini gösteren ve emek veren üyenizi rütbesini yükseltin yeni konvoy şefi ya da üye alım sorumlusu vb. Rol yapma açısından bakacak olursak, acemi şöför, usta şöför vb. alınan yola yapılan teslimata ve sürüşüne göre üyelerinizi bu rütbelere yükseltebilirsiniz.

Konvoyları hep aynı üye götürmemeli!: Gerektiğinde diğer üyelerinize bu konuda şans verin, tabiki bu durumu tatlı dille her iki tarafında gönlünü alarak çözün. (Sen çık sen geç olmaz!) Mevcut Konvoy şefinizden kurucu olsanız dahi izin alın ve bu fikri ona söyleyin, bu gün yapacağımız konvoyu bu arkadaşımız yapsın sen ne düşünüyorsun gibi.. Rahat olun dünyanın sonu değil bir hata yapar iki hata yapar üçüncüde öğrenir.

• Son
    Evet kısa kısa-da olsa sanal şirket yönetimi hakkında bilgilendirmelerim ve ipuçlarım bu şekilde, zamanla konu güncellenebilir, takipte kalmanız yeterli. Eğer bu bilgileri ve ipuçlarını göz önüne alarak şirketinizi yönetiyor ya da yeni şirket kurmak istiyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

Sevgiler, İyi Oyunlar!

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Mayıs 2015
    sarica3561, FaruqOT, ZEQHO ve 7 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.