1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Sevgili TTNet ...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Memduh Başgan tarafından 1 Aralık 2015 başlatılmıştır.

TTnet ' ten vazgeçmeli miyim ?

1. Evet

12 oy
    63,2%
  2. Hayır

7 oy
    36,8%
  1. Memduh Başgan

Memduh Başgan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

0
    0
    230
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Download hızım ve ping fotoğraftaki gibi olmasına rağmen gariptir ki hiç d e öyle verim alamıyorum.TTnet kandırıyor mu napıyor çözemedim gitti ...

KadirhaNÖzer ve Baranonen34 bunu beğendi.
  2. Greybeard

Greybeard

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili

24 ay taahhütlü tarifeye göre;
    Download 16Mbps, upload: 2Mbps olması gerekiyor. Sonuçlar böyle ve ping konusunda ETS2MP'de 120ms'nin altında pingim olduğunu hatırlamıyorum.

Baranonen34 bunu beğendi.
  3. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi

1.255
    2.991
    220
    Modemle alakalı olabilir mi? Eski seri modemler yüksek hızlı bağlantılarda ping sorunu yaşatıyor.

4. TigerVolt

TigerVolt
    Plaka

292
    274
    200
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Adsl internet icin bildigim kadariyla o hizlar alabileceginiz en yuksek hizlardir. Bu hiz santrale olan uzakliginiz vb. Seylerden dolayi duser. Allah fiber nasip etsin ne diyim :)

5. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İnternet aldığın yerde Superonline Fiber internet varsa ben TTNET'den Superoline geç derim. Eğer yoksa TTNET'de kalmanda fayda var.

Diğer arkadaşların sorusuna gelince de. İnternet hızınız evine gelen kablonun santrala olan uzaklığına göre değişir. Santral mesafesi yakınsa size verilen hıza çok yakın hız alırsınız. Eğer santral mesafesi uzaksa hızınız da düşmeler yaşanabilir.

Başka bir neden ise modemlerle alakalıdır. Modem iyi değilse hızınız da bir o kadar düşer. Ya da ev içinde kablosuz internet kullanıyorsanız ve modemizin önünde duvar, eşya ya da modem kapalı bir yerde ise, ya da modeminiz iki duvar arasında ise çekim gücü ister istemez düşecektir.

6. EmreYavuz

EmreYavuz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    İndirme yaptığınız sunucudan sunucuya göre fark gösteren bir durum bu. Bazı siteler/sunucular her ne kadar internetimiz hızlı olsa da kendi kapasitesi kadar indirme hızı sağlıyor veya başka sebeplerden dolayı düşük hızda indiriyor. Eski bir oyunu torrentten indirmeyi deneyin ve hızı gözlemleyin derim.
    (Bkz: Gta vice city, NFSU2)

7. Koray

Koray
    Plaka

160
    141
    90
    Volvo
    Neredeyse aynı hizmeti kullanıyoruz, lakin şöyle bir şey var benim bulunduğum evin altında TTNET Fiber santrali bulunuyor, bu sebeple ping 1ms olarak gösteriyor, @Cemsnbc arkadaşımızın dediği gibi santral uzaklıkları da ping konusunda etkili olabiliyor. Diğer seçenek, modemin ne kadar yeni veya iyi bilmiyorum yeni bir fiber destekli modem belki bu konuda çözüm olabilir.

- SpeedTest

8. Greybeard

Greybeard

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Santral ile komşuyuz, ayrıca ilk aylar böyle değildi..

TigerVolt bunu beğendi.
  9. Kralimben

Kralimben
    Plaka

25
    33
    12
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Arada bir bende de yapıyor öyle ama çok takmıyorum modemi kapatıp açınca ya da birkaç saat sonrasında tekrar düzeliyor.
    Bir de hız testini yaptığın zamanki yoğunluk, hız testi yaptığın anda ne kadar indirme yaptığın ile oyun oynadığın zamanki oyun ve ttnet sunucularındaki yoğunluk gibi etkenler bu farklılığın başlıca sebeplerinden.
    Bunun yanında bu hız testleri %100 doğru olacak diye bir kaide yok. Benim testlerimde bazen 1 ping bazen 50 ping oluyor Ankara seçtiğimde. Hem çoğu oyun sunucusu Ankara'da değil ki :)

Bugün akk yeni sıfırlandı bakalım 15 günde akk dolacak mı yoksa yeni bir rekor mu gelecek :D
    Bu arada bende Konya'da oturuyorum yani testi aynı yerden yaptım.

Bu da en kötü hız testi sonucum :D

10. makinistfanlari

makinistfanlari
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Öeehh saniyede 38.4KB nedir naptın sen :D