1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Ping Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve LastStarDust tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. BulleTradek

BulleTradek
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar benim ping sorunum var yani ayın birinde bile pingim 1000 lere çıkıyor bu ets 2 de sınırlı değil cs go vb oyunlar da ping çıkıyor bir iniyor ama ping çıkınca tam çıkıyor ve hiç inmiyor yani bu millet yüzünden adam gibi oyun oynuyamıyoruz bu arada internetim 25 mbps

2. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Online oyunlardaki ping değerin indirme (download) hızına değil, yükleme (upload) hızına bağlıdır.
    Ek olarak; kablosuz bağlantı (wireles) kullanıyorsanız, yazılımsal problem olabilir.Ayrıca kullandığınız modemin sinyal türünü de (b/g/n) kontrol etmenizi öneririm.

3. BulleTradek

BulleTradek
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    anladığım kadarıyla upload ile alakası yok çünkü 5.3 mbps yazılımsal olsa da nereden başlıyacağımı bilmiyorum.Modemin anteni yok içine sabitli bir huahwi nin bir modemi isterseniz kodu da verebilirim

4. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Yazılımsal sorunlar malesef sizin çözebileceğiniz türden bir hata değil.İnternet sağlayınız ile iletişime geçin.

5. Mci61

Mci61

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modeme reset atmanı tavsiye ediyorum. Ayrıca bilgisayarında internetini sömüren birşeyler olabilir , onlarıda kontrol et. Windows Update'i kapat , arada yokluyor interneti. Ayrıca virüs programı varsa oyun moduna al.

6. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Benzer bir konu zaten açıldı, hatta konu başlığı bile aynı. Burayı incelemeni tavsiye ederim.
    Ping değeri indirme veya yükleme hızından bağımsızdır. Sunucu ile istemci arasındaki gecikme değerini belirtir. Eğer ki upload işleminde bulunuluyorsa o hâlde download hızı ve ping de etkilenebilir. Yanlışım varsa düzeltin. :)

7. BulleTradek

BulleTradek
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    ama söylemeyi unuttum ben süperonline kullanıyorum

8. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Fark etmez. Binadan modeme kadar gelen bağlantılar eksiksiz yapılmalı, kablolar hasarlı olmamalı. Bilgisayarda zararlı yazılım bulunuyorsa temizlenmeli. Çünkü arka planda sürekli olarak interneti meşgul edebilir. Bağlantı kalitesi konusunda Superonline müşteri hizmetlerini araman gerekiyor.

9. BulleTradek

BulleTradek
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    aradım zaten de düzelticeğiz dediler 2. kez aradım bir fark yok, cs go 1000 ms altına inse direk çıkıyor ets 2 ye fazla sık giremiyorum,yani hayatım böyle geçicekse direk ttnet te geçeyim en azından downland düşük olur daha rahat oynarım

10. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Aynı internet sağlayıcısını kullanıyoruz.Hızlarımız bile aşağı yukarı aynı sayılır.ETS veya ATS'de 60ms'nin üzerine çok nadir çıkıyorum.Genelde yayın yaptığım zamanlarda 65-70 arasında değişiyor.Modeminin ve modem yazılımının güncel olup olmadığını kontrol ettirmen gerekiyor.

Sunucu ve istemci arasındaki gecikme upload hızına bağlıdır.Çünkü hız ölçümlerinin temel prensibi senin gönderdiğin veri üzerinden hesaplanır ve sonuç olarak sunulur.Dolayısıyla oyunlardaki ping değeri de bu şekilde hesaplanır.5 MB/s download yaparken bile 45ms ping değeri ile oynayabilmemi buna borçluyum :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.