1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Pc Reset atiyo

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve Albos tarafından 3 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Albos

Albos
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

40
    267
    166
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    mrc arkadaşlar 2 hafta once oyuna girdim oynamaya başladım pc resetlendi ve o günden bügun ets2 oynarken reset atiyo pc neden kaynaklanyo olabilir başka oyunlarda bu sorun yok bi tek ets2 oynarken

2. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    250
    TruckersMP Profili
    Bu sorun fanınızdan kaynaklanan ısınma sorunlarından kaynaklabilir.Bilgisayarınızın fanı tozlu ise temizlemeyi deneyin.

AHMETUGBA bunu beğendi.
  3. AHMETUGBA

AHMETUGBA
    Plaka

676
    459
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    büyük ihtimal işlemci fanın eskidi iyi sogutamıyor oyunda tam yükte calıştıgı için sıcaklık cok oluyor bilgisayar kendini kapatıyor olabilir.

GuSTaV bunu beğendi.
  4. Görkem Kerem

Görkem Kerem
    Plaka

25
    204
    80
    85
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Fan Temizlğini Öneririm Abi.Benimde Isınıyordu ve Oyunlarda Kasma Oluyordu,Fanı Temziledim ve Sorun Çözüldü.

5. Albos

Albos
    Plaka

40
    267
    166
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    şimdi böyle bi durum var 5-6 tane oline oyun oynuyorum olnarı öynarken sorun cıkmıyor bir tek ets de yapio bunu eklentileri de sıldım oyunun belki mod lardan yapar diye düşündüm

6. lojistikci

lojistikci

124
    57
    100
    Bilgisayarınız Leptop ise normal bir durum Oyunları uzun süre oynarken ısınıp Kendini Resetliyebiliyor benim bilgisayarımda öyle yapıyor(du).
    Yada ben normal bir durum olduğunu sanıyorum.

7. EmreTR

EmreTR
    Plaka

26
    324
    366
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Speccy adlı programı indir ısı değerlerinin ss sini yerleştir mesaja ona göre yapılması gerekenleri söyliyeyim

8. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    ETS2 FPS'den ziyade bir Simülator oyunudur ve bir çok oyundan daha fazla yüklenir bilgisayara. Diğer bir çok oyuna göre işlemciyi ve ekran kartını daha fazla yoran bir sisteme sahiptir ETS2.
    Geçen hafta aynı sorun bende de vardı. Oyun esnasında ısı kontrolü yaptım ve işlemcinin üzerine yumurta kırsan pişecek.. O derece yanıyor.
    Vatan'dan Termal macun alıp macunu yeniledim 10-20 derece kadar ısı düştü ve sorunumda halloldu dolayısıyla. Eğer işlemcinin macunu eskidiyse değiştirmeni öneririm ve arkadaşların dediği gibi fanları temizlemende fayda var.

9. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Pc aşırı ısınmadan dolayı reset atmaz. Kompile pc yi kapatır. ETS2 oyunundan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bence senin pc de virüs var. Sağlam bir virüs tarama programı ile pc yi taratmanı öneirim. Bir de dışarı sıcak havayı çıkartan fan da bozulmuş olabilir. Onu da kontrol etmek de fayda var. Aşırı ısınmadan dolayı pc dediğim gibi kapanır resetlme yapmaz.

TopraKTV bunu beğendi.
  10. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Donanımların mimarisine göre değişen bir durumdur bu.
    Bkz: x marka işlemci/ekran kartı aşırı ısınma durumunda kendini durdurmakla yükümlüyse, diğer donanımlara uyarı gönderir ve ani güç kesilmesi gibi pc birden kapanır. (Tabi bilgisayarın aniden kapanması donanım arızasından da kaynaklanabilir. Bu da bir ihtimal)
    Öte yandan; y markalı bir işlemci/ekran kartı aşırı ısınma durumunda çalışma prensibini normale döndürmek için üzerindeki yükü boşaltır ve diğer donanımlar ile (BIOS) aracılığı ile iletişim kurarak bilgisayar yeniden başlatılır. Mesela benim bilgisayarın aşırı ısındığında hiç kendini tamamen kapatmadı. Hep resetlenir.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.