1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Oyuncu Laptopları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Death Warrior tarafından 27 Haziran 2022 başlatılmıştır.

1. Death Warrior

Death Warrior
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    81
    20
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar kendime 10.000 - 15.000 bandında beni oyun performansı bakımından mutlu edecek bir bilgisayar öneriniz var mı? çünkü ben bu konuda baya cahil olduğumu söyleyebilirim oyun için hangi ekran kartı falan filan hiç bilmiyorum almışken iyisini alayım düşüncesindeyim önerilerinizin hepsini dikkate alacağım elbette teşekkür ederim.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Oyuncu laptopunu "hareket edebilmek için" aldığını farz edelim mi?

3. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.438
    4.349
    300
    Volvo
    Monster öneririm.Muadilleri arasında fiyat/performans açısından daha mantıklı.

hoca33 2, DaNgEr900, HandCuff ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. Death Warrior

Death Warrior

24
    81
    20
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler peki RTX3050 Ekran kartı nasıl ? bazı yazılarda bu ekran kartı ile ilgili pek iyi şeyler okumamıştım

5. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.438
    4.349
    300
    Volvo
    Açıkcası 15.000₺'ye kadar alabileceğin gaming laptoplarda GTX1650, RTX3050 ve RTX3050ti kartları mevcut.Bunlar arasındanda bir seçim yapmak gerekirse 3050 ve 3050ti daha iyi.Nasıl yorumlar gördün bilmiyorum ama elektronik ekipmanlar biraz şans işidir.Ekran kartıyla alakalı bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum, performansıyla alakalı internetten testlere bakabilirsin.

hoca33 2 bunu beğendi.
  6. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    60 FPS'yi korumak istiyorsan çoğu oyunda Medium-High karışımı elde etmelisin. O kadar iyi kart değil. Şahsen oyuncu laptopu için en az 18-20 bin bandını gözden çıkarman lazım. O bütçeye en iyi masaüstü bilgisayar gider.

7. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kıymetli adminime maalesef katılmıyorum. Hatrı sayılır bi süre bilgisayarcıda çalıştım ve en iyisinden en kötüsüne elime binlerce cihaz geçti. Monster başta performanslıdır uçar kaçar fakat ucuz etin yahnisi misali kolay bozulur ve kalitesizdir eğerki bütçeni bi tık zorlayabilirsen bu cihazlar kalitelidir zorlayamam dersen başka bişeye bakarım. https://www.hepsiburada.com/asus-ro...-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001E2066

8. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Lenovo GTX 1650 ile Monster RTX 2060 laptop aynı fiyattaydı. Dedim 2060 olsun, DLSS 2.0 var bazı oyunlarda daha iyi performansla oynar. Abime aldırdım aleti, tabi ki donanım her ne kadar iyi de olsa marka sıkıntılı. İşlemci 100 derecelerde geziyor felaket ısınıyor. Servise gönderdik sorun yok diye geri gönderdiler. ETS 2 oynuyoruz beraber sürekli ciddi olarak FPS düşmesi yaşanıyor. Sonra araştırdım ki kronik bir arıza olarak işlemciyi soğutan bakır boru işlemciye temas etmiyor. Boşluk var ve tam bir tasarım hatası. Laptop soğutucu, güç tasarruf modu soğuk tutmak için yeterli olmuyor. Arada ALT ve bazı numerik tuşlar çalışmıyor. Kısacası baya bir pişman olduk aldığımıza. Cihazın altı fırın gibi yanarken klavye kısmı da felaket şekilde yanıyor.

Satmakta istemedik böyle problemli bir cihazı başkasına vermedik. Şu an zar zor kullanıyor.

Erendeha bunu beğendi.
  9. Death Warrior

Death Warrior

24
    81
    20
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim tavsiyeni not aldım ama rtx 3050 konusunda içim rahat etmiyor ya 3050 alıcam ya da bütçeyi arttıracağım ki ben alana kadar fiyatlar ne olur inanın bilmiyorum rtx3050 ye kalıcam gibi gözüküyor

10. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    3050 sorun yaratmaz bütcene göre çok iyi bi kart.