1. Merhaba Ziyaretçi,
  Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
 2. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 4. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Masaüstü ve Oyunlardan Video Kayıt Programları

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. Cemsnbc

  Cemsnbc
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  41
  2.335
  1.955
  220
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Bir çok kişinin merak ettiği bir konudan bahsetmek istiyorum.

  Biliyoruz ki günümüzde bir çok kişi oyunadığı oyunlardan video kaydetmek istiyor, fakat hangi program oyundan video kaydediyor hangisi daha çok işe yarıyor ve hangisinin video çözünürlüğü çok iyi bilen kişi sayısı çok az. Bu sebebten işinize yaracağını düşündüğüm masaüstü ve oyunlardan video kaydetme programlarından kısaca bahsetmiş olacağım. Böylelikle hangi program ne için kullanılınır bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

  1 • Hyper Cam: Bu program ile masaüstüden kayıt almaya yarayan tamamiyle ücretsiz bir program özelliğini taşıyor. Bu program ile masaüstünde yaptığınız çalışmaları gönül rahatlığı ile kayıt yapabilirsiniz. Kullanımı ve arayüzü çok basit bir program olmasının yanı sıra ücretsiz olması da bir dezavantaj. Tek eksik kalan tarafı oyunlardan video kaydemiyor olması. Onun dışında gayet başarılı bir program.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak oyunlardan video kaydetmediği için 3 puanı hak ediyor.

  İndirme linkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Buradan 64 bit veya 32 bit sürümlerini indirebilirsiniz.

  2 • Fraps: Fraps ile masaüstüden ve oyunlardan video kaydedebilir. Masaüstüden ekran görüntüsü alabilirsiniz. Oyunlardan video kaydetme presformansı iyi denilebilir. Programın sunduğu özellikleri bakımından bence biraz eksik bir program ve sunduğu özelliklere göre $37 dolara satılması kullancılar için yüksek maliyet demek. Satın alıp kullanabilirsiniz fakat bu fiyata alınır mı düşünmek lazım?

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak sunduğu özelliklere göre fiyatının yüksek olması nedeni ile 3 puanı hak ediyor.

  İndirme ve satın alma linkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Deneme sürümünü kullanmak isteyen arkadaşlar buradan indirebilir.

  Programı satın almak için buraya tıklayınız.

  3 • Bandicam : Oyunlardan video kaydetme denince ilk alka gelen programalardan birtanesi olan Bandicam, sunduğu bir çok özellik bakımından bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir programdır. Masaüstü ve oyunlardan kayıt işlemi yapabileceğiniz programla ayrıca video kayıtı yaparken kameranızında sizin görünütünüzü kaydetmesini sağlabilirsiniz. Ayrıca masaüstünün belli bir bölümünü de kayıt etmenizi sağlayan programızın tek düşündüren kısmı $39 olan fiyatı, onun dışında gayet başarılı bir program.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak fiyatının yüksek olması nedeni ile 4 puanı hak ediyor.

  İndirme ve satın alma linkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Programı deneme sürümünü indirmek isteyen arkadaşlar buraya tıklayarak indirebilirler.

  Programı satın almak isteyen arkadaşlar ise buraya tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

  4 • Camtasia Studio : Vİdeo kayıt etme programları arasında tartışılmaz programlar arasında olan Camtasia Studio programı gayet başaralı bir program olmasının yanı sıra video kayıt işlemi bittikten sonra video üzerinde düzenleme yapabileceğiniz olanakları da size sunuyor. Programın tek eksik yanı oyunlardan video kaydedemiyor ama onun dışında gayet başaralı bir program olması ve video kayıt performansının gayet güzel olaması programın artılarından bir kaçı. Fakat fiyat bakımından diğer rakiplerine dudak uçuklatan programımız $299 fiyatı ile profosyoneller tarafından tercih edilebilecek bir program olarak görünüyor.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak fiyatının yüksek olması ve oyunlardan video kayıt etmemesi nedeni ile 4 puanı hak ediyor.

  İndirme ve satın alma linkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Programın 30 günlük deneme sürümünü kullanmak isteyen arkadaşlar buraya tıklayarak indirme işlemi yapabilirler.

  Programı satın almak isteyen arkadaşlar ise buradaki linke tıklayarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  5. Overwolf: Yine bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen programımız tamiyle ücretsiz bir program olması tercih sebebleri başında geliyor. Kayıt işlemleri için karmaşık bir yapıya sahip olan Overwolf programı kayıt ettiği videolarının çözünürlüklerini doğru söylemem gerekirse beğendiğim söyelenemez ama ücretsiz program arayanlar için iedal bir program.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak karmaşık bir yapısı olması ve video çözünürlüğü bakımından istenilen kaliteyi vermemesi nedeni ile 3 puanı hak ediyor.

  İndirme inkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Programı indirmek isteyen arkadaşlar buradaki linkten indirme işlemi yapabilirler.

  6 • OBS : Oyunlardan video kaydetmek masaüstünde yaptığınız çalışmaları kaydetmek istiyorsunuz fakat programlara da ücret de ödemek istemiyorsunuz, işte bu adımda tam da işinize yarayacak ücretsiz olan OBS programı yetişiyor ve sizi bütün dertlerinizden kurtarıyor. Progamı kurduntan sonra program üzerinde küçük ayalar yapmanız gerekiyor. Bu ayarları internette araştırarak bulabilrsiniz. Program tamamiyle ücretsiz olup video kaydetmeki başarısı ücretli rakiplerine göre gayet başarılı tek eksi tarafı program kurulum bittikten sonra küçük ayalar yapılması.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak kurulduktan sorna küçük ama zor ayar yapılması nedeni ile 3 puanı hak ediyor.

  İndirme inkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Programı denemek isteyen arkadaşlar buradaki linke tıkayarak indirebilirler.

  7 • Amd Gamming Evolved : Bu programı kullanabilmek için bilgisayarınızdaki ekran kartının amd destekli olması gerekiyor. Ayrıca amd destekli her ekran kartını da desteklemediğini söyleyebiliriz. Hangi ekran kartlarını destekledğini internetten araştırarak bulabilirsiniz. Programın tek eksik yanı sadece oyunlardan video kayıt etmesi ve masaüstünden herhangi bir kayıt işlemi yapılamaması. Video kalitesi bakımından benim beğenmediğim bir kaliteye sahip ayrıca ayar yapmamanız takdir de videoların çekim süresi çok kısa olabiliyor. Ücretsiz program arayanlar için ve ekran kartı amd olanlar için önerebililecek bir program.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak masaüstü kayıtetme özelliği olmaması, video kaydı yapmadan önce ayar yapılması ve video çözünürlük değerlerinin iyi olmaması nedeni ile 2 puanı hak ediyor.

  İndirme inkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Amd destekli ekran kartına sahip olan arkadaşlar buraya tıklayarak programı indirebilirler.

  8 • Nvidia SdawPlay: Nvidia ekran kartı ile birlikte kullanbileceğiniz video kaydetme programı. Oyunlardan kaliteli video kayıt ettği söylenen programı deneme şansım ekran kartım nvidia destekli olmadığından olmadı. Kullanıcı yorumlarına dayanarak vardığım kanaat güzel olduğunun söylenmesi. Masaüstünden kayıt etme özelliği olup olmadığını bilmediğim için bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Amd Gaming Evolved deki gibi ekran kartı modelleri seçeceği kesindir. Hangi model ekran kartlarını desteklediğini internetden araştırıp bulabilirsiniz.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak kendim deneme şansım olmadığından, kullanıcı yorumlarına dayanarak puan vermem gerekirse 5 puanı hak ediyor.

  İndirme inkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Nvidia ekran kartı desteği olan arkadaşlar buradaki linke tıklayarak programı indirebilirler.

  9 • Corel ScreenCap: Corel VideoStudio Pro programı ile beraber entegre gelen programız gayet başarılı bir kayıt imkanı sunuyor. Kullanımı oldukça basit ve ayrıca kayıt yaptığınız video üzerinde düzenleme yapma hakkını size sunuyor. Programın eksik taraflarından bir tanesi oyunlardan video kaydetme özelliğine sahip olmaması ve Corel VideoStudio Pro programın 175,78 TL olan fiyatı ile ücretsiz ve daha uygun fiyatta olan programlara ister istemez sizi yönlendiriyor. Belirtmek istediğim bir konu da şuan almak isteyenler için firma %50 indirim imkanı sunuyor.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak oyunlardan video kaydetmediği için 4 puanı hak ediyor.

  İndirme ve satın alma linkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Deneme sürümünü indirmek isteyen arkadaşlar buradaki linke tıklayarak indirebilirler.

  Programı satın almak isteyen arkadaşlar buradaki linke tıklayabiler.

  10 • Aciton!: Oyunlardan ve masaüstünden video kaydı almak isteyenler, masaüstünün bir bölümünü kaydetmek isteyenler, sadece ses kayıtı almak isteyenler, ekran görüntüsü yakalamak isteyenler ve daha bir çok sayamadığım özelliği ile sınıfının en iyileri arasına girmeyi başarıyor. Programın özelliklerine göre ev kullanıcı sürümünün makül bir fiyat olması da cezbeddirici bir yanı. Video kayıt performansı gayet güzel çözünürlük sunuyor. Programın ev kullanıcı versiyonunu satın aldım ve kullanmaya başladım. Program da iki eksik taraf görmekteyim birincisi program içerisinde bir çok dil bulunurken Türkçe dil desteği olmaması programın eksik taraflarından bir tanesi. İkinci eksik ise youtube üzerinden canlı yayın yaparken programın belli bir süreden sonra hata verip kapanması. İlerleyen zamanlarda bu sorunlarının çözüleceğini umut ediyorum. Program içerisinde dil uzantılarını kendiniz değişirip içerisine atma gibi şansınız da maalesef bulunmuyor çünkü program içerisinde yapılan her türlü değişikliği algılayıp illagel kopya uyarısı veriyor.

  Programımıza 5 üzerinden puan verecek olursak Türkçe dil desteğinin olmaması ve youtube da canlı yayın yaparken hata verip kapanması nedeni le 4 puanı hak ediyor.

  İndirme ve satın alma inkini resmin altında bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Programın deneme sürümünü indirmek isteyen arkadaşlar buradaki linke tıklayarak indirme işlemi yapabilirler.

  Programı satın almak isteyen arkadaşlar buradaki linke tıklayarak satın alabilirler.

  Bu 10 program haricinde daha bir çok program mevcut fakat sizlere en çok kullanılan 10 programı tanıtmak istedim. Bunun dışında bu konu bir çok arkadaş için faydalı olacağını düşündüğüm için ve böyle bir konunun daha önceden yayımlanmamış olmaması sebebi ile açmayı düşündüm. Umarım yarlı bir bilgi olmuştur.

  Kaynak gösterilmeden payaşılması kesinlikle yasaktır.

  Yararlı olması dileğimle...
   
  Son düzenleme: 29 Aralık 2015
  Kedi, AhmetArkboa44, STUZEL ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. CumaliBzdmR

  CumaliBzdmR
  Yönetici
  Plaka

  33
  4.641
  9.272
  200
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Araştırmacı ruhumu kullanarak zamanında Fraps ve Camtasia'yı full yapmıştım. Hala kullanırım. :)
   
 3. Emre K

  Emre K
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  20
  786
  89
  105
  Mercedes
  TruckersMP Profili
 4. serknky

  serknky
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  34
  71
  30
  65
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Nvidia SdawPlay ı indiriyorum ekran kartımla uyumlu umarım memnun kalırım konu ıcın tesekkurler
   
  Cemsnbc bunu beğendi.
 5. Cemsnbc

  Cemsnbc
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  41
  2.335
  1.955
  220
  Volvo
  TruckersMP Profili
  rica ederim. iyi forumlar.
   
 6. GrandLion

  GrandLion
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  30
  235
  187
  195
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Bandicam programını full sürümünü indirdim fakat kayıt yapamıyorum, çeşitli sorunlarla karşılaşıyorum. Bir yerde de karşıma şöyle bir şey çıktı; "Bandicam steam üzerinden oynanan oyunları kaydetmiyor." bu konu hakkında düşünceniz nedir, bilen var mı?
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
 7. DarkBlueRZ

  DarkBlueRZ
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  3
  0
  200
  Multiplayerda rapor için çekilen videolarda bandicam yazısını (sanırım ücretsiz sürüm olduğu için) görmüştüm, yani kayıt yapılabiliniyor. Bu programı kullanmadığım için karşılaştığınız sorunlar hakkında herhangi bir bilgim malesef yok.
   
 8. CumaliBzdmR

  CumaliBzdmR
  Yönetici
  Plaka

  33
  4.641
  9.272
  200
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Neden kaydetmesin ki ?
  Ben fraps'ı full yapana kadar bandicam'i kullanmıştım. Steam üzerinden oynarken birkaç kez kaydettiğim oldu.
  Oyunun nereden olduğunu ayırt edeceğini sanmıyorum.
   
 9. GrandLion

  GrandLion
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  30
  235
  187
  195
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Maalesef steam çalışmayı durdurdu, ets çalışmayı durdurdu gibi hatalar aldım bandicam ile kaydedemedim. Full sürüm olmasına rağmen. Fraps ile denedim, oldu şu anlık.
   
  CumaliBzdmr bunu beğendi.
 10. Cemsnbc

  Cemsnbc
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  41
  2.335
  1.955
  220
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Arkadaşlar, video kayıt programlarını bende sizin gibi yasal olmayan şekillerde kullandım. Fakat her yeni gelen güncelleme sebebi ile programın full sürümünü armak yerine action! satın aldım. Aldığıma pişman değilim. Tek pişmanlığın ticari sürümünü almamış olmam. Ayrıca action! yılbaşında indirime girerse buradan paylaşırım.