1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Joistik ile ETS 2 Oynamak İçin Ayarlar

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Scarface34

Scarface34
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili

Bendeki bunun kırmızısı içindeki kalibrasyon ayarının olduğunu hatırlamıyorum ama şu altta ortadaki Mode tuşuna basınca yavaş yavaş dönüyordu ne denir ona analogu aktif ediyordu sanırım öylede denebilir. Bunun içindeki o potansiyometrenin ucu düz ve çok uzun değildi aynısını nasıl temin edebilirim 900 derece olmasada daha fazla dönenini birde bunun amperi mi var internette biraz baktım ama anlam veremedim 10k falan bir şeylerden bahsetmişlerdi. Lehim konusunda pek beceriklide sayılmam acaba direkt kablolanmış hali mevcutmudur diye düşünüyorum şu anda. En azından o potansiyometreden bulsam iş kolaylaşır.

2. Kaptan59

Kaptan59
    Plaka

29
    52
    22
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    kablolu potansiyometre daha önce hiç görmedim. 300 derece dönebilen potansiyometreler var, ama lehim işi var yani biraz :D
    (fakat kolaylık açısından elektronikçiye kablo lehimletebilirsin)
    birde amper falan değilde potansiyometrelerin dirençleri oluyor (10K = 10 KiloOhm oluyor) bu dirençler de değerlerine göre yanlış hatırlamıyorsam hassasiyeti değiştiriyordu ,potansiyometreyi elektronikçilerden temin edebilirsin ama her yerde yüksek derecelerde bulunmaz ama bulursan ne için kullanıcağını söyle ona göre bir değerde vericektir ucu düz demişsin böyle direksiyonlarda yarım ay şeklinde kullanılıyor genelde dönen kısmı yuvarlak ve ortadan ayrık 2 parçadır bir kargaburun yardımıyla birini koparıp yarım ay şeklini elde edebilrisin
    verdiğim linkteki 3.parça işini görebilir diye düşünüyorum dönme açısı 300 derece
    http://www.bluemavi.com/vitrin/kategori_vitrini1_new.asp?kategori=9#ara

Scarface34 bunu beğendi.
  3. Scarface34

Scarface34
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Sağ ol ilgileniyorsun bayağı. Yapmayı düşünüyorum bu meretten temin edip arkadaşla beraber bir denemesini yaparız. Olaki başarılı olursa burada da paylaşabilirim. Şu derece işini nasıl hallederim tam emin değilim ama sanırım ya deneye deneye ya da şansa ne gelirse onu takacaz. Yalnız attığın linkte teki 12 lira mı ne. Hepsi böyleyse deneme yanılma direksiyonu aldığım paraya denk gelir herhalde belkide vaz geçerim eğer öyle 12 liraysa.

4. Kaptan59

Kaptan59
    Plaka

29
    52
    22
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    birde unutmuşum :D kalibrasyonu yapmak için mutlaka bir ayar vardır kullanım kılavuzu falan varsa bir bak yada denetim masasında direksiyonu bağladığında oyun kumandası diye bir simge çıkıyordu oradan ayar yapılıyormuydu yapılmıyormuydu hatırlamıyorumda bir bakarım bende

rica ederim kardeşim bende uğraşmıştım bir ara h-shifter vites yapımıyla falan o ara direksiyona merak sardım falan derken yeni direksiyon aldım
    elektronikçilere sor bir dereceden dolayı o fiyatta olabilir ama ,fiyat değişebilirde internette biraz pahalı gibi geldi bana

kardeşim sen en üstteki maviye bakmışsın o 25K çok yüksek bir direnç senin direksiyonun devresiyle uyum sağlarmı bilemiyorum direnci yüksek olduğu için pahalı o zaten, diğer potansiyometreler 300 derecelik olanlar işini görür bence 0,44 kuruş hem yanlış görmediysem 25K olanın bağlantı yeri yuvarlak 2 parça değil galiba o uymayabilir yani piyasada bulunmuyor pek, pahalı olduğu için tahminimce

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Aralık 2015
    Scarface34 bunu beğendi.
  5. Scarface34

Scarface34
    Plaka

26
    154
    95
    155
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Evet maviydi. Diğerleride aynıdır diye düşündüm bir an. Sağ olasın uygun bir zamanda bu işe girişicem. 300 derecelikle işe başlarım ilk. Eğer güzel giderse bayağı iyi olur. İlgilendiğin için tekrardan sağ ol.

Dc_Down bunu beğendi.
  6. Kaptan59

Kaptan59
    Plaka

29
    52
    22
    65
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    rica ederim işine yarasında 150 derece sağa 150 derece sola iyi olur bence senin direksiyon 180 dereceydi yanlış hatırlamıyorsam 90 sağa 90 derece sola yani baya bir fark olur tabi kalibrasyon işinide çözersen ,bir sıkıntın olduğu zaman yaz hemen bir yoluna bakarız bir de benden sana tavsiye çok dikkat et parçalar hassas oluyor sonra direksiyonda boşluk olur oynama yapar, bu işi yaparsan bence adım adım yaptıklarının fotoğraflarını çek burada paylaş ki başka arkadaşlarada ilham kaynağı olsun

Scarface34 bunu beğendi.
  7. Hanzo

Hanzo
    Plaka

271
    105
    105
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben L2, R2'yi gaz ve fren yaparım çünkü Playstation 4'de ki Need For Speed'dan alıştım :D

8. Qusi042

Qusi042
    Kayıtlı Kullanıcı

28
    1
    0
    0
    ya kardeş ben joystick takıp oyuna girdiğimde imleç kendi kendine sol yukarı gidiyor neden ola bilir acaba

9. haydaraslan34

haydaraslan34
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    2
    0
    0
    Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeniyim. İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

Benim size başka bir sorum var. Oyun kolu ile değilde ben uçak oyunları için kullanılan joystick ile kullanabilir miyiz. Direksiyon sistemi için yerim yok. Ben kullanılır diye tahmin ediyorum ama yorumlar sizin. Teşekkürler. Örnek resim için buraya tıklayın

10. haydaraslan34

haydaraslan34
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    2
    0
    0
    günceldir arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.