1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Yardım Irkçı Admin Tarafından Haksız Yere Banlandım!

Konusu 'Ban / Kick Problemleri' forumundadır ve leventyilmaz tarafından 12 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

1. leventyilmaz

leventyilmaz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    10
    2
    45
    TruckersMP Profili
    Merhabalar,

10.07.2022 tarihinde; TTV/Ryandench57356 isimli, -5 ay önce moderatör olmuş- biri tarafından oyun içerisinde 2 hafta haksız yere ban yedim. Attığı ban dikkatsiz sürüş ve çarpışmadan atılmış. Ban atıldığı sıra kimseye çarpmadım. Zaten ban attığında hiçbir kanıt sunmadı kendisi...

Olayın üzerine giderek itiraz ettim. Yine kendisi tarafından itirazıma dönüş yapılmış ve ilgisi alakası olmayan 2 hafta önceki video ile sanırım (https://www.youtube.com/watch?v=AwZ_zE6bFLA) 1 hafta almışım. (sanırım o videoyu bulabilmiş kafasına göre attığı banı haklı çıkarmak için)

Kendisinin de yer aldığı diğer videoda ise (kendisi otobüs kullanıyor) farklı bir reportu incelerken (profilimdeki bayrak veya TR tagından dolayı irite olduğunu düşünüyorum) hemen bana odaklanıp banı yapıştırıyor. Olayın yaşandığı ve banladığı an önümdeki skodanın bir anda yavaşlaması sebebiyle hiç bir şekilde temas etmeden solladığım halde buraya odaklanarak çarpışma ve dikkatsiz sürüşten yasaklamış... https://www.youtube.com/watch?v=csz-G2HZIiY

Olayın yaşandığı günden önceki attığı video (tır kullanırken) kabul edilebilir bir durum olabilir. Fakat burada https://www.youtube.com/watch?v=csz-G2HZIiY çarpışma yaşanmadığı halde 1 hafta daha ilave etmesi çok mantıksız. Son bir kaç senedir bu platformun kalitesi aşırı bozuldu...[/TR]

Son düzenleme: 12 Temmuz 2022
  2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.434
    4.345
    300
    Volvo
    Benzinlik çıkışında ki videoda hatalısınız dolayısıyla yediğiniz banda haklı.Eğer kendi açınızdan çektiğiniz video varsa itiraz olarak sunabilirsiniz.Adminin görevi gördüğü yanlışları kick/ban vb. yollarla çözmektir.Ban yediyseniz bunu adminin ırkçı olmasına değil yapmış olduğunuz hatalı hareketlere yormanız gerekir.Sizin hatanız olmasaydı dediklerinizi doğru sayabilirdik.Diğer videoya gelirsek olay anında kick attığı bir durumun videosunu bulup sizin banınızın süresini arttırmak amacıyla kullanmasını art niyet olarak algılasak bile bu adminin inisiyatifine kalmış bir durum.Yine de bir ırkçılık olduğunu düşünüyorsanız FeedBack atabilirsiniz.

3. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İlk videoda öyle dümdüz çıkış yapılmaz benzinlikten.

O ikinci videoda TR tagı falan görmedim ben. Ancak ara yoldan çıkanlara yol verme gibi bir tabela varsa ondan ban atmıştır. Durmadın ve özür de görmedim. Ama ara yoldan çıkan adama iyi takla attırdın. Bir gülme gelmedi değil.

Ekleme: İkinci video daha yeni ve yanlış görmediysem kick değil ban atmış. İlk video 30 Haziran, ikinci video 11 Temmuz tarihli.

4. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Kick ve ban sistemini açıkçası pek anlamam fakat benzinlik kısmında suç tamamen sizde.

İkinci videoda hem kırmızı ışıkta geçip kazaya sebebiyet veriyorsunuz, hem de tam dönüş yolunda diğer aracı sıkıştırıp otobüsün arkasına giriyorsunuz. Burada da hatalısınız. Yani bu kadar net olaylara rağmen insanlar neden haksız ban yediğini düşünür? Sadece siz değil, buraya öyle bir haksız ban konuları açıldı ki, adam tıra vurup bariyerlerin üstünden karşı şeride uçuruyor ve diyor ki haksız ban yedim ))) Yani gerçekten haksız ban yiyenlerin konusu bir elin parmağını geçmez.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  5. murattari

murattari

41
    14
    5
    75
    Scania
    TruckersMP Profili
    banada ırkçılık olmuştu bir moderatör tarafından ve perma ban atmıştı. 6 ay suçsuz olduğumu ispatlamaya çalıştım. en sonunda ispatladım da perma banı kaldırdılar ve o moderatörü de bana hakaretler ve küfürler ettiği için görevden almışlardı.

leventyilmaz bunu beğendi.
  6. ErenTalay

ErenTalay

50
    35
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu konuyu açarken umarım ciddi değilsindir

7. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    2. video ışık ihlali var %100 kusurlusunuz. Benzinlikten çıktığın video içinde yol hakkı senin değil yani ana yola çıkan araçlar yolu kontrol etmeli sorumluluk onlarda. Ama ilk video da sana ban atan admin, 50 ile gitmesi gerekirken 90 ile giden şikayet sahibi arkadaşa da ban atmalıydı kusur %50 - %50​

Yol hakkı kendisinde olan araçlar için bilmemiz gereken tek bağlayıcı kural hız sınırları içinde olup olmadıklarıdır. Ban kararları doğru ve ilk video için eksik ban atılmış.​

8. KacaKTV

KacaKTV
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    838
    1.443
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Eski bir Admin olarak iki videoyu da izledim. 1. videoyu konuşmayacağım bile yaptığınız şey ortada. Ama 2. videoda şunu söylemek isterim ki Admin'i gerçekten tebrik etmek lazım olayı çok güzel yakalamış. Diğer adama "TPRK" atarken hızlıca aksiyon alıp sana geçmiş ve ban'ı yapıştırmış. Yaptığın şeyi kendin bile göremiyorsun. Kırmızı ışıkta geçip adamı bayıltmışsın, bunun farkında bile değilmisin? Adminin ekranında Türkiye ile ilgili hiçbir şey yok. Nickin bile gözükmüyor. Böyle konular tamamen vakit kaybı. Yaşın kaç bilmiyorum ama biraz daha dikkatli olmanda fayda var.

9. TeyyareMakinist

TeyyareMakinist
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    70
    58
    110
    Scania
    TruckersMP Profili
    O iq su ayakkabısından düşük olan admine aynı şu şekilde itiraz yaz. "Bakın oyun navigasyonunda hız sınırı 50 km/h gözükmektedir. Ancak oyuncu bu hız sınırını ihlal etmiş ve 90 km/h ile gelmiştir. Benim ayna renderıma bu hızla girdiği için geç gördüm. Ayrıca oyun kurallarının "§2 - Game only rules" başlığının ilk paragrafında "Traffic laws and road signage must be obeyed. This means European road laws and signage must be followed in ETS2 and American road laws and signage must be followed in ATS." cümlesinde gerçekteki trafik kurallarının geçerli olduğu belirtilmiştir. Ancak video kaydı yapan oyuncu açık şekilde trafik kuralına uymamıştır. Bana kırmızı ışıkta geçtiğim için ban atıyorsanız bu arkadaşa da hız kuralına uymadığınız için ban atmanız gerekmektedir."

Senide iyi ki adminlikten atmışlar zira eskiden milleti nasıl bezdirdiğini bu yaptığın yorumdan anlıyoruz. Gelmişsin kırmızı ışıkta geçtiğini çok iyi yakalamış admin diyorsun. Bunu yakalayan süper iq lu adminimiz benzin istasyonun oradaki 50 km/h hız sınırı olan yere 90 km/h ile giren adamı neden yakalayamıyor. Veya görmezlikten geliyor? Bu adminin Türk düşmanı olduğuna bizzat kendi gözlerimle 2 defa daha şahit oldum. Sakın gelip öyle bir olay yok filan deme zamanında adminlik yaptım ve bir sürü Türk düşmanı admin vardı. Dönelim benzin istasyonu olayına. 1.videodaki video kaydı alan adam da kural ihlali yapıyor. Zira 50 km//h hız sınırı olan bir yere sen 90 km/h hız ile giremezsin. Karşındaki oyuncunun bilgisayarı iyi değildir, sunucularda problem vardır ve o sıra senin tırını renderlayamaz ve geç görürsün.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2022
  10. Dalin

Dalin
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    7
    1
    25
    Senin sorunun kirmizi isikta gecip gecmemen değil, kirmizida gecip bir kazaya sebebiyet vermen

İlk videoda belki haklı olabilirsin ama o da göreceli kendi açından video kaydı lazım. En fazla hızlı geldiği icin göremediğinizi de düşünebilirim. Ama elinizde bunu kanitlayan birsey yok. Benzinlikten çikarken kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor ve yol ver tabelası sizin tarafınızda. Sucu eski admimlerde aramak yerine biraz kendinizde aramak zor birşey degil.

sunu da eklemek istiyorum size göre türkleri banlayan tum admiler türk duşmanı

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Eylül 2022