1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İnternet Ping Sorunu.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve AliKurtulus tarafından 3 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. AliKurtulus

AliKurtulus
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.251
    1.775
    250
    Arkadaşlar son 4 haftadır internetimin pingi 110 aşagı düşmüyor ttneti arıyorum , pingine yapacak birşeyim yok diyorlar. bildiginiz bir teknik varsa yardımcı olabilirmisinz. bu arada interneti baglatalı 7 ay oldu modem yeni yani.

2. coskunozc

coskunozc
    Plaka

70
    10
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İnternetinizin Markası nedir ?

3. Korhan

Korhan
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    Evde sizden başka internete bağlanan araçlar varsa onlardan kaynaklanıyor olabilir eğer bilgisayarınızdan wifi ağı ile bağlanıyorsanız o da sizin internetinizi yavaşlatabilir direk modemden kablo çekin sorun yaşamazsınız.

AliKurtulus bunu beğendi.
  4. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Yardımcı olurmu bilmiyorum ancak cFosSpeed adında bir program var ben hala kullanıyorum ve yararını gördüm. Ping'i dengeliyor açıkçası online oyunlarda sıkıntı yaşamıyorsunuz. İnternet üzerinden film, video seri açılıyor denemenizi tavsiye ederim zaten otomatik olarak optimizasyon sağlamakta.

AliKurtulus bunu beğendi.
  5. AliKurtulus

AliKurtulus

1.251
    1.775
    250
    Ttnet fibernet

Sorun Felan Cıkarmaz demi ?

6. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    Tamam hocam yukarıda yazdığım programı deneyin bulamazsanız özelden yardımcı olmaya çalışırım bir şekilde ben oldukça yararını gördüm zaten deneyin farkı sizde görürsünüz bu absürd yazılımlardan değil kesinlikle.

Herhangi bir sorun olmaz hocam gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Youtube da kaynak videolar bulunmaktadır dilerseniz onlara da bakabilirsiniz 3 yıldır kullanmaktayım.

7. ismail

ismail
    Plaka

24
    2.170
    708
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    AliKurtulus,

Ping Sorunu bazen şunlardan kaynaklanabiliyor ;

1. Bu sadece ETS2'demi oluyor, Yoksa Diğer oyunlardamı?
    2. ETS2MP'de diğer sunuculardadamı 110ms üstü alıyorsun?
    3. Bulunduğunuz noktanın internet altyapısı iyi olmayabilir, ve bu yüzden ping sorununuz olabilir,
    4. SANTRAL eskidir ( Örnek mesela bizim buranın santrali kötü ) Bazen SANTRAL kaynaklı olabiliyor,
    5. Bulunduğunuz Noktada, Altyapı çalışmaları mevcuttur ( Müşteri Hizmetlerini arayın Sorun Bakalım, İnternet Altyapı çalışması varmıymış çevrenizde vs )
    6. DNS ön belleğini temizlemeniz gerekiyor bu tür durumlarda DNS ön belleğini temizlemeyi bilmiyorsanız eğer detaylara buradan bakınız,
    7. Ping Dürüşürücü programlar kullanmanı öneririm, bazen iyi oluyor, WTFAST indirebilirsin bunun için buradan indir,
    Eğer bunları denedikten sonra sorunun halen devam ediyorsa, detaylara aşağıdan www.ets2mptr.com tarafınca çözülmüş " Ping Sorunlarını " incelemeni öneririm, bazılarına öneriyoruz inceliyorlar ve sorunları düzeliyor ( Ama 110 ping için bu kadar uğraşmaya değmez neden biliyomusun 110 ping gayet ideal durumda, bana kalırsa )

ETS2MPTR.com Tarafınca Çözülmüş Örnek Konular;

1 ) Çözülmüş Örnek konu detaylara buradan bakınız,
    2 ) Çözülmüş Örnek konu detaylara buradan bakınız,
    3 ) Çözülmüş Örnek konu detaylara buradan bakınız,

Sorununuzun Çözülmesi Dileğiylen,
    Yeni yılınız kutlu olsun! iyi günler..

cRPSy bunu beğendi.
  8. cRPSy

cRPSy

74
    28
    50
    DAF
    İsmail'in dediği gibi alternatif çözümler varsa deneyin derim olmadı önerdiğim yazılım gayet iyidir deneyebilirsiniz o şuan için en son adım olsun :)

9. AliKurtulus

AliKurtulus

1.251
    1.775
    250
    Dedigin gibi wifiden baglandıgında daha cok ping oluyor ama 4 hafta önce wifi ile baglasam bile 90 ping oluyordu kablolu 75 felan şimdi kablolu veya wifi baglansamda 110 120 arası düşmüyor , telefon baglı oluyor cıkarıyrm hala aynı

10. Korhan

Korhan
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    Anladım, o zaman sorun sende değil internetin altyapısında bir sorun olabilir umarım diğer kullanıcılar yardımcı olabilir :)