1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İnternet Bina Altyapısı hk.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve furkan4650 tarafından 8 Aralık 2021 başlatılmıştır.

1. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Iyi forumlar.Bulunduğum lokasyona(K.Maraş) turkcell genel olarak bir altyapı girişiminde bulundu ve heryere fibet turkcell altapısı çekiliyor.Benim apartmanımın olduğu yerede çekildi,binanın önüne kadar geldi ama binaya kutu kablo vs cekilmedi sadece apartmanın önüne kadar kabloyu getirdiler.mevcut Taahütüm bitince turkcelle geçmeyi düşünüyorum ve tek eksik olan şey binanın içine internet telefon kutusu vs yapılacak şey (ttkom un mevcutta var turkcell in yok) işte bu bina bağlantısı nasıl yapıyor Ücreti vs biz mi ödüyoruz yoksa kendileri gelip hallediyorlarmı bu konuda beni aydınlatırsanız ve prosedürler hakkında bilgilendirirseniz cok sevinirim teşekkürler.

hoca33 2 bunu beğendi.
  2. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bina/site'de yaşayan herkesten imza alarak dilekçe ile başvuruda bulunulması gerekiyor, talep olmazsa umursamıyorlar diye biliyorum. Ayrıca eğer dairende bulunan kablo kanalı yeterince geniş değilse dairende aynı anda Türk Telekom ve Superonline kablosu duramaz ki bu da sana fazladan masraf yaptırır, sıfırdan kablo çektirmek zorunda kalırsın. Superonline kablo TT kablosunu kesiyor(başıma geldi).

3. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    teşekkürler kablo kanalini tam anlayamadım ancak şuan tek yapılması gereken binaya kablonun çekilmesi ve port kutusu mudur telefon kutusu mudur nedir ondan yapılması lazım yoksa her daireye giden bir internet kablosu var acaba ne kadar ücreti var veya varmi bunu merak ettim

Doctor Pikachu, Paarthurnax ve Ghost bunu beğendi.
  4. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300
    Öncelikle dilekçe ile başvuru yapıp apartmana port kutusu koyulmasını sağlayacaksınız. Port ile sokaktaki hat arasındaki çalışmayı Superonline yapacak. Daha sonra port ile daireniz arasındaki hattı kendiniz yaptıracaksınız.

5. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sonra bir bakmışsınız, torun parka gitmek istiyor. :niekhd1:

6. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    teşekkür ederim binaya bağlanması ücretsizse sorun yok port için bireysel başvuru olsa olur mu yoksa binadaki herkesin imzası gerekiyor mu?

Doctor Pikachu, Ghost ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. Ghost

Ghost
    Plaka

785
    2.590
    300
    Herkesin imzası gerekmiyor. Ama ne kadar çok kişini talebi olursa daha hızlı sonuç alınabilir.

8. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dediğim gibi binaya müşteri talebine göre ücretsiz olarak kutuyu bağlarlar, burada herhangi bir sorun yok.

Anlayamadığın kablo olayına gelelim. Demek istediğim şu; senin işin binaya kutu bağlatmakla bitmiyor maalesef. Türk Telekom ve Superonline dairelerin içinde tamamen farklı kablo tiplerini kullanıyor. Bu yüzden Superonline bağlanacağı zaman senin dairene kutudan sıfırdan fiberoptik cam kablo çekilmek zorunda. Eğer duvarların içerisindeki kablo kanalları yeterince geniş değilse aynı anda iki kablo sığmayacağı için TT kablosu kesilmek zorunda kalınacak. Ve eğer Superonline'dan memnun kalmayıp tekrardan Türk Telekom hattı kullanan bir firmaya geçiş yaparsan Superonline kablosu kesilip yerine Türk Telekom kablosu çekilecek.

Bunları sadece daha sonra nelerle uğraşma ihtimalin olacağını belirtmek için yazdım. Sonuç olarak yapman gereken şey, binaya kutu bağlandıktan sonra kutudan sıfırdan kablo çektirmek olacak. Bunu da bir elektrikçi ücreti karşılığında yapar...

9. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim dairemdeki kablolar sıradan bakır internet kablosu ve firmaya göre değiştirmek yerine bakır kablonun sağlayacağı kadar hızda turkcell interneti alsam olmaz mı?

10. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Vdsl için nasıl bir kablo kullanıyorlar bilmiyorum açıkçası ama fiber bağlatmayacaksan Türk Telekomdan ayrılmanın bir anlamı yok bence. Kablo çekme ile ilgili ayrıntıları Superonline müşteri hizmetlerini bir arayıp sor. Kabloyu Türk Telekom çekmiyor ama belki de Superonline kendisi çekiyordur, o konuda emin değilim.

hoca33 2 bunu beğendi.