1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Hayalinizdeki ETS2MP?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gokhankusmen tarafından 14 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. gokhankusmen

gokhankusmen
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    55
    27
    95
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Selam gençlik,

Size bir sorum olacak, diyelim ki adminsiniz ETS2MP'de ve 14/11/16'yı düşünün.Oyunun bugünkü halinden o 1 yıla kadar neler yapar neler eklerdiniz?

Maksat muhabbet olsun bakalım neler çıkacak? :D

Ben ; Kesinlikle klan sistemi getirirdim,Tabi klan derken şirket sistemi,böyle şöförler başvuracak,kazanç sağlayacak maaş gibi.Oyun profilimiz online olacak exp ve para %100 emekle kasılacak,bence bu şekilde oyundaki troller bile engellenirdi.

2. OsmMehmetcan

OsmMehmetcan
    Plaka

72
    15
    110
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Şirket Olayı Senin Dedigi Gİbi OLsaydı Patronlara Özel Sedan Yapardım

3. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Eskilerden LFS diye bi yarış oyunu vardı.Motorunu süspansiyonunu filan kendin ayarlıyordun.Vites geçişlerinin devrini filan. Ets2de'de olmasını isterdim :) Ayrıca dorse ve tır boyalarını kendimiz yükleyebilsek fena omazdı :D

KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  4. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yanlız oyunda adminler sadece reportlarla ilgilenmiyormuydu yada ben mi yanlış biliyorum ? :D

5. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Parketmede sıranın olduğu herkesin birbirini geçerek oynaması değil saygı ile oynamasını isterdim

Herkesin dorseleri olacak onu yükletcekler şirketinin ismi yazıcak

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Kasım 2015
  6. SakirtEscobar

SakirtEscobar
    Plaka

26
    184
    100
    100
    Iveco
    TruckersMP Profili
    En yaygın , en canlı renklere sahip olan gerçek benzinlikleri oyuna getirirdim.Benzinci lisansı, reklam falan derseniz şunu söylemek istiyorum. Oyunda Reno Premium'un üstünde açık açık total diye yazıyor.Gerçek benzincilerin gelmemesi için bir sebep yok.

7. Sönmez Reis

Sönmez Reis
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

279
    118
    145
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hayalimde bir ets2mp var trolsüz ama oyuna girince HAYALLERİM SUYA DÜŞÜYOR :D

''SAYGI KARŞILIKLIDIIR'' Sen saygılı ol, diğer adam saygısız sen ne yapcaksın.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Kasım 2015
    KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  8. EmreYavuz

EmreYavuz

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    İyi bir sunucu ve bir çok mod'un oyuna eklenmesi yönünde çalışmalar yapardım.

9. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu dediklerim mod ile ilgili olmaktan ziyade oyunun kendisi ile ilgili ancak yine de yazmak istedim. Uzun zamandan aklında bulunan şeyler çünkü. Neyse, şöyle başlayayım :)

Simulator kavramına yakışır yenilikler getirirdim. Şöyle ki:

1- Gerçekçi hava durumu
    Eminim en azından videolarda olsun görmüşsünüzdür. Güçlü rüzgarların savurduğu dorseler, yolu dereye çeviren sağanak yağmurlar, toprak kaymaları vs. gibi hava durumundan kaynaklı olaylar eklerdim. Peki bu neye yarar? Oyuncuların yola çıkmadan önce hava durumu kontrolü yapmalarını ve buna uygun şekilde ekipman değişikliğine gitmelerini gerektirebilir. Sonuçta binlerce kilometre yol gidiyorsunuz, açık havada yola başlayıp yolculuğun ortasında sert bir rüzgar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için örneğin Flight Simulator'da kullanılan gerçek zamanlı hava durumu özelliği eklerdim. Gerçek hava durumlarını internet üzerinden anlık olarak alarak hava durumunu buna göre değiştiren bir sistem imkansız değil, dediğim gibi örnekleri var. Bu durum özellikle multiplayer moduna muhteşem bir gerçekçilik ve tat katacaktır.

2- Gerçekçi araç durumu
    Lastik aşınması sonucu patlayan lastik, yüksek devirde kullanma sonucu motorun ısınması gibi durumlar eklerdim. Sıcak havalarda lastik ömrünün daha da azaldığını, motorun hararet yapmaya daha yatkın olduğunu hepimiz biliyoruz. Benzer şekilde soğuk havalarda da gereken önlem önceden alınabilir, antifriz kullanımı gibi önlemler alınarak hem araç ömrü hem de yükün sağlıklı şekilde taşınması sağlanabilir. Bu da oyuncuya daha gerçekçi bir hissiyat ve daha fazla zorluk getirecektir. Motor konusunda çok bilgili değilim, o yüzden dediklerimi kesin doğru olarak almayın.

3- Oyuncu tarafından gerçekleştirilebilen tamir seçenekleri
    Lastik değişimi, delik hortum değişimi gibi oyuncuların tamir edebileceği hasarlar eklerdim. Hiçliğin ortasında aniden lastiğiniz patlayabilir. Aracı kenara çekerek yeni bir arayüz aracılığıyla bu tür tamirleri (eğer yedek parçalarınız varsa) kendiniz yapabilirsiniz. Bu tür ufak sorunlar için f7+enter yapmaktansa kendiniz tamir ederek vakit kazanabilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Eğinli ve KadirhaNÖzer bunu beğendi.
  10. Eğinli

Eğinli
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    blueasadam arkadaşıma aynen katılıyorum,özellikle 2.sıradaki dileği tahminimce fazla uzak değil en azından lastikler konusunda çalışmalar yapıldığını buna ön hazırlık olarak dorse kaldırmanın geldiğini biliyoruz daha ilerleyecek ama ne zaman? En büyük sorun bu scs bir şeyler yapmaya çalışıyor,belki sınırları zorluyor ama oyuncular sabırsısız.

Benim beklentim sanırım en erken 2017 gibi olabilir ats çıkmalı çıkmalı ki daha hızlı ilerlesin ats çıktıktan sonra haritası genişleyecek,şimdiden çalışmaya başladıklarına inandığım scs tarafından yayınlanacak mp, ats ve ets belli bir noktadan sonra birleştirilecek diye düşünüyorum lastik değişmeden tutunda tır parklarında yemek molalarına,aracın yıkanmasına kadar hepsini bekliyorum ne zaman olur,ben görürmüyüm, :) allah bilir.

Oyun güzel,ayrıca çıktığından bu tarafa çok gelişim gösterdi,biraz sabır gençler en azından scs bunu hakediyor,sözlerinde duruyorlar.Sizde keyfini çıkarın eğlenin...:D