1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Harddisk Bad Sector - ÖNEMLİ

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve EmreYavuz tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. EmreYavuz

EmreYavuz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar merhaba. Öncelikle yanlış yere açtıysam özür dilerim ve gerekli yere taşınmasını rica ederim...

Benim şöyle bir sorunum var..
    Harddiskimde bad sector mevcut. Bilgisayarı normal kullandığım zamanlarda (internette dolaşma,müzik dinleme vs) bir sorun olmuyor fakat ETS2 ye ve CS ye girince harddiske aşırı yüklenme oluyor ve "tık" diye ses gelip bilgisayar kilitleniyor. Ortalama olarak 2-3 dk kadar bekliyorum ve düzeliyor fakat düzeldikten en fazla 10 saniye sonra tekrar aynı şey oluyor. Yeri geldiği zamanda bilgisayar kendini resetliyor.

HDD Regenarator ile deneme için bir tarama başlattım %3 de iken falan 1 adet bad sector buldu. Daha sonra bilgisayarı kapatmam gerekti ve sonraki açılışta tekrar tarama başlattım. Bu sefer %45 olmasına rağmen bad sector bulamadı. Bu konuda neler yapabilirim? Bad Sector saklama mevzusu falan varmış bide bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İşe yarayan program vs. yöntemler varsa bildiğiniz, bekliyorum..

Teşekkürler.

2. Mci61

Mci61
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.427
    744
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    HD Tune adlı programı indirip harddiskine bir test yap bakalım sonuç ne çıkacak...