1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Haksız Ban Konuları Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BluesAdam tarafından 24 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Merhabalar,

Uzun süredir forumu takip ediyorum, gözüme takılan ve açıkçası beni rahatsız eden bir konu var. Her gün "haksız yere ban yedim" konusu açılması hem forum kirliliğine yol açıyor hem de artık sinir bozucu hale gelmeye başladı.

Elbette herkesin yardım isteme hakkı var, ancak forumda zaten böyle bir durumda yapılması gerekenler hali hazırda anlatılıyor. Ban itirazı yapmak için gereken web sitesi, yapılması gerekenler anlatılıyor ve buna rağmen forum içinde araştırma yapmadan her gün bir düzine aynı konunun açılmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Bir diğer sorun da bu konuların çoğunun gerçeği yansıtmayışı. Hakkında kapı gibi video kanıtı olan, kabarık ban geçmişi olanlar bile bir umut gelip "haksız yere ban yedim" konusu açıyorlar. Bu sebepten dolayı gerçekten oyundaki bir bug sebebiyle ban yiyen insanların açtığı konular da görmezlikten gelinebiliyor.

Adminlerden ricam, bu konuya sticky post olarak "bana nasıl itiraz edilir" hakkında bir başlık açılması ve "haksız yere ban" konuları silinmese dahi ana sayfadaki "En yeni konular" ekranında görüntülenmesinin önlenmesidir. Ben şahsen bu siteye girdiğimde ilk olarak ana sayfadaki en yeni konular listesine bakıyorum ve çoğu zaman 4-5 adet haksız ban konusunun o listeyi işgal ettiği olabiliyor.

Rahatsız ettiysem özür dilerim ama artık rahatsız etmeye başlayan ve eminim birçok kişinin daha rahatsız olduğu bir konuyu dile getirmek istedim.

Teşekkürler,
    BluesAdam

2. Gustav

Gustav
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

992
    1.430
    250
    TruckersMP Profili
    Haklısın kesinlikle ayrı bir yerden duyurulmalı.Önüne gelen haksız ban yiyor :P

SarıTerlik bunu beğendi.
  3. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.369
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Adminlerle kan davası var sanki aralarında durduk yerde banlıyorlar ya sanki doğru adama hiç bişey olmaz

SarıTerlik bunu beğendi.
  4. Seyfo Dayi

Seyfo Dayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.255
    2.991
    220
    Yazdıklarınıza katılıyorum, bölümün asıl amacı çok nadir hatalar olduğunda düzeltmek ama her önüne gelen haksız ban diye konu açıyor oysa verilen cezalar yerinde, biz ise sadece ban itirazı nasıl yapılır konusunun linkini verip konuyu kapatıyoruz çünkü yapacak bir şeyimiz yok, bence bu bölüm teknoloji bölümdeki gibi konu açıldığı zaman yeni konularda gözükmemeli ayrıca ban itiraz konusu dahil forumda onlarca bilgilendirme konusu var ama zahmet edip okuyan yok.

@Bomlife veya @NiekHD bir düzenleme yapabilir.

5. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.272
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bugün en ilgimcime giden de sadece resim atıp hiçbir açıklama yapmayan arkadaş oldu. :)
    Yardımcı oluruz her şekilde ama bazen haksız yemedikleri anlaşılıyor ,o zaman üzülüyorum.

6. SouL'Fly

SouL'Fly
    Plaka

24
    335
    66
    85
    DAF
    TruckersMP Profili
    Kim dinler ki... Yine atarlar. :@

7. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bunu adminlerin verimli şekilde önleyebileceğini sanıyorum. Uyarı ya da gerekirse uzaklaştırma cezaları bile uygulanabilir. Öncelikle bu durumun kabul edilmesi gerek tabii ki, sonrasında adminler ne yapacaklarına kendileri karar verebilir eminim.

8. SUPPORT

SUPPORT
    Plaka

25
    546
    344
    185
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Haklı ban yiyen yok ki. Hepsi haksız yiyor ya o yüzden açıyor (!)

9. SouL'Fly

SouL'Fly
    Plaka

24
    335
    66
    85
    DAF
    TruckersMP Profili
    Adminler zaten raporlar eğer foruma atılmışsa ingilenir bence, buraya atmaya gerek yok.

10. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165