1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi ETS2'yi Gerçek Hayat Tadında Oynayanlara Ufak Bir Tavsiye

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve Kemalistt tarafından 23 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. Kemalistt

Kemalistt
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

27
    41
    26
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere araçların bir hararet durumu vardır. Oyunda dinlenme gibi durumlarda hararet düşer. Bölgenize göre -1 veya -5 gibi değerlerde bile olabilir. Aracı çalıştırıp bekleyin. Hararet 40 50 derecelere çıkana kadar aracın yakıt sarfiyatında büyük artış mevcuttur. Aracınızı çalıştırın ve ısınmasını bekleyin. SCS'ye bu gerçekçi ayrıntı dolayısıyla bol teşekkürler. :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Ocak 2019
  2. EVOPRO

EVOPRO

26
    33
    5
    35
    TruckersMP Profili
    o kadarda deil :D

3. Emir78

Emir78
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim her zaman hararet sonda hiç ortada falan görmedim :D

WinterSoldierTR bunu beğendi.
  4. Kemalistt

Kemalistt
    Plaka

27
    41
    26
    80
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Niye o kadar da değil. Dediğimi test et. Gir arabayı çalıştır. Dip gaz viteste git. Anlık yakıt tüketimine bak yol bilgisayarından. Bir de hararet 88 90 tırına göre. Hararet oralardayken aynı şekilde bak. O kadar olduğunu anlarsın. 300 saate yakın oynanma oldu keşfederek oynamak lazım dümdüz 150 160 tır sürerek değil ;)

İlk çalıştırdığında nerede olduğuna göre sıvı sıcaklığına bak kardeşim. Ben en düşük -5 gördüm East taraflarında. 8 - 10 derece olduğuda oluyor. Yola çıkınca 1 2 dakika içinde 88 90 olur. O yüzden farketmemişsindir :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ocak 2019
    sametcakr5734 ve Emir78 bunu beğendi.
  5. needforsped

needforsped
    Kayıtlı Kullanıcı

206
    58
    65
    Scania
    @Kemalistt Bunu tek fark eden ben değilmişim :D En basit yöntemle boşta dip gazda bile anlaşılıyor zaten bariz bir şekilde.

6. Emir78

Emir78
    Plaka

1.316
    534
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben genelde yüksek devirde sürdüğüm için fark etmedim

7. ParlemenTR

ParlemenTR

2
    1
    65
    Volvo
    geçen gün -8 gördüm calaisde artık kar modunun etkisi midir nedir bilemem :D, siz diyene kadar hararet kısmı hiç dikkatimi çekmemişti artık duruma göre tırı çalıştırıp 2-3 dk rölantide 10 dk kadar ara gaz vererek ısıtıp öyle çıkıyorum yola :)

BMW ci bunu beğendi.
  8. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    A dan Z ye dikkat ederim doğrudur. Daf xf 105 sık rampa çıktığım yolda 100 dereceyi bulmuştu.

Çok eksik var. Misal 20 ton yük atipta lap diye o tir dönerse lastiklerin anası bellenir. Fiziki modlar daha oturakli gerçekçi olsa iyi olcakta bilemiyorum. 1845 kullaniyorum lastikler %10 da. Bakalım 100 %100 de ne olcak. Gerçekçilik olarak önce 6 vites vardi çok saçmaydi. Şimdi 12 ileri 2.74 şanzıman orani geldi gerçeğiyle birebir olduğu için sürüyorum. Yeni TGX gelsede yeni tirimiza gecsek. Herhalde o gelene kadar 100.000 km yaparız

9. nash99

nash99

171
    562
    220
    Volvo
    Bende kendi gerçekçi oynayış tavsiyelerimi vereyim :) Gerçekçi yakıtı açın çünkü kapalı olduğunda rampa aşağı inerken halen daha yakıt yakmaya devam ediyor her ne kadar anlık tüketim 0 litre gösterse de, o anda menzile bakıp anlarsınız.(son güncellemeler de düzeltildi mi bilmiyorum) Gerçekçi kapalı olduğunda menzile güvenebilirsiniz ama açıksa asla güvenmeyin. Gerçekçi kapalı bir depo 4500 km civarı açık 2000 km gidiyor uzun yol full otoban 140-150 km/h hızlarda. Gerçekçi açık iken ne kadar basarsanız o kadar yakar :) Ortalama yakıt tüketimi değişmez
    Havalı freni açın çalışırken fren havası doluyor ve fren havası azaldığında düt düt diye ötüp göstergede fren işareti çıkıyor, bence hoş bir detay.
    Otomatik kontağı kapatın direk gaza bastığınızda çalışması biraz saçma geliyor bana. Start&Stop varmış gibi.
    Su sıcaklığından ziyade yağ sıcaklığı daha önemli ben beklemek yerine yavaş yavaş gidiyorum(olması gereken de budur, olduğu yerde ısıtılmaz)
    kendi kendine uygun sıcaklığa geliyor gazladığım zamanda yağ sıcaklığı 96-100 aralarını buluyor su sıcaklığı ise 85-95(hasar varsa daha yüksek olabilir)

ParlemenTR, hoca33 2 ve Extreme bunu beğendi.
  10. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Need for Truck
    ne harareti be kardeşim :) Millet Tırmı sürüyor sanıyorsun