1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel ets2mptr.com 'un Amacı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kerim41k tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Kerim41k

Kerim41k
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

32
    115
    289
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Abilerim/kardeşlerim konuyu açma isteğim şirket oylaması sonucu ortaya çıkmıştır. Konunun nereye uygun olduğunu bilmediğimden Off-Topic bölümüne açtım. Hatam varsa mazur görün. Kabaca bi hesapladığımda yaklaşık 650-700 kişi oy kullanmış bu yıl. Peki nerede bu kadar insan ? Sitede takılanlar belli başlı kişiler, herkes bu anı mı bekliyordu. Madem bu kadar Türk oyuncu var neden birlik olunmuyor ? Bu sitenin amacı tüm Türk oyuncuları birleştirmek değil mi ? Ben şahsen linkteki mpTR kısmından bunu anlıyorum ve bu yüzden buradayım. Ayrı ayrı şirketlerde takılmak isteyenler olabilir bu çok normal kurallar uymaz, kafa yapısı uymaz, muhabbet uyuşmaz vs vs bahaneler değişir. Ben herkes tek çatı altında tek bir şirket olarak takılsın da demiyorum ancak madem böyle bir site var, madem bir etkinlikle bu kadar insanı topladı bence bu kalabalık oyuncu kitlesini aynı anda oyunda da göstermeli diye düşünüyorum. Benim fikrim en azından ayda 1 kez site kurucu, yönetici ve moderatörlerinin planlaması ile bir konvoy yapılmalı. Oy kullananların tamamı müsait olmayabilir, gelemeyebilir ama yinede bu tarz bir organizasyonda sayının oldukça fazla olacağını düşünüyorum. Bana katılanlar olur katılmayanlar olur konunun amacı fikir belirtip saygı çerçevesinde tartışmak. Muhtemelen ilk sıkıntı oyundaki kalabalıktan oluşan lag ve kasma olacaktır, benim fikrim rotayı uzun tutup kalabalık şirketlerin çevre şehir ya da mola yerlerinden konvoya dahil olması tabi bunun için organizatörlerin şirketlerle de irtibatta olması gerekiyor. Ben bir fikir attım gerisi sitenin vizyonuna kalmış bir şey.:)

Bu arada oylamada ilk 3'e giren şirketleri kurucularından en kötü şoförlerine kadar kutlarım.:ets2mptr:

2. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    250
    TruckersMP Profili
    Aslında site 3'e ayrılmış;
    Sitede 20K'ya yakın üye var ancak çoğu kişi yardıma ihtiyacı olduğu zaman (ki zaten amaç bu) giriyor,
    Tabii ki devamlı takipçileride var,
    Ve son olarak şirketlerine oy vermek için üye olanlar ve oy verip birdaha giremeyenler.

Konvoy konusunda iyi olur eminim katılım yüksek miktarda olur ancak birçok konvoy oldu adam akıllı sürenler olunca hiçbirşey olmuyor,tabii arada bir troller giriyor mutlaka,zaten ayda bir büyük konvoy oluyor ondada adminler gelmiyor,gelse eminim max 1 kişi trolleyebilir.

alit123, Kerim41k ve EmreŞimşek bunu beğendi.
  3. EmreBozkurt

EmreBozkurt
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    680
    1.028
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    yazdiklariniz eskiden yapildi(toplu konvoylar v.s.) daha sonra bunun oyun oldugunu unutanlar oldu v.s v.s.

alit123, Kerim41k ve TR | ADANALI01 bunu beğendi.
  4. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.272
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    30 Ağustos'ta ki gibi olabilir. Ama artık normal oyuncular olmadığından herşey planlandığı gibi gitmeyebilir.
    Bana göre amaç, yol göstermek, yardımcı olmak, ara sıra beraber zaman geçirmek. .

Son düzenleme: 31 Aralık 2015
    Kerim41k ve alikurtulus bunu beğendi.
  5. AHMETUGBA

AHMETUGBA
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

676
    459
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kerim yazdıkların çok güzel ve insana şu soruyu sorduruyor 'Sahi ya nerede bu 700 kişi ' fakat oylama başlayınca tahminimce tamamen rakamı sallıyorum 100 e yakın kişi oylama zamanı lisanslı oyun sahibi eklentisini eklettiler bu da demek oluyo ki forumu kullanmayıp sadece oy için girenler bile mevcut. Ayrıca seçilen firmalara öncelikle Tebriklerimi iletiyorum. Etkinlik olayınada gelirsek çok zor senin dediğin olay. Çünkü hani her şirket hemen hemen kendi kabuğuna çekilmiş ve kendi içinde konvoylar yapıyor vakit geçiriyor. Anca dorsesiz özel günlerde etkinlik oluyor ki onuda bireysel kişiler yada şirketler açıyorlar yani dediğin gibi bu günleri mpTr fırsat bulup yaparsa olabilir sonra özel günde şart değil DEDİĞİN gibi önceden ayarlanıp yapılabilir . Mptr nin diğer bir amacıda oyunu yeni alıp yapamayanlar foruma gelip hatasını çözüp ayrılıyorlar ama çok gönül rahatlığıyla söylüyorum ki yardımcı bi forum diyebilirim. Çünkü gerçekten üyeler ve adminler sorunu olan kişilerle ilgileniyor. Şimdilik bu kadar diyeceklerim .

6. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Sitenin adının açılımı Multiplayer Türkiye, yani çoklu oyuncu Türkiye. Multiplayer'ın amacı da oyunu yapay zeka yerine gerçek kişilerle beraber oynamak, trafikte ilerlerken gerçek kişilerle karşılaşmak. Tek başıma süreceksem Multiplayer modunun ne gereği var ki?

Bazı oyuncular bu beraber oynamak olgusundan sapıyorlar sanırım. Bakıyorum adam dorsesiz şekilde konvoy engelliyor, kasten çarpıyor. Ya da kimisi de tır sürme simulasyon oyunu oynadığını unutup arkasında 25 ton ile 150-170 km/s hızlarla geziyor.

Oyunun amacı olan beraber oynama olgusunu kaybetmeyelim arkadaşlar. Kerim'in dediği şekilde konvoylar düzenleyebilir organize edebiliriz hep birlikte. Evet o kadar kalabalık konvoyu organize etmek zor olacaktır ama inanın bunun keyfine değecektir. Herkes en fazla dörtlü beşli gruplara ayrılıp kabuklarına çekilirse nerede kaldı bu sitenin birleştirici gücü? Nerede kaldı Multiplayer'ın birlikte oynama olgusu?

Kerim41k, AHMETUGBA ve EmreŞimşek bunu beğendi.
  7. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam gerekli cevabı kısa ve öz olarak @EmreBozkurt yazdı. Kimisi ayrılmayı seçti kimisi hırs yaptı işi rekabete döktü.Teamspeak'ta insanlar bir birlerini kıracak laflar söyledi.Trollerden bahsetmeye gerek bile yok sanırım.Ama olabilir mi tekrar neden olmasın. Eskiden @Quadro ve @NiekHD düzenli olarak haftada 2-3 gün forum üyeleri ve tüm şirketlerin katılabileceği konvoylar yaparlardı.Sen şu şirketsin arkaya sen bu şirketsin seni severim gel öne gibi durumlarda yoktu.Tek kural şirket üyeleri ayrılmasın arka arkaya gitsin.Böyle basit bir kurala bile dayanamayıp neden onlar önde biz arkadayız diyenlerde oldu.Bu konvoylarda yeterince kalabalık olurdu.İşin gerçeği o sorumluluğu üstlenebilmenin ne kadar zor olduğu.Her gelen troll'ün aslında konvoy sahibinin yüzünü kızartması vb. Uzatmayayım bu sorumluluğu üstlenipte gelenek haline getirebilcek,işinden caymayacak arkadaşlar varsa forum burada.Konvoylarınızı bekliyoruz. ;)

CumaliBzdmr ve Kerim41k bunu beğendi.
  8. AhmetAkbayir93

AhmetAkbayir93

30
    31
    18
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyunu bireysel olarak oynuyorum ve konvoylarda dışlanıyorum bu bir gerçek yok şu şirket öne geçsin yok şirketin arasına girme bende isterim bir şirkete girmek ama yaş aralığı az şahsen şirkette 15 16 yaş gençlerle muhabbet etmek istemiyorum

9. SoLobLeN

SoLobLeN
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

609
    588
    230
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam konvoylarda dışlanıyorum diyorsunda nasıl yani Ahmet sen en arkadan gideceksin,videolara seni istemiyoruz filan mı deniliyor? Konvoy esnasında tanıdığın bir kişi yoksa insanları tanımaya,tanışmaya çaba göstermelisin.Kendini yalnız olarak görüyorsan konvoya katılmanın bir amacı olmaz.Şirketlerin arasına girme mevzusu iste bu konvoy liderinin tercihidir.Belli bir görüntü düzeni olmasını istiyorsa Şirketi en ön tarafa veya en arka tarafa göndermesi normal birşey.Araya kayna ve amacının eğlence olduğunu unutma :)

Kerim41k bunu beğendi.
  10. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu sitenin amacının Türk oyuncuları birleştirmek, birlik beraberlik içinde oyun oynamak olduğunu düşünmüyorum. Sitenin amacının bu oyunu oynayan Türk oyuncuların bilgi edinmelerini sağlamak, yabancı dili olmayan insanlara rehberlik etmek, kolaylık sağlamak olduğunu söylemek daha doğru olur. Zaten görevini de yerine getiriyor. Aksi takdirde sorunlarına çözüm bulamayacak insanlar çözümlerine buradan ulaşıyorlar.

Konvoy yapmak isteyenler yapıyor, muhabbet etmek isteyenler ediyor. Her internet sitesini bir "birlik beraberlik noktası" ya da "kamp" gibi düşünerek gerekenden fazla görev yüklüyorsunuz.

Tabii ki bunlar benim fikrim. Siteye farklı amaçlarla gelenler de olabilir.

Herkese mutlu yıllar diliyorum.

'SoLo'bLeN, CumaliBzdmr ve Tamer Çakır bunu beğendi.