1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber ETS2 - Şasi Çeşitleri

Konusu 'Rehberler / Kılavuzlar' forumundadır ve Hardy tarafından 16 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Hardy

Hardy
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

306
    469
    185
    750 Hp lik bir Volvo veya 730 Hp lik bir Scania ile 15 Ton ve üzeri bir dorse varken gaza basarak viraj dönmeyi denermisin müsait bir ara...

2. Maxstar

Maxstar
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

309
    49
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Denemeden itiraz etmem zaten. 15 Tonluk dorse ve 750 Beygirlik bir tırı (limitleri aşılmadığı takdirde) virajda gaza basarak koparamazsınız. Ayrıca bu savrulma olayı sizin pilotajınızla da alakalıdır. Çekici dorse ile o virajı 100 ile dönebiliyorsa siz istediğiniz hızda viraja girip 100'ü aşmadan virajda basabilirsiniz, etkilemez. Eğer diğer şasilerde daha iyi bir tutunma aldığınızı düşünüyorsanız dorse dengenizi sona getirmeyi deneyebilirsiniz.

Edit: Yazmayı unutmuşum bu söylediklerim aynı direksiyon açıları için geçerli tabi ki.

Teyyare Nazo bunu beğendi.
  3. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.399
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar rahat dönmek için hangisini seçmeliyim

4. Maxstar

Maxstar
    Plaka

309
    49
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    6x2/4

5. Sansar

Sansar
    Plaka

6
    4
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Paylaşım için teşekkürler.

6. KamyoncuTıpçı

KamyoncuTıpçı
    Plaka

28
    50
    33
    80
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hocam ben 750lik volvo ile keskin virajları 100-110 civarı , orta seviye virajları 130 civarı normal virajları 145 üstü ile dönüyorum. Gaz da vererek şu ana kadar bi sıkıntısını görmedim. Şasim de 6x4

7. BulleTradek

BulleTradek
    Plaka

905
    196
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    ben Volvo da hep 6x4 kulanırdım ve şimdi pişman oldum bende hep neden deviriyom diyordum güzel paylaşım :D

8. BUZEL

BUZEL
    Plaka

28
    53
    21
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    ''Bu şekilde kullanımı sırasında 1. ve 2. aksların arası kısaldığından çekici normalden daha fazla manevra özelliği kazanır.''

hocam bu arka aks kontrollü için doğru değil mi acaba yanlışlıkla orta aksa mı yazdınız yoksa ben mi yanlış düşünüyorum ?

9. Hardy

Hardy

306
    469
    185
    Benim o madde de bahsetmek istediğim; Ön teker ve orta tekerin arasındaki mesafe, normal mesafesinden daha kısa olduğu için ve ortadaki tekerin'de direksiyona bağlı manevra kabiliyeti olduğu için aracın dönüş kabiliyeti artıyor.

10. BUZEL

BUZEL
    Plaka

28
    53
    21
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    tamamdır teşekkür ederim ;)

Hardy bunu beğendi.