1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü ETS2, ATS SP MP Takılma Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Emre K tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. RHE4K

RHE4K
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

100
    165
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    sp bilmiyorum ama mp de takılma olduğu zaman mp yi silip tekrar yükleyince düzeliyor bende.

halil32 ve Baranonen34 bunu beğendi.
  2. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    kardeş bıktıysan takip etme konumu herkes milyarder değil

herşeyde oyuna girdiğim anda motoru çalıştırıp gitmeye başladığımda 2-3 saniye sonra takılıyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Mart 2016
  3. KadirhaNÖzer

KadirhaNÖzer
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

1.225
    1.399
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    1-) Ekran Kartını Güncelleyin
    2-) Bilgisayarı Temizleyin Güzelcene
    3-) Ben 360 Total Security Kullanıyorum Bedava Bir Program Veya Böyle Bir Program İndirip Tarama Yapın
    4-) Ayarlarınızı Kısın Ve Eğer Nvidia Ekran Kartı Kullanıyorsanız Nvidia Geforce Experience'den Oyun Performans Ayarlarını Yapın

4. nokta

nokta

716
    1.198
    250
    Belkide alakasız olabilir fakat bu problem ETS2'de bende çok nadir görülüyordu. ETS2MP klasöründeki config ayarlarından sadece "development_logging" : false, bu komutu false hale getirdiğimde düzelmişti. Tam olarak ne komutu onu da bilmiyorum.

emrekoca2003 bunu beğendi.
  5. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bir soruna cevap aradığınızda karşı tarafa size yardımcı olabilecek bilgi vermeye gayret edin. Öncelikle sisteminizin özellikleri nedir yazarsanız güzel bir başlangıç yapabiliriz. Ama lütfen "intel işlemci, 2gb ekran kartı" gibi şeyler yazmayın. Donanımların modellerini detaylı olarak vermeye gayret gösterin.

6. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    İntel quad core 2 9450 2.83 Ghz
    4 gb Kingston DDR2 RAM
    Gigabyte Geforce 730 2 gb ekran karti

Bunların hepsini önceden yapmistim

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Mart 2016
  7. Murat Can0659

Murat Can0659
    Plaka

344
    106
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    @emrekoca2003 Sistemimiz neredeyse aynı, Hatta bende 2gbram var Kasanın içini açıp fanlarını güzelce temizle deyatlı bir temizlik yap , oyun ayarlarnı birazcık kurcala , Gereksiz programları kaldırın allta çalışan antivirüs gibi programlar oyun içinde performansı düşürebilir , masaüstünü temizlemeni oneririm, masaüstünde saat gibi şeyler koyarsanız performansı etkileyebilir , nivida gforce ile oyununuzu optimize edin , birde harddiskiniz doluysa oyunun kurulu oldugu yerde save alırken zorlanacaktır ve donmalara sebeb olacaktır. Aklıma Bunlar Geldi Sadece Şimdilik Aklıma Geldiği Zaman Yazacagım Konu Altna

İyi Forumlar :)

8. BluesAdam

BluesAdam
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle Raminizinn DDR2 oluşu ve bunun yanı sıra birde 2gb oluşu bana kesinlikle yetersiz geldi. Ayrıca işlemciniz de artık ömrünü doldurmuş, artık üretimi bile yapılmayan, destek verilmeyen, hızı oldukça düşük bir model. Yine de ana problemin işlemciden kaynaklanacağını sanmıyorum. Bunun yanı sıra oyun çok iyi bir optimizasyonu sahip değil. Ben R9 270 ve FX 6350 ile oynuyorum ve oyun ekran kartının en fazla %30-40'lık bir kısmını kullanabiliyor.

Şimdi eğer sorunuza kesin bir yanıt istiyorsanız, MSI Afterburner'ı indirin. On-screen Display ayarlarında aşağıdaki maddeleri işaretleyin:

GPU Usage
    CPU Usage
    RAM Usage
    Memory Usage
    CPU Temperature
    GPU Temperature
    Frame Rate

Bunu yaptığınızda, ETS2'ye girdiğinizde işlemci, ekran kartı, ram ve vram kullanımını görebileceksiniz. Bunun yanında CPU ve GPU kullanımını da görebileceksiniz. Kaç fps aldığınızı da gösterecektir.

Şimdilik sorun bana DDR2 ve az miktarda ram gibi geliyor ama dediğim gibi MSI Afterburner ile dediğim değerleri kontrol edin, hatta oyunun takıldığı alanlarda bir de ekran görüntüsü alın, buraya yükleyin. Ondan sonra sizi temin ederim kesin bir cevap alabileceksiniz. Single ve multiplayerda ayrı ayrı iki resim alırsanız daha iyi olur.

9. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ram 4 galiba 2 olarak görmüşsünüz